M4t3usz

AVERO 240 vs TC5070

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mały bęben sprawdza się w zbożach o krótkiej słomie i twardym ziarnie. Jak Claas wchodził na rynki wschodnie to była to największa wada tych kombajnów. Nie radziły sobie z długimi słomami żyta i pszenżyta, tak dobrze jak konstrukcje z bęben o większej średnicy. Generalnie mniejszy bęben ma niższe zapotrzebowanie na moc, w porównaniu do większego. Jednak przy takiej samej przepustowości mniejszy bęben z racji znacznie większej prędkości obrotowej cechuje się większymi uszkodzeniami plonu. Dla mnie APS jest uzupełnieniem małego bębna, głównie dlatego, że mały bęben ma mniejszą bezwładność. APS odpowiada za wstępnie rozdzielenie, uszeregowanie wprowadzanej do młocarni masy, dzięki temu nie potrzeba już tak dużych obrotów bębna, bo młocarnia jest równomiernie obciążana i ryzyko zapchania jest niższe.

 

Generalnie najprostszym sposobem zwiększania wydajności byłoby tworzenia coraz większych młocarni, jednak wtedy wzrastałoby zapotrzebowanie mocy, ale z drugiej strony spadałby uszkodzenia i jednocześnie rosła jakość omłotu. Takimi założeniami kierowano się przy budowie kombajnów o osiowym rotorowym układzie młócącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jeśli coś mówi to ma argumenty i ja ptzy okazji sie dowiedziałem

 

po Avero słoma bedzie gorszej jakości niż po TCku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

odpowiem na twoje argumenty :

1:CSX bije mega w mocy silnika ,mniejszemu bebnowi dzieki czemu jest wiecej mocy ktore moze przelozyc sie na przetwazanie wiekszej masy i wieksza pow. sit

2.daje duzo , claas stosuje metody ktore sprawdzil teraz inne marki wyprzedzaja go ,Claas byl Classem do 89r. teraz to nie jest claas tylko g...

1. Itak tej mocy nie wykorzystuje bo 200km wystaracza takiemu kombajnowi. U nas przynajmniej nigdy moc nie ograniczała kombajnu. Cepy w głównej mierze ograniczają wydajność kombajnu. Jeśli dodatkowy bęben jest za cepami to są one tak samo obciążone jakby go nie było. Z kolei bęben przed cepami przyspiesza przepływ masy, wstępnie separuje ziarno i odciąża cepy bo zajmują sie one tylko wydzielaniem ziarna, a nie jego wciąganiem i przyspieszaniem. Ja widziałem oba kombajny w polu i sobie zdanie wyrobiłem.

2. Ochrona patentowa trwa 20-25 lat i jeszcze nie mineła dlatego inni muszą kombinować jak koń pod góre.

W czym wyprzedzają niby Claasa? Na jakiej podstawie sądzisz, że Claas to gówno po 89 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na jedno wyjdzie czy rozdzieli aktywnie po omlocie i wydobedzie wiecej ziaren z masy zniwnej niz same wytrzasacze, czy masa zostanie przed omlotem przyspieszona i wstepnie rozdzielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

a jak uważacie które Waszym zdaniem rozwiązanie jest lepsze to stosowane w NH czyli duży bęben i mniejsze obroty czy to z Claasa czyli mały bęben i duże obroty ??? osobiście uważam że w dominatorze 150 ten mały bęben był słabszą stroną tego kombajnu i teraz claas w Avero zrobił APS żeby zrekompensowac tą słabośc małego bębna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Może i wyjdzie na jedno, ale wydaje mi się jednak, że APS bardziej zwiększy wydajność kombajnu niż dodatkowy bęben za młocarnią.

Bobek_farmer świetnie wyjaśnił zasadę działania APS i w pełni się z nim zgadzam.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wyjdzie na to samo, ale jednak cos zwiekszy - troche to nielogiczne.

 

maly beben przeszkadza we wszystkich claasach mniejszych od lexiona, w szczegolnosci tych bez ASPu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Tu chodziło mi o jakość omłotu, a nie wydajność.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak napisał @bobek_farmer zadaniem APS jest przyspieszyć i ułożyć masę przed bębnem młócącym, co sprawia, że bęben jest odciążony i masa jest rozłożona bardziej równomiernie, dzięki czemu może przyjąć jej więcej w tym samym momencie, a dodatkowo ziarno w kłosach jest już bardziej rozluźnione i na młocarni łatwiej się oddziela.

Separator za bębnem młócącym według mnie wydajności bębna młócącego nie zwiększy, jedynie jak nazwa wskazuje, odseparuje więcej ziarna przed wytrząsaczami.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

osobiście uważam że dołożenie przez claasa APSu w Avero nic nie daje jeśli sita i wytrząsacze to dominator 150, jeśli pojedzie troche szybciej to bedzie robił duże straty z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@MichalR nie ma zadnej najmniejszej roznicy czy troche ziarna wymlocisz przed bebnem glownym i ulatwisz mu prace, czy masa zniwna przeleci przez beben glowny niedokladnie omlocona i reszta zajmie sie separator.

nie patrz na omlot ziarna w skali mikro tylko w makroskopowej.

 

jesli wezmiesz jednago ziarniaka to rzeczywiscie trudno by ci bylo go wydobyc z klosa nie uzywajac paznokci (nasze listwy cepowe), ale jesli juz wezmiesz caly klos to nawet nie musisz uzywac palcow i oddzielisz ziarno lepiej niz w pojedynczym przypadku.

tak samo jest w mlocarni tam wszystko trze miedzy soba i mloci tym samym :) . nie ma najmniejszej roznicy czy trze w przyspieszaczu, czy w separatorze.

 

moim zdaniem APS ma jedna zalete, mianowicie skroca mlocarnie, przez co zostaje wiecej miejsca dla wytrzasaczy, to wszystko. lepiej sie pewniakami zajac w postaci liczb niz wrozyc z fusow, ktore rozwiazanie jest lepsze. jesli nawet to o nie jest to skala roznicy, ktora czlowiek golym okiem moze zauwazyc, nawet gdyby mial mozliwosc je wsadzic do srodka do mlocarni.

 

@karol19 mylisz sie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

brzozak2; może trochę wiecej argumentów skoro jesteś taki pewny że się myle, Twoim zdaniem pewnie gdyby do Avero wrzucic jeszcze dwie młocarnie dodatkowo to osiągnał by pewnie 20 ton na godzine przy sitach i wytrząsaczach od dominatora 150 - śmieszne, a ja uważam że się nie mylę bo jeśli taki Avero pojedzie szybciej to będzie robił straty z tyłu i nie ma na to siły, przewagę może uzyskac dzięki APS w zbożu wilgotnym i jak jest sporo zielska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

karol ja sie z toba nie zgodze a to dlatego ze jestem po pierwszych zniwach koszonym avero i jestem pewien ze skosi wymloci i wyczysci przynajmniej 20% wiecej od dominatora bez wiekszych strat a w wilgotnej slomie i wyleglym zbozu czy rzepaku to APS daje bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

tak wymłóci ale napewno strat bedzie wiecej i jesli już to do 20% wiecej a nie co najmniej 20, nawet w ulotkach jest podawane że do 20% APS zwiekszy niby wydajnośc wiec napewno nie wiecej, szkoda tylko że sita i wytrząsacze zapomnieli zrobic 20% większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

karol19

Bzdurne teorie wygłaszasz.

Już prawie od 20 lat ten system sie sprawdza w Megach, Lexionach, Tucano, Avero.

Przy tych samych stratach kombajn z APS jest zncznie bardziej wydajny.

 

Ogólnie wydaje mi sie że w temacie zamazały sie granice między wydajnością teoretyczną i praktyczną i czytając to nie wiadomo kto co podaje.

 

Jak dla mnie dodatkowy bęben za cepami to tak jakby najpierw przepuścić zborze przez wialnie, a poźniej przez młócarnie. Niby zrobimy te same czynności co najpierw stosując młócarnie, a później wialnie ale efekt będzie znacznie gorszy. W takich sprawach znaczenie ma kolejność czynności.

 

Jeśli ktoś myśli, że za mniejsze pieniądze dostanie coś lepszego to chyba życia nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

co do pieniedzy sie zgodze, ale

Jak dla mnie dodatkowy bęben za cepami to tak jakby najpierw przepuścić zborze przez wialnie, a poźniej przez młócarnie. Niby zrobimy te same czynności co najpierw stosując młócarnie, a później wialnie ale efekt będzie znacznie gorszy. W takich sprawach znaczenie ma kolejność czynności.

czy moze kuchnia wreszcie uzyc argumentu i odpowiedziec mi dlaczego?????

 

caly czas piszesz, ze jest lepsze, ale nie piszesz dlaczego. to samo robi ten drugi tylko ze fanatyk nh.

naprawde masz zamiar byc postrzegany w ten sam sposob? zastanow sie.

 

btw. widziales kiedys, zeby ktos uzywal wialni przed mlocarnia?

naprawde jak nie macie pomyslu na fachowa ocene danych rozwiazan to dajcie se siana, bo to smieszne sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no czasem to i brzozak coś do rzeczy napisze. :lol: Ja jestem fanatykiem separatora bo używam go od 8 sezonów i przez następne 15 lat się nie dam przekonać na APS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego? ;)

 

Jak mi się uda to zamieszczę wyniki badań i porównanie systemów omłotu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wreszcie moze cos sensownego sie pojawi. koniecznie niech ci sie uda zamiescic te wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj