Marcin

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin    3

Prosze o opinie posiadaczy lub użytkowników kombajnu Bizon BS Z-110 na temat wydajności, możliwości omłotu wilgotnego łanu, jakości omłotu podastawowych zbóż oraz kukurydzy, jakości pozostawionej słomy zarówno w formie rozdrobnionej jak i na zbiór, usterkowości oraz dostępności i cen części zamiennych, strat ziarna (podobno bardzo małe), jakości tzn. przede wszystkim czystości uzyskanego ziarna.

Za wszelkie poważne i popatre doświadczeniem wypowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

nie mam takiego kombajnu i nie mialem z nim doczynienia wiec nie moge sie dokladnie wypowiedziec ale slyszalem ze gdy jest wilgotna sloma kombajl lubi sie zapchac. sloma po nim jest bardziej posiekana w porownaniu do zwyklego kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja też nie mam takiego kombajnu, ale dwa lata z rzędu kosił u mnie rzepak taki model. I jak tylko złapał więcej mokrej słomy to zapychały sie bębny(wytrząsacze). Dość ciężko sie je czyściło :/ Właściciel nie był też zadowolny z racy w kukurydzy, ukręcały mu sie jakieś wały, ale dkładnie nie wiem które. Poza takimi rzeczami nie narzekał na nic więcej. A maszyna kosiła sporo u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

u mnie w SKR był BS kombajnista sobie go bardzo chwali a u nich maszyna nie stoj tylko mocno pracuje w sezoni pewnie ok 200ha wymłuci...z ta słoma to prawda a co do czyszczenia ich złota roczka wyspawała jakis pret i sobie czyszcza tym


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey255    0

moj znajomy ma bsa i wtym roku zamienił na claasa mege350 bo sie "troche" psuł do nas w pole 3 razy jezdził ;D ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

ja słyszalem ze nie wymłaca dobrze i nadaje sie tylko na czyste zboza... ale wsód moich zanajomych zdania sa podzielone


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Witam! Jestem użytkownikiem kombajnu Bizon BS-Z110. Kupiłem go nowego trzy lata temu czyli przechodził trzy sezony. Do tej pory spalił mi się pas potrójny koszt 600zł, trzy paski podwójne od wytrząsacza koszt 200zł jeden(te paski paliły mi się tylko w rzepaku), łożysko koszt 150zł, poszły sita koszt 2500zł i jeszcze trochę palców plus gumy na hederze koszt niewiem ale grosze. Wszystkie remonty można wykonać samemu a po części mam 15 km do sklepu. Kombajn na dobrym słońcu wymłóci nawet do 14 ton zboża na godzinę, przy wilgotnej słomie jego wydajność spada do 4-5 ton na godzinę. Straty praktycznie nie stnieją dzięki bębnowej seperacji. Mankamentem tego kombajnu jest zły omłot w rzepaku od 4-6 ton na godzinę(zapychają się wytrząsacze). Rekordowy omłot kombajnu wynosi 135 ton w jednym dniu. kombajn młóci rocznie ok 450 ha zbóż i rzepaku i 50-70ha kukurydzy. Kombaj bardzo dobry do zbóż nie polecam do rzepaku lecz i tak koszę nim do 130ha rzepaku. Dałem za niego trzy lata temu 240tys. w tym komputer, klimatyzacja, szarpacz, i kopiowanie terenu.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

W koncu jakiś użytkownik a nie ktoś kto coś tam słyszał czy mu sie wydaje. Dzięki Sambao:) Przymierzam sie do kupna używanego bs-a tylko niepokoją mnie te problemy z omłotem w wilgotnym łanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

ale nikt mi nie powie ze widok tej maszynki nie lapie za jaja... jest piekny, skumilowany, zgrabny, mi sie szalenie podoba, szkoda ze juz Ich nie ma....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz    0

Mechanik który przygotowywał mi kombajn do żniw powiedział tylko jedno o BS, cytuje:"KOMBAJN NIE DO ZAJE....NIA".

Tylko jest troszkę gorzej z częściami ponieważ większość trzeba zamawiać. Facet wie co mówi!przez kilkanaście lat pracował w PŁOCKU i składał te cudeńka a potem jeździł na gwarancji i prawie nie spotkał BS do naprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Czwarty sezon kosimy nim i jeszcze nie było takiej awarii z rolkami wytrząsaczy


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@lukas120-a co to jest jak pasek szlak trafi???

niedaleko mnie kosił BS-em nówką,pierwszy sezon i po skoszeniu ok 100ha urwał się jakiś pasek i ściął jakieś sterowniki czy coś w tym stylu,dla mnie to szczyt śmiechu, ten co go projektował to jakiś nienormalny był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

No to teraz ja coś dodam. Mialem bs-a 6 lat od 2001 do 2007 kosilem nim 6 sezonow. jak go kupilem byl caly do remontu tzn wymienilem wszystkie podkreslam wszystkie lozyska i pasy przez te 6 sezonow nie mialem zadnej awarii wedlug mnie dobrze dopracowany jego duzy plus to to ze hydrostatik , a teraz wady: silnik 220KM pali dużo paliwa ok 270l na dzień, nie jest prawda ze nie ma po nim strat ziarna spotkalem sie juz z kilkoma uzytkownikami tego kombajnu i wszyscy mowili to samo ze sypie zbożem i nie ma na to rady... pytacie jak to mozliwe skoro ma az 5 bebnow mlucacych separator odrzutnik i mlocarnie?? odpowiedz jest prosta sloma przechodzac przez te 7 bebnow zostaje mocno zmielona mnostwo tej sieczki zsypuje sie na podsiewacz a potem ta masa idzie na sita ktore nie dawaja sobie rady!!! takie sa fakty, kombajnow z takimi bebnami chyba juz nie produkuja (nie wiem czy na pewno) ale chyba nie wiekszosc producentow robi klasyczne wytrzasacze i to jest najleprze rozwiazanie!!!, co jeszcze hhmmmm ceny czesci nie sa wcale male , jego masa to tez jest problem sam wazy hyba jak sie nie myle jakies 10ton+ heder 1.5 tony i do tego 4 tony ziarna co daje 15.5 tony i lekko mokrawe pole i siedzi po drabinke w ziemi :( . Ja osobiscie nie polecam tego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

To co teraz masz zamiast tego bs-a? Ja bym chciał wymienić supra i rekorda na cos co by miało wydajność podobną do nich razem wziętych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nie zastanawiałes sie nad jakąś używaną megą albo dominatorem maxi?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

kupilismy new hollanda tc54, a tobie co bym zaproponował? tc56 ^_^ albo jak kolega wyzej cos z claasa i tez zebys sobie nie myslal ze jak kupisz claasa to bedziesz mial bezawaryjny kombajn no chyba ze kupisz nowy nie ma rzeczy ktore by sie nie psuly przeciez po to sa serwisy jak i do nowych tak i do uzywanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Na razie brałem pod uwage tylko polski wyrób ze względu na niższe nakłady związane z naprawami. Też mam znajomego człowieka, który pracował kiedyś w fabryce w płocku ( tak nawiasem mówiąc w życiu nie widziałem lepszego fachowca od tych maszyn) i on mi właśnie zachwala bs-a omłot ma podobno niesamowity tylko trzeba umiec go ustawić, podobno new holland zrobił kiedyś testy polowe swoich modeli i płockich i podobno dokumentacje z testów bs-a zniszczono gdyż za dobrze wypadł na tle new hollandów, tak tylko słyszałem...)

Jeśli sambao narzeka na omłot w rzepaku i pisże że omłóci "tylko" 4-6 ton na godzinę to przed chwilą policzyłem ile dzisiaj omłóciłęm rekord+super razem wzięte i wychodzi: 3.2 hektara w 2,5 godziny co daje: 1.28 ha na godzinę, przy plonie 3,5 tony z hektara wychodzi 4,48 tony na godzinę. wiec jeśli mi by jeden kombajn wymłocił 4-6 tony rzepaku na godzinę to ja bym był z niego zadowolony...... Pozostaje jeszcze tylko kwestia czy warto jeśli w poprzednim roku oba kombajny pracowały u mnie 10 dni. Za wszelkie sugestie będe wdzięczny. A teraz idę w kime bo rano trzeba przygotowac dwa czarwone szatany do akcji i pozdrawiam wszytkich kombajnistó i rolników :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Wczoraj poszedł mi ślimak od podajnika kłosowego gdzieś 4 godziny przestoju.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Osobiście nie mam tego kombajnu ale interesuje się nim bardzo bo mi sie podoba i go może za parę lat kupie. Jak rozmawiałem z użytkownikami tego kombajnu to każdy go chwalił i nie mógł złego słowa o nim powiedzieć. Moim zdaniem jest to bardzo dobra maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj