Marcin

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszz110    5

no widzicie jak was kolega Adriano1232 opierdziela :D

dawno mnie nie było i widze ze sie zamęt robi :P

i jak tam z waszymi BS-kami jak przeszły sezon ? i jak zimują ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxpiotrek111    13

Niektóży pisali, że pekł im pasek i mieli przestój radze wam zastosować taką technike jak ja i mój sąsiad, ja na bizonie Z056 wszystkie paski wymieniam gdy nie są tak zniszczone i wieszam ja na kombajnie i jeżdże z nimi gdy ten nowy pękinie zakładam stary i do końca dnia dojeżdżam, a rano kupuje lub zamawiam pasek, tak samo robi mój sąsiad na swoi BSie. Potwierdzam to co mówili niektórzy " jak się dba to się ma" ja dbam o swój kombajn, konserwuje, a w zime dosłownie całego przetrząsam i naprawiam to co zepsute . NIektórzy mówili że zachodnie są lepsze koło mnie w byłym PGR mają 3 BS i 3 Dominiatory, pytałem się kombajnistów z tego PGRu i oni mówili, że oba są takie same ze spalaniem, wydajnością, dostempem części i komfortem.Dodam, że besy są z 2003 roku i Full opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon58v2    0

mam pytanie czy ktoś w powiecie swieckim posiada bizona bsa lub niebieskego rekorda


na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja nie jestem z tego powiatu ale mam BS'a. Moze moge w czyms pomoc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon58v2    0

dzieki ale ja bym chciał za 10 lat kupic bsa

Edytowano przez bizon58v2

na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibic    0

Witam. jetem nowym i chciałbym zasięgnąć rady ekspertów w temacie BS-ów. przeczytałem cały temat o kombajnach i nikt prawie nic nie pisał o zbiorze kukurydzy tym statkiem. i ty moje pytanie czy BS-y z bembnowymi wytrząsaczami nadają się do zbioru kukurydzy na ziarno?? jak wygląda sprawa uszkodzeń ziarna ?? przymierzam się do zakupienia jakiegoś kombajnu do zbioru kukurydzy , a jest możliwość sprowadzenia bs-a z białorusi z niezłym rocznik i niewielkim przebiegiem.

Z góry przepraszam jeśli złamałem jakieś reguły tego forum i proszę o porady i opinie

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

Bs jest dobry do kukurydzy ma plusy i minusy ,

ten system omłotowy jest bardzo dobry do kukurydzy ,moim zdaniem nie mieli kukurydzy , na kolbach nie zostje jej dobrze łupi ze szyszek

+ to ma duzy zbiornik

- jak jest mokro to sie topi strasznie (warto na bliźniakach latac ) tak jak było w tym roku


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Kosiłem swoim BS'em kukurydze i nie ma żadnych problemów z bebnami. Moim zdaniem taki omłot nadaje sie najlepiej do kukurydzy. Zmieniasz jedynie klepisko, przysłony na bęben i zmiana koła pasowego na zębate. Bardzo dobrze czyści i "łupie" ziarno. Co do topienia się to każdy kombajn z takim tonażem będzie się topic czy to Claas, JD, NH, Case. Na to nie ma rady ale moje zdanie jest takie, lepiej troche poczekac az obeschnie i wtedy wjechac tylko wiadomo, zalezy ile stoi ha do skoszenia bo czasami nie ma czasu na czekanie. Chcesz kupic kombajn jedynie do kukurydzy czy tez pozniej do pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibic    0

Kombajn potrzebny jest mi wyłącznie do kukurydzy. Tak na jakieś 200 ha rocznie. mamy rekorda z 2003 roku ale na taki obszar to już nieco za mała wydajność i moce przerobowe. zastanawiałem się nad claase 118 sl maxi. ale za jakiś rozsądny stan trzeba słono zapłacić . bs będzie dużo młodszy i tańszy. a jeśli powtórzy się taki mokry rok jak poprzedni to siądzie na polu każdy czy to klaas ,bizon czy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

czasami niema nawet czasu zeby obeschło


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal111    0

Witam, ostatnio kupiłem kombajn BIZON BS Z110. Zastanawiam się jaki olej jest używany w hydraulice w tym kombajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirgraf    0

Witam, mam pytanie czy ktoś już oglądał Bizona BS z 1989r. z okolic Golub-Dobrzyń okolice Torunia z cenę 45 tyś zł. Był nie dawno był wystawiony na Allegro? Proszę o opinię czy wart tej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Cześć wiem o jakiego się rozchodzi. Z jakich okolic jesteś ? jak na ten rocznik to drogo ;p jeżeli nie masz daleko to jedz i ocen go, ja swojego bs'a jak kupowałem to jechałem 3 razy i za trzecim razem dopiero pakowaliśmy go na lawetę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirgraf    0

Witam, jestem z okolic Poznania, tańszego oglądałam pod Warszawą rocznik 87 za 30 tyś zł tylko że, zaniedbany i trzeba by było zainwestować w remont nie małą kasę. Poza tym miał stary system rotorów. A ten pod Toruniem, może wart tej ceny. Z rozmowy z właścicielem dowiedziałem się ze wszystko sprawne do wymiany ponoć tylko jeden pasek i do wyważenia sieczkarnia. Pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeski111    0

A czy opłaca się kupić bs-a rok 2000 1800mth bez stołu i sieczkarni cena 115 tys zł czy lepiej rekorda rok 2004 1200 mth z oryginalnym płockim stołem oryginalną płocka sieczkarnia i fabryczna klimatyzacja header taki nowszy jak nh za 160 tys zł cena ma nie ma prawie wpływu na wybór są poprostu blisko nie trzeba by daleko jechać

Edytowano przez czeski111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

Wszystko zalezy od tego ile masz hektarow i do czego Ci ten kombajn potrzebny.

 

Jesli masz do 70 hektarow to chyba lepiej Rekorda, bo mniej spali i z czesciami nie ma zadnych problemow (chyba ze Ci padna kwadratowe zegary jak u mnie. Wtedy trzaba przerabiac, bo sie oryginalnych nigdzie juz nie dostanie). BS jest za to lepszy w kukurydzy i na wieksze arealy. Czesc ludzi narzeka na slaby dostep do czesci, a inni za to twierdza, ze po prostu trzeba wiedziec gdzie szukac.

 

Jesli chodzi o niebieskiego rekorda w wersji po 2000 roku to Ci moge go z czystym sumieniem polecic, bo na prawde jest to bardzo dobra maszyna. Brakuje mu jednak hydrostatu, ktory byl tylko w niektorych modelach, i troche mocniejszego silnika niz te 120KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Do 100 ha lepiej rekorda chyba ze masz dużo kukurydzy to lepiej bs'a z dostępem części do bs'a nie ma problemu ja zamawiam wszystkie części z Łodzi " agrofarm " np zamawiam w poniedziałek rano a we wtorek do południa już są u mnie niektóre pasują od rekorda i od supra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwolicie że zadam wam głupie pytanie- orientuje się ktoś jak to było z tą fabrycznie dłuższą rurą wyładowaczą ziarna w BS-ie? Zasadniczo interesuje mnie czy blacha, w tylnej ścianie, miała wycięte półkole na rurę czy była po prostu krótsza oraz to czy osłona ta boczna była zmieniona czy taka jak w "zwykłym" BS. Bo gdzieś widziałem zdjęcie BS-a z taką rurą ale teraz za nic nie mogę go odszukać ponownie..


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj