Nikita_Bennet

dopłaty 2011, wnioski papierowe

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Witka.

 

Z racji że nie ma tematu o dopłatach 2011 (jest tylko o możliwości złożenia wniosków przez internet) zakładam nowy.

 

Do rzeczy.

 

Pola obsiane i mając chwilę wolnego czasu zacząłem przeglądać wnioski które przysłało mi biuro ARiMR.

Zdziwienie moje spowodowały załaczniki.

Mam pola zgrupowane w działkach - idzie o to że są obok siebie działki o numerach 123,124,125. Z reguły jest to jedno pole uprawne z jedną rośliną. W tegorocznych załacznikach wszystkie załączniki mają numer 1, to raz. Dwa to że patrząc po latach ubiegłych nie ma mapki która by zawierała działki 123, 124, 125.

Wszystko jest na oddzielnych mapkach. Jeżeli teraz mam każdą działkę opisywać jako oddzielną uprawę to trochę głupie, sami przyznacie. Jak to u was wyglądało?

 

 

 

Czy umowy na gębę przejdą? Bo mam tak parę arów przy ogrodzie których ze względów formalnych nie mogę kupić (ani też wydzierżawić bo ciągną się sprawy majątkowe).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Może być na gębę, byleby nikt poza Tobą nie podawał tej działki do płatności.

 

Działek może być 100 i mogą być na 100 mapkach, jeżeli mają chociaż milimetr (oczywiście teoretyzuję) przesmyku pomiędzy sobą (znaczy się są połączone), jeżeli masz na nich uprawy, do których przysługuje ta sama płatność, to wszystko sumujesz i piszesz JPO - jednolita płatność obszarowa.W zależności od uprawy dodajesz upo, tuzy, albo inne sruzy;)

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

1.No niestety jeśli masz każdą działkę oddzielnie musisz oddzielnie obrysowywać i znaczyć, gdybyś miał np. 123,124,125 razem a na kolejnym załączniku oddzielnie np. tylko 123 to znaczysz na tym załączniku na którym ta działka jest w powiększeniu czytelniejsza czyli 123. U mnie czegoś takiego nie ma tylko czasem powtarzają się działki na olejnych załącznikach w powiększeniu

2. Umów żadnych nie musisz mieć aby złożyć wniosek, jest zasada aby nie poszły 2 wnioski o doplaty na jedną działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ad1 - idzie o to że trzy działki przylegają do siebie, są połączone w jedno pole które się orze i sieje jako jedno pole. Co roku dostawałem mapki takie że zaznaczałem całe to pole (3 dzialki) jako jedno - ciągnąłem lnię dookoła. Teraz przysłali takie mapki że mogę zaznaczyć 2 działki bo 3 jest ucięta, na następnym załaczniku znowu jedna z nich jest ucięta i za ch*****e nie ma mapki na której mógłbym obrysować wszystkie 3 jedną linią.

Po prostu z 11-13 pozycji które miałem do tej pory w tabelce zrobi mi się 20-22 :( a pól tak naprwdę jest 7 (no 8 z ogrodem ;) ) bo dokupowało sie przyległe działki.

 

Ad2 - jesteście pewni? Bo np w zeszłym roku w UG o akcyzę nie było problemu wpisać grunty z dzierżawą na gębę a w tym roku już próbowali mi robić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

AD1. Kreślisz te o które Cię proszą czyli prawa górna strona załącznika tam są nr działki którą masz obkreślić, niestety w tym roku sporo osób trafia z załącznikami w ten sposób jak twoje zrobione, do tej pory było mniej takich sytuacji

AD2. Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Te trzy działki ewidencyjne zakreślasz tak samo jak w latach ubiegłych jako jedną działkę rolną, jeśli na każdej działce ewidencyjnej jest ta sama uprawa. Pozostałe mapki z tymi działkami są niepotrzebne. We wniosku trzeba też odnotować, że załączników będzie odpowiednio mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

coś mnie zaraz trafi ;)

 

@saherb

Jak mam coś zakreślić jak nie ma żadnej mapki która zawiera te trzy działki? No prościej wytłumaczyć nie potrafię ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja w ubuegłym roku miałam podobną sytuację. Na jednym polu mam trzy działki i na każdą z tych działek przysłali po jednej mapce więc każdą z nich obrysowałam oddzielnie natomiast w tabeli o sposobie wykorzystania działek rolnych normalnie zliczyłam powierzchnie i było jedno oznaczenie np. "C".

 

Co do umowy na gębę to Agencja się nie czepia na pewno. Nie sprawdzają umów ani aktów notarialnych. Ich nie interesuje czy jesteś właścicielem, użytkownikiem czy dzierżawcą. Tak jak koledzy wyżej napisali działki nie mogą się powtórzyć.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja od dłuższego czasu wnioski wypełniam sam bo mam dość ODRowców po których poprawki się ciągną ale w tym roku to mnie ARiMR zadziwiła tymi załącznikami orto.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koledzy sa jakies wytyczne co do koloru oznaczania dziłek lub sposobu jesli ma sie poplony RS. Bo kiedys były chyba inne kolory a teraz szukam info i nic znalesc nie moge o kolorach i sposobie oznaczania.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a to sie zaznaczało coś innym kolorem?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam, ktos moze mi powie co mam zrobic, gdy wzialem ziemie w dzierzawe i mam zamiar tam zasiac gorczyce tylko dla podniesienia zyznosci gleby. nie mam mapek. mam takie oswiadczenie, ale tam mozna wpisywac tylko zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wierm ze cos musiałem poprawiac pózniej w biurze przy skłądaniu i nie moge sobie przypomniec. zrobiłem według instrukcji od zwykłej obszarówki a klientka powiedziłą ze dla RS sa inne instrukcje ale nikt o tym nie wspomniał. teraz szukałem innych instrukcji to niby cos jest ale nie ma tam wypełniania załcznika graficznego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

@Jaro wpisujesz tyko działkę we wniosku i wypełniasz tak jak pozostałe, bez dodawania załącznika graficznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Kto mi wytlumaczy odnosnie ''Maksymalnego kwalifikowanego obszaru do jednolitej platnosci obszarowej PEG''a mianowicie: jezeli dzialka ewidencyjna ma powierzchnie 51 arow, do tej pory dla tej dzialki podawalem 41 arow,w tabeli jaka otrzymalem z ARiMR odnosnie wlasnie max PEG pisze 51 arow. Moje pytanie to czy tyle wlasnie moge zadeklarowac do platnosci?? A drugie to mam taki stary sad z przewaga jabloni, jest to jedna dzialka ewidencyjna i rolna z porzeczkami, czy musi byc min 10 arow tego sadu oraz czy jest jakis limit ilosci drzew na jakas powierzchnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahu    0
Napisano (edytowany)

co do rysowania: ja też tak mam jak Nikita_Bennet i obrysowywałem całą działkę rolną lub jej część widoczną na mapce (czyli czasem kilka działek ewidencyjnych), zawierającą działkę ewidencyjną, dla której jest mapka (marnotrawstwo papieru trochę z tymi osobnymi mapkami dla każdej działki). Wniosek już oddałem i w ARIMR powiedzieli, że tak może być.

Edytowano przez Jahu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam mam takie pytanie odnosnie traw bylo cos takiego jak trawy na gruntach ornych jak to teraz opisac zeby nie byly to trwale uzytki rolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Słuchajcie mam od 3 lat pewien problem z arimr, chodzi o to że mam działkę o pow 3.48 tak jest w papierach, rzeczywista powierzchnia zmierzona przez geodetę to 3.42 i mam na to dokumenty tzn zaświadczenie, natomiast wg ograniczonych ludzi pracujących w arimr ta działka ma 3.15, bo jak twierdzą tak wynika z ich obliczeń ze zdjęć, na polu nie ma drzew i innych przeszkód , stoi tylko 1 słup i tyle, odcinają mi przez to dopłatę, i bezprzerwy wzywają że niby zawsyżam powierzchnie, gdy ostatnio przedłożyłem znów zaświadczenie o powierzchni, oraz wyciąg z ksiąg, zostałem wezwany przez arimr , ucieszyłem się że to koniec z problemem , a te tłuki mi mówią że zaszła pomyłka i ta działka wg nich nie ma 3.15 tylko 2.85, :blink: co mam zrobić tymi przygłupami , niedługo będą mówić że to nie moja działka


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Nie tylko ty tak masz kaz im przyjechac na to pole z metrem i niech mierza matoly po metrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wiem nie tylko ja mam te problemy, w mojej miejscowości jest rolnik który ma ok 300ha i co rok mu odcinają ok 60 ar, to naprawde ograniczeni ludzie , ale zawsze wiedzą lepiej,była kontrola i tym sprzętem z biedronki połączyła się z NASA i wyszło 3,41, a w rzeczywistości jest 3.42, ale baba co ma te dni i siedzi za biurkiem wie lepiej...szkoda nerwów....Tak na marginesie co rok przychodzą zdjęcia działek ,a w zeszłym roku przyszły zdjęcia gdzie u sąsiada była budowana wiata dość duża b.dobrze widoczna, widać krokwy dachu tzn nie było dachu, rzecz w tym że wiata jest skończona i stoi od 2006r noi co o tym myśleć? :blink: to z tych zdjęć robią pomiary???


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

witam mam pytanie czy do wniosku o dofinansowanie materiału siewnego należy dołączyć oryginał faktury vat i prosić o jej odesłanie (jestem vatowcem) czy wystarczy ksero z potwierdzeniem zgodności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak odsyłaja pózniej tylko musisz o tym ich poinformowac na pismie wysyłajac razem z wnioskiem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Też mam problem z załącznikami graficznymi, a sprawa wygląda tak że prawie na każdej mapce siatka wyrysowana przez nich białymi kreskami wogóle się nie zgadza ze stanem faktycznym na zdjęciu, niekiedy jest nawet w połowie działki lub też na drodze bądż wygonie, cała siatka jest tak jakby przesunięta a dodatkowo zdjęcia są nieostre.

No i już mnie coś trafia bo nie wiem jak mam to zaznaczac? Czy kreślic po ich białych kreskach, czy brac lupę i szukac rzeczywistych granic na ortofotomapie gównianej jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co do poplonów to jest inne oznaczenie ( dziłki gdzie bedzie poplon maja byc zaznaczone takze kolorem zielonym linia przerywana wewnatzr a na zew normalnie czerwonym do tego takze kolorem zielonym napisac wariant programu RS


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj