adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

mtracz    76

Rozłączyło się cięgło blokady z widełkami co wpychają tulejkę(sprzęgiełko) blokady.

Odkręciło się koło blokady od mechanizmu różnicowego, ale to mało prawdopodobne, bo tam jest 6 śrub zabezpieczone blachami i 2 kołki, chociaż miałem taki przypadek.

Wykluczam uszkodzenie ząbków na tulejce i kole blokady przez nieumiejętne załączanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Wytłumaczy mi ktoś co to jest na zdjęciu po nr4.U mnie jest kawałek blachy przykręcony 4 śrubami.Wiem że kryją się tam sprężynki od blokady biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To jest blokada wodzików. Ta wersja występowała na początku produkcji.

Chociaż widzę po zdjęciach, że było jeszcze w skrzyniach z jedna wajchą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

-- połączono --

 

Ostatnio gdy orałem w pewnym momencie coś jakby mi strzeliło i ciągnik stanal. Myslalem ze bieg wyskoczył bieg ale wciskam sprzęgło a wajcha od biegów zablokowana i gdy puszcze sprzęgło to tylko tak coś po cichu zgrzyta ale ciągnik nie jedzie. Chciałbym na wiosnę zrobić ciągnik bo nie ma czym robić. Z góry dzięki

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie masz żadnego biegu? Redukcyjne?

A dźwignia od rewersu nie wyskoczyła?

Ukręcony wałek sprzęgłowy, puściło sprzęgło łupkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Nie mogę ruszyć żadna wajcha ani od biegów ani przód-tył sprzęgło raczej rozłącza nie dawno było robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Czyli ciągnik nie jedzie i nie da się biegu zmienić.

Sprawdź czy po prawej stronie skrzyni pod podłoga pracuje cięgiełko blokady wodzików gdy wciskasz sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeśli strzeliło, to musiało coś zablokować, np pękły widełki, wrzuciły się samoczynnie 2 biegi i obcięło łupek, a wajcha zgubiła kulkę i masz małą demolkę. Przez internet tego nie naprawi, trzeba rozbierać. Masz zablokowane tryby i dlatego wszystko stoi.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

już od dawna było cos takiego gdy skrecałem to czasami jakby blokowały sie dwa koła i w przeciwna strone mnie sciagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegaz1987    0

ten objaw wygląda jakbyś miał cały czas włączoną blokadę kół, ale to nie ma wspólnego z wrzucaniem biegów chyba że oberwało zębatkę koła blokady i wpadła w tryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

już od dawna było cos takiego gdy skrecałem to czasami jakby blokowały sie dwa koła i w przeciwna strone mnie sciagało

To może być objaw rozkręcenia obudowy mechanizmu różnicowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

pewnie jeszcze brak oleju i wszystko zatarte, bo niby skąd taka kumulacja usterek?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Powstaną jeszcze 2 strony tego tematu zanim dowiemy sie o wszystkich okolicznościach i objawach usterki.

Jak mozna pomóc jak informacje sa nie pełne i zdawkowe.

Nic diwnego, że się skrzynia sypła jak sie bagatelizuje niepokojące objawy.

Tak czy tak pomoże jedynie ogledziny skrzyni od wewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, podobnie było w moim, około 15 lat temu, jak pękł wałek pośredni w skrzyni, były podobne lub identyczne objawy, dokładnie teraz nie pamiętam z racji upływu czasu, ale wiem na pewno że nie można było żadnego biegu włączyć, a jeśli już po wielkich trudach się raz udało, to i tak nie jechał, a w skrzyni łoskot okropny, przy czym jeszcze były złamane widełki, z początku myślałem że są tylko zblokowane biegi, ale próby rozblokowania żadnych rezultatów nie przyniosły, trzeba było robić skrzynię. Innym zaś razem syn kosił trawę rotacyjną, i do dziś nie mogę rozszyfrować tego jakim cudem wylazła dżwignia zmiany biegów w środku w skrzyni, z wpustów dla niej, i jak to zrobił ,że wylazła z tamtąd poza wpusty na wodzikach - i to było tak, że dżwignia była rzekomo na luzie ,a traktor był na biegu i nie było możliwości aby włączyć czy wyłączyć bieg, pomimo prób odblokowania na wodzikach też nie dało nic zrobić,nie można było wodzików ustawić na luz. Dżwignia zmiany biegów miała jedynie minimalny luz wzdłużny i po zdjęciu pokrywy skrzyni okazało się że jest poza swym miejscem z boku widełek ale po włożeniu dżwigni w odpowiednie miejsce dla niej, na wpusty i przykręceniu pokrywy, wszystko działa jak trzeba do tej pory,i też ani razu sytuacja się nie powtórzyła a już podejrzewałem że są już nadmierne zużycia i będą powtórki z dzwignią ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Dziękuję wszystkim za pomoc gdy bedzie ciepło sciągne podłoge i zobacze co sie dzieje w skrzyni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jeśli jest urwany wałek pośredni od rewersu to żaden bieg nie będzie działał oprócz 1 i 2 zwolnionej. Jeśli te biegi działają a reszta nie to najprawdopodobniej jest urwany wałek pośredni lub rozleciał się rewers. Raz tak miałem, że wytarła się gruba podkładka utrzymująca rewers w kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Mam pytanie: Gdzie się podziewa 5 l oleju rocznie z mojej skrzyni?

Dolewam WYŁĄCZNIE RAD DO ROKU PRZY WIOSENNYM PRZEGLĄDZIE po tyle, a i tak za rok go nie ma.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Oczywiście skrzynia sucha?

Sprawdź wałek WOM, i wszystkie otwory z zawleczkami. Czyli pochwy i obudowa sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Głupie pytanie zadałem trochę. Teraz traktorek rozebrany, to spróbuje ją wyregulować i uszczelnić, bo z zawleczek nie leci, jedynie co mi na koło lewe kapie. ale to zwolnica, bo majster 3 albo lata temu pomagał i tak uszczelnił, że wszedzie trzeba dolewać, do skrzyni również.

A ja oczywiście czasu nigdy nie mam a garaż na drugiej gospodarce, a ciągnik potrzebny na tej bez garażu CODZIENNIE.

 

Ze skrzyni nie leci na postoju, tylko pewnie gdzieś w czasie jazdy wypryskuje.

 

Moja skrzynia zawsze jest mokra na zewnątrz


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, zapewne przecieka na pochwy zwolnic,dalej na hamulce ,a i na sprzęgło tak wszędzie po trosze i w skali roku tyle ubędzie :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Które koła pracują na poszczególnych biegach w skrzyni biegów - schemat pochodzi z katalogu części zamiennych.

post-9688-0-29761500-1361104254_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

1 22 to mniejsze x6

2 21x7

3 22 to większe x 13

podwojenie koła 8 i9 a przełanczanie14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj