M4t3usz

AVERO 240 vs TC5070

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
M4t3usz    31

EDYCJA, a moze John Deere 1450/70 i tu pytanie, czym się różni?

 

Witam wszystkich,

 

Chciałbym się was spytać który kombajn byście mi doradzali jezeli miałbym do wyboru te dwa kombajny, oraz informacje które mnie interesują.

 

- dokładna cena

- wydajność

- awaryjność

 

Kombajn miałby być do usług, obszar to myślę 150-200ha?

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

kilka tematów jest o tych kombajnach więc poszukaj;] a co do pytania to tak NH-tani wydajny tak jak Avero, Avero drogi ale dopracowany w szczegółach no i tradycja marki, JD...o wiele większy od tych dwóch ale i cena większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Witam.

JD 1450 już nie produkują, a 1470 to jest następca tego o to modelu. Na taki areał myślę, że lepiej by wyszedł tc5070. A nie myślałeś nad csx7040??

Cen nie znam to nie powiem, może tutaj niech się inni użytkownicy wypowiedzą. Avero myślę, że to nie był by zbyt dobry wybór. Claas się ceni za markę, może i jest dobre wykonanie, ale żeby kombajny najniższej klasy tyle kosztowały, a za tą ich cenę można mieć i wygodniejszy i wydajniejszy kombajn innej marki.

Jeśli kogoś stać na claasa to ok. Ale dla mnie argument żeby brać claasa bo to marka i tradycja to dla mnie nie argument.

Edytowano przez RolnikMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

lepszy wydaje sie claas ale claas nic nie robi w kombajnach tylko daje to co jest sprawdzone , avero kosztuje a wydajny nie jest w porównaniu do jd czy nh .NH bym polecil TC5070 na uslugach kosil taki u znajomego to 200 ha jest mozliwe na usludze dlaniego + jeszcze swoje ha .i nie ma porzeby jak kolega wyzej pisal: "nie myślałeś nad csx7040?? " taki kombaj starczy na spokojnie kolega ma NH TC 56 HP idzie jak burza kiedys kosil takim na 200ha + usluga 90ha dawal rade na spokojnie


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

TC jest o numer większy :blink: cena podobna czy jak?

porównywałeś dane techniczne tych kombajnów? Avero ma max 10t, NH 12 to samo JD, choć JD na twoim miejscu bym olał ;) pod względem konstrukcyjnym ich kombajny gonią Claasa i NH ale nie wyprzedzają, w dodatku mały jest z Brazylii

napisz jak przedstawiają się zasiewy

co do CSX to trzeba sporo dołożyć do TC aby go kupić ;) także biorąc pod uwagę że bierze takie brzdące to zapewne na dziurę w budżecie

Napisz ile masz kasy na zakup

 

Dziedzio co ci się stało? :blink: patrze i oczom nie wierzę JD w twoim avatarze, jestem w szoku :o


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

luszkasz trochę namieszałeś :rolleyes: , co do cent TC 5070 to znajomy mial propozycje jego za 360n/b , taka cena niska poniewaz ktos nie kupil jego a mial brac a taka cena normalna to 395n/b co do ceny jaka podawal znajomy nie jestem pewien czy to byla netto czy brutto

 

 

 

 

avatar tymczasowy z jd ;)

Edytowano przez Dziedzio92

tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Claas to klasa sama w sobie. Jeśli Claas i NH mają porównywalne parametry to i tak NH nie da rady zrobić tego co Claas. Znajomy kupił sobie NH(nie pamiętam nazwy dokładnej) z 3 bębnami i 5 wytrząsaczami. Nasza Mega 204 z 96r. która też ma 3 bębny i 5 wytrząsaczy bez strat potrafi zrobić 2,5 ha/h(w bardzo dobrym zbożu). Jego nowy NH w porównywalnych warunkach nie był w stanie przekroczyć 2ha/h. Skończyło sie na tym, że NH został oddany i zastąpiony Tucano 450 który już nawet 4ha/h zrobić potrafi.

APS o wiele przewyższa inne podobne systemy i to jest mocny punkt AVERO.

 

Ja osobiście bym wybrał AVERO

 

Popracuj nad ortografią bo bije po oczach...

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mozesz powiedziec dlaczego przewyzsza?

 

tucano 450 moze zrobi 4 ha/h, ale jak pszenica sypie 5 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

dziedzio a już się balem :)

nie wiem gdzie namieszałem, jestem trochę roztrzepany dziś ale to dlatego, że ruszyło dziś duże zlecenie jakiego jeszcze nie prowadziłem i logistycznie wszystko cud miód malina B) także niech emocje opadną to popoprawiam posty i będzie składnia.

Claas to klasa sama w sobie

powiedz to Mojemu Ojcu ;)

A na forum jest kilku użytkowników którzy twierdzą odwrotnie :lol:, np mav wybrał CX a nie lexa choć parametrami były prawie identyczny

Jak kupował Ojciec kombajn to Tucan 320 był wydajniejszy niż Avero 240 czyżby coś się zmieniło? :blink:

 

Edit:

Nasza Mega 204 z 96r. która też ma 3 bębny i 5 wytrząsaczy bez strat potrafi zrobić 2,5 ha/h(w bardzo dobrym zborzu). Jego nowy NH w porównywalnych warunkach nie był w stanie przekroczyć 2ha/h. Skończyło sie na tym, że NH został oddany i zastąpiony Tucano 450 który już nawet 4ha/h zrobić potrafi.

4ha/h chyba przy średniej krajowej 3,5t ;) bo że ten maluch przeżuci przez siebie 30 ton nigdy nie uwierzę ba w 25 nie uwierzę a nad 20 bym się zastanawiał i to mocno :P

Mam kolegę ma nawet konto na forum ma Lexa 460 i co kosi 2,5ha/h a czasami 2ha/h tyle że pszenica u niego bardzo ładnie sypie, wydajność podaje się w tonach na godzinę a nie w hektarach, z drugiej strony może NH młócił a claas tylko kosił :lol:

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

mega nie ma takiej wydajnosci w porownaniu do mojego case ,Jesli masz IV,V klase ziemi a plon 5t to sie nie dziwie ze taka ma wydajnosc :huh:. Tucano moze bedzie wydajnieszy ale nieduzo jesli twoj znajomy kupil sobie nh z modelu TC albo CS bo juz wyzsze maja szanse z tucano nawet z lexem.


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nasza Mega 204 z 96r. która też ma 3 bębny i 5 wytrząsaczy bez strat potrafi zrobić 2,5 ha/h(w bardzo dobrym zborzu).
Czyli to bardzo dobre zboże u was to max 5,5t ;) Mega 204 ma wydajność w pszenicy 14t, wiem z doświadczenia, razem ze słomą na godzinę przeżuci przez siebie 24t, ważone ziarno i słoma u Ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

potwierdzam u mnie tez taka wydajnosc ten kombajn osiaga.

 

zeby jeszcze sprostowac sytuacje co do nh, to odpowiadajace seria claasa serie nh sa bardzo porownywalne. i tak csx osiaga bardzo zblizone wydajnosci do tukana. oba raczej nie przekraczaja zbioru 20 t/h ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CSX przekracza w większych modelach najmniejszy łapie około 17 ton jak rozmawiałem z właścicielem w sumie user albania też ma wydajność na poziomie 17-18t w swoim co do tucano to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znajomy ma najwiekszego csx'a i mowi, zeby 20 osiagnac to duze pola juz musza byc. z tym, ze dodal, ze medionem kosil 12, ale z tym, ze liczyl sie ze stratami, a nh mowi, ze jezdzi w taki sposob, zeby gubic jak najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jeśli już porównujemy claasa do new hollanda to który Waszym zdaniem będzie miał większą wydajnośc

 

Claas Dominator 150 czy NH TC 5050 ??? ja słyszałem że podobno TC 5050 ma trochę większą od Dominatora

 

 

 

a tak na marginesie uważam że Avero nie zrobi 10 ton na godzinę, przecież to są wytrząsacze i sita dominatora 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mój sąsiad i dobry znajomy uważał początkowo, że Medion 310 nie zrobi więcej jak 10t ;) a jak mu znajomy kombajn ustawił i pokazał jak kosić to doszedł do 12t/h :), ogólnie to w pracy Avero nie widziałem a jedyny właściciel podawał że u niego 8t łapie tyle że ma małe kawałki i tą tonę dwie zrobi więcej. 10t usłyszałem od Korbanka ale to było po tym jak się z claasem rozstali ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Na jeśli porównywalne kombjny mają taką różnice w wydajności to dla mnie wyższość Claasa jest oczywista. U mnie dobre zboże to 8t/ha i wyżej i takie są standardy plonowania. U mnie 1 zbiornik jest wstanie wykosić w 15 min. Czyli 4,5t x 4 = 18t, a wydajność chwilowa napewno jest wyższa bo trzeba uwzględnić straty czasu na nawroty itp. Więc 20t/h to żaden wyczyn dla tego kombajnu. 20/8 = 2,5ha. A ten kto wymienił tego CSX(bodajrze) na Tucano miał wcześniej TC-56 i był fanem NH więc bez powodu by tego kombajnu nie wymianiał. Nie chcecie wierzyć to nie. Wasz problem.

 

Lukasz1987

mav ma swój świat i często dokonuje dziwnych wyborów

 

JanekJelonek

14t to chyba na krótkim polu i przy wysypywaniu na skraju. Jak sie wysypuje w biegu to bez problemu można uzyskać 18t/h praktycznej wydajności, a teoretyczna jest przecież jeszcze wyższa.

Edytowano przez MF2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ta Mega te 18-20t łapie to ja nie wiem no chyba że kosisz nie młócisz ;)

Ja też mieniam Claasa na NH jak tylko trochę grosza uciułam bo jakoś nie zauważyłem ogromnych plusów dlaczego mam wydać na technicznie prawie identyczne parametry tyle kasy że sobie agregat kupię :blink:

Masz na to sensowny argument?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

JanekJelonek

Argumenty:

1. 5 klawiszowy CSX zrobi zmiej niż 5 klawiszowa stara Mega(sprawdzone w praktyce),

2. Dodatkowy bęben za cepami daje znacznie mniej niż umieszczony przed cepami(APS) i jest to bardziej rozpaczliwe obejście patentu niż super usprawnienie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty też masz swoje teorie ;)

który CSX? Mega to Tucano i 430 za nic nie zrobi 20t bo pytałem sie u korbanka jak je sprzedawał

daje mniej czego argumenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

2. Dodatkowy bęben za cepami daje znacznie mniej niż umieszczony przed cepami(APS) i jest to bardziej rozpaczliwe obejście patentu niż super usprawnienie,

dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

1. 5 klawiszowy CSX zrobi zmiej niż 5 klawiszowa stara Mega(sprawdzone w praktyce),

2. Dodatkowy bęben za cepami daje znacznie mniej niż umieszczony przed cepami(APS) i jest to bardziej rozpaczliwe obejście patentu niż super usprawnienie,

 

odpowiem na twoje argumenty :

1:CSX bije mega w mocy silnika ,mniejszemu bebnowi dzieki czemu jest wiecej mocy ktore moze przelozyc sie na przetwazanie wiekszej masy i wieksza pow. sit

2.daje duzo , claas stosuje metody ktore sprawdzil teraz inne marki wyprzedzaja go ,Claas byl Classem do 89r. teraz to nie jest claas tylko g...


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nastepny fan teraz niunka sie znalazl...

 

chlopaki jak nie macie nic merytorycznego do powiedzenia to naprawde uderzcie sie w piers i zamilknijcie.

 

z tymi mocami to tak pokreciles, ze juz lepiej sie nie da. chyba gdzies cos u jakiegos niedouczonego sprzedawcy uslyszales i teraz na sile powtarzasz, jeszcze przekrecajac po swojemu.

 

normalnie zalamka :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zadaje konkretne pytania, ktore moga sprostowac temat, ale ci co najpierw pisza brednie nie umieja pozniej do nich sie ustosunkowac.

 

zadawanie pytan to jest fachowa rozmowa, ale jak wolisz. nie odpowiadam od razu na te posty, bo chce najpierw sprawdzic czy autor mial jakas wiedze w danym zakresie, czy tylko sie lubi bawic w kolorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj