Marcin

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommierz    0

WiTAM WSZYSTKICH POSIADACZY BIZONA BS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Mam na sprzedanie sita do bizona bs z-110 do regeneracji. Nowe Kosztują w sklepie ok 2500zł a w fabryce maszyn żniwnych ok 3000:(. Cena za moje to ko 450zł do negocjacji. Byc moze przydadzą się komuś jako podstawa do regeneracji Waszych starych lub na części. Sam szukałem używanych ale nie mogłem znalęźć i zmuszoby byłem do zakupu nowych. Najczęściej wypadają w nich blaszki i kombajn nie przesiewa tak jak powinien, niestety ich nie mozna kupić w sklepie w detalu.

 

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT POD NR 0608 110 613.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misztal    0

Widać, że sporo się dostało BS-owi. To dziwne bo ja użytkuję Z110 od 2001 roku (kupiony nowy) i takich problemów jak wy opisujecie nie miałem. I tu chyba w grę wchodzi zasada jak dbasz tak masz. Ewentualnie może niektóre egzemplarze są wykonane solidniej od innych (ale w to wątpię). Oczywiście poszło u mnie też parę pasków, ale naprawy nie trwały długo i obywało się bez przestojów. A były sezony gdy kombajn nie miał żadnej awarii. Jedyny mankament to to, że słabo ciągnie w rzepaku. Ale pocieszam się tym, że nowocześniejszy Medion w pobliskim gospodarstwie nie radzi sobie z nim lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

No paskow na zniwa to zawsze byl zapas 60% paskow wogole niiby jeden z wiekszych i wydajniejszych bizonow jak nie najbardzije wydajny a jednk przy dlugiej ciaglej pracy pow 3 dni bez przerwy to juz bylo oczekiwanie na awarie poczciwy jest ktos tu na forum napisal ze jest taki zagadkowy bo nigdy nie wiesz co sie stanie xD nastepnego.


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2
WiTAM WSZYSTKICH POSIADACZY BIZONA BS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Mam na sprzedanie sita do bizona bs z-110 do regeneracji. Nowe Kosztują w sklepie ok 2500zł a w fabryce maszyn żniwnych ok 3000:(. Cena za moje to ko 450zł do negocjacji. Byc moze przydadzą się komuś jako podstawa do regeneracji Waszych starych lub na części. Sam szukałem używanych ale nie mogłem znalęźć i zmuszoby byłem do zakupu nowych. Najczęściej wypadają w nich blaszki i kombajn nie przesiewa tak jak powinien, niestety ich nie mozna kupić w sklepie w detalu.

 

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT POD NR 0608 110 613.

 

Jak chcesz to ja ci sprzedam swoje za 200 do regeneracji

Edytowano przez krolikNH

GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozo22    0

Witam, jestem nowym uzytkownikiem wiec z gory przepraszam jesli lamie jakies ustalone zasady:). Mam pytanko, po tegorocznych zniwach chcialbym sprzedac Bizona BS Z110 z 97 roku, bez klimy, bez stolu do rzepaku i bez przystawki do kukurydzy, jest sieczkarnia. Jaka jest rozsadna cena ktora moglbym za niego dostac, malo jest ogloszen na necie na ten temat, prosze o pomoc. Aha o ile dobrze pamietam silnik jest jelcza. POZDRAWIAM I Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

panowie mam takie pytanie czy z 110 mają tylko rotery czy posiadają też klawisze, bardzo bym prosił jak ktoś posiada taką wiedzę żeby napisał jak wygląda omłot w tych kombajnach z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2
No to teraz ja coś dodam. Mialem bs-a 6 lat od 2001 do 2007 kosilem nim 6 sezonow. jak go kupilem byl caly do remontu tzn wymienilem wszystkie podkreslam wszystkie lozyska i pasy przez te 6 sezonow nie mialem zadnej awarii wedlug mnie dobrze dopracowany jego duzy plus to to ze hydrostatik , a teraz wady: silnik 220KM pali dużo paliwa ok 270l na dzień, nie jest prawda ze nie ma po nim strat ziarna spotkalem sie juz z kilkoma uzytkownikami tego kombajnu i wszyscy mowili to samo ze sypie zbożem i nie ma na to rady... pytacie jak to mozliwe skoro ma az 5 bebnow mlucacych separator odrzutnik i mlocarnie?? odpowiedz jest prosta sloma przechodzac przez te 7 bebnow zostaje mocno zmielona mnostwo tej sieczki zsypuje sie na podsiewacz a potem ta masa idzie na sita ktore nie dawaja sobie rady!!! takie sa fakty, kombajnow z takimi bebnami chyba juz nie produkuja (nie wiem czy na pewno) ale chyba nie wiekszosc producentow robi klasyczne wytrzasacze i to jest najleprze rozwiazanie!!!, co jeszcze hhmmmm ceny czesci nie sa wcale male , jego masa to tez jest problem sam wazy hyba jak sie nie myle jakies 10ton+ heder 1.5 tony i do tego 4 tony ziarna co daje 15.5 tony i lekko mokrawe pole i siedzi po drabinke w ziemi ;) . Ja osobiscie nie polecam tego kombajnu.

 

Trochę się z tobą nie zgodzę bo właśnie teraz zarówno claas czy new holland w kombajnach z górnej półki dokładają coraz to więcej bębnów. Kombajn trzeba jeszcze ustawić zanim się wjedzie w pole. Nie mówię że jest bezawaryjny ale on już sporo pola nakosił. Ja planuję go wymienić gdzieś za dwa lata. Jeżeli części do niego są drogie to dlaczego ja jadę po nowe sita a sąsiad musi spawać swoje w claasie mega. Żeby nie było to mam niemiecki traktor i wiem co to znaczy koszty awarii w maszynie o dobrej marce. Kombajn BS na te czasy co był produkowany był wielki nie można go porównywać do kombajnów które są teraz produkowane. Nakosiłem nim już lekko ponad 2000 hektarów i jeszcze go nie utopiłem ani razu. Ja planuję go wymienić na new hollanda cs-a.

 

Posta piszemy w oknie "białym"!

Edytowano przez sambao

GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja słyszałem ze wilgotnego materiału nie lubi... ale tylko tak słyszałem może nieprawda;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

Bs do kitu słoma po nim zciachana belki po prasie sie rozwalaja... tragedia z cieciem jak rosa idzie czy wilgotne zboze ... nie polecam mialem nowego jeden sezon i zrezygnowalem z tego sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Czy ktoś wie od którego roku produkowali BS-y..?? Czym się różnią modele z początku produkcji od tych z końca i BS Z110 od Bs 5110...?? :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0
BS produkowali w latach 1989 - 2004

 

Ostatni BS zszedł w 2001

 

A różnice to przede wszystkim lepsze wykonanie i wyposażenie. Do skandynawii motnowali silniki valmet 240km które były oszczędniejsze od krajowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Zmiany to inne malowanie, w nowszych kopiowanie hedera, motowidla zmienione, silnik na motowidla z innej strony, tapicerka w kabinie, dzojstic, kierownica, tylne schodki inne, beben chłodzenia chłodnicy bardziej wyciągniety na zewnatrz. Co do silnika valmet to mialbym watpliwosci czy tam malo znow pali. Ma ktos dane fabryczne ile pali czy to tylko przypuszczenia? Czyli wielkich zmian nie ma tylko pierdoły. Powazniejsza zmiana to kopiowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek32    0
Czy ktoś wie od którego roku produkowali BS-y..?? Czym się różnią modele z początku produkcji od tych z końca i BS Z110 od Bs 5110...?? :D

 

 

 

Z110 to oznaczenie wersji krajowej, 5110 - eksportowej.

 

 

 

Sam przez chwile myslalem o tej maszynie, na allegro jest nawet eksportówka

 

http://allegro.pl/item660956699_bizon_bs_5110.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B122986

 

 

Z110 równiez....

 

 

http://allegro.pl/item660889423_bizon_bs_z110.html

 

http://allegro.pl/item664978287_bizon_bs_z110.html - troche mlodsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

no akurat posiadam bizona bsa z110\3 i duzo sie ruzniły od biznów z110\2 i \1 <5110>

przde wszystkim to hederami, wyposarzeniem kabiny, chłodnica olejowa, sitami podsiewacza, długoscia podajnika pochyłego ,kopjowaniem ,silnikiem, silnikiem hydrostatu, instalacja elektryczna, klimatyzacja, ustawianiem wysokosci ciecia i kopjowania, rozdzielaczami hydraulicznymi no i najwarzniejsze rokiem produkcji

w pierwszych bizonach bs-ach hydrostat to koszmar był

 

a co do tego czy lubi wilgotne zborze i to tszeba go przygotowac maksymalnie poluzowac na 3 klepisko separatora młocarnia na 12 i rotory na 5 i nie bedzie go zatykało poza tym nie moze zatkac chyba ze ktos ma tak naszpanowane pasy jak majtki starej panny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

no a dlaczego nie przeciesz bizonkiem z056 kosiłem na opuszczonym klepisku na kukurydze rzepaki a pszenice troszke podciagałem i wymłacał a ma tylko młocarnie i odzutnik

a bs ma młoc. odzutnik i separator i 5 bebnów domłacajacych <rotorów> wiec wszystko wymłuci separator ma byc opuszczony na 3 i młocarnia na 12 i bedzie szedł jak bedzie miał lekko to podciagnac na 10 8 ale nie wiecej rotorymaja byc na 5 no moze i 4.5

ale najwazniejsze pasy naciagniete na smrud a nie luzne jak majtki

 

aha i nie muwcie ze bizon bs to jest nie udana maszyna bo sami nie jestescie udani zanizacie opinie wersja \1 czy nawet \2

ciekaw jestem jak idzie inny kombajn np nh cs660 czy class medion 310 bo tez nie powinny lubic mokrego

jazy kombajne nie lubi mokrego zborza

wiec po co gadka ze bs nie lubi mokrego zborza to nie wiem a czy super lubi mokre i class lexion chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wydaje mi sie ze tutaj mowa jest o wilgotnym zbozy a nie mokrym.... mokrego to nikt i nic nie lubi... ale nie czytalem calego tematu wiec mowie ze tylko tak mi sie wydaje;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Tak więc koledzy dzisiaj wykosiłem pierwsze 2ha poległego jęczmienia moim BS'em. Koszenie zajęło dokładnie 1h 4min. Jęczmien byl caly pokotłowany tak wiec na ten pierwszy raz to zarąbiscie. Bardzo się bałem jak da sobie rade hydrostat, silnik (Martin 185km) oraz temperatury. Wszystko zdało egzamin celująco. Teraz ja mogę zbic te wszystkie pogloski, ze silnik Martina nie daje za bardzo rade pod gory. Otóz zadnej mocy nie brakuje, chłodzenie cały czas 85oC, hydrostat poezja, klima cos pieknego. Fakt słoma jest bardziej poczaskana ale nie znow tak mocno jak niektorzy pisali ze sama sieczka. Szczerze i z zadowoleniem powiem, ze jestem zadowolony z tego kombajnu chociaz ze tylko wykosilem 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

ja tez spróbowałem tam gdzie mi nie starczyło płynu na grzyba <jedna sciezka 18m> bo juz doszedł i musze powiedziec ze co maszyna to maszyna frunowłem na tym rzepaku lezacym

strat w ogóle nie ma to moge powiedziec na maksymalnym opuszczeniu a jak ktos chce to w kabinie wajcha podciaga i młocarnia robi sieczke z kłaczy ale to nie wazne maszyna super juz sie nie moge doczekac jak bede fruwał na pszenicach <_<

polecam ta maszyne za wyjatkiem Z110\1 i Z5110\1 tego nie polecam bo juz za bardzo doklepane sa ale Z110\2 a szczególnie \3 NH

 

Ortografia!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Nie polecasz? a kosiles juz takim czy na jakiej zasadzie tak sadzisz? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek22    0

Ostatnie BS-y zeszły z taśmy w 2007 roku . Wiem bo dzwoniłem do o aktualną w 2007 o aktualną produkcję i powiedziano mi że idzie duża partia tych maszyn na wschód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj