Marcin

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

Polecane posty

krystekc355    196

mam pytanie, jakie prawidlowe cisnienie w klimie powinno byc i ile ma byc jej nabite ? prosze o odp ps. kombajn jest z 2000 roku

Edytowano przez krystekc355
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubota01    0

Witam. noszę się z zamiarem kupna takiego kombajnu i mam do was pytanie ,jak wygląda słoma po tym kombajnie ,jaką prasą najlepiej się ją prasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam ja mam bs'a z 89 roku i słoma jest trochę bardziej pokruszona niż po klawiszowcu, nie ma tragedii z słomy też mnie straszyli że z słomy będzie sieczka. Słomę normalnie się prasuje, moja Sipma Z-224/1 nie ma żadnych problemów z zebraniem jej. Jeżeli chcesz to mogę zrobić zdjęcie pęczka słomy jak wygląda po rotorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystekc355    196

No w zależności o jakiej porze dnia kosisz zboże bo jak jest wilgłe to strasznie owija się na ślimaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Witam. Chciałbym się dowiedzieć od kogos kto ma lub miał niebieskiego BS, a nie ze ktoś "słyszał albo widział" jak ta maszyna pracuje, ceny częsci, wydajnośc itp, bo jak na razie z tego co napisaliście nic ciekawego i konkretnego się nie dowiedziałem. BS z roku 1996-1999

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam jestem posiadaczem kombajnu bizon bs z110 z 1989 roku jestem z niego bardzo zadowolony wydajność mojego kombajnu była w tęgiej pszenicy ok. 1,6-1,8 ha/godz. Spalanie 22-24 l/godz. Części są dobrze dostępne w Polsce, ceny na pewno są droższe niż do bizona z056 czy z058. Części blacharskie (w moim przypadku daje dorabiać do wrześni) wychodzi mi taniej niż kupić w sklepie. Nie które części daje dorabiać i przerabiać do tokarzy. W części zaopatruję się w łodzi przysyłają mi kurierem, zawsze kupuje przed sezonem bo mam większy rabat. Stare części magazynuje (tylko te, które nadają się jeszcze). Kupuje trochę nowych na zapas. Jeżeli zadbasz o takiego BS'a będzie służył Tobie wiele lat. Takiej maszyny nie oszukasz. Dobrze w sezonie smarować i przeprowadzać poranne przeglądy i itp. Niebieski BS różni sie od czerwonego trochę innymi bębnami wytrząsacza, innym podajnikiem kłosowym w niebieskim jest na podajniku kłosowym domłacacz a w czerwonym normalny podajnik, który podaje na separator. W tych kombajnach są 4 rodzaje silników: sw 400-150 km, martin-185 km, sw68- 220 km i valmet 240 km. Silnik sw680 jest idealną jednostką napędową tego kombajnu, ja miałem silnik sw400-150km i ten silnik nie dawał rady w tym kombajnie. W niebieskim masz bardziej komfortową kabinę: klimatyzacja, joystick i komputer pokładowy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania pisz chętnie odpowiem na pytania. Pozdrawiam Grabarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

a jak z czyszczeniem ziarna bo słyszałem ze strasznie kuje i ogólnie brudna pszenica po BS jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, wszystko zależy od ustawienia wiatru i sit. Ja jestem zadowolony bardzo z czystości i strat ziarna. W moim przypadku pszenica była czyściutka i malutko strat. Z rzepakiem nasze polskie kombajny kuleją. Do rzepaku kombajn musi być bardzo dobrze uszczelniony. Dużo ludzi straszyło mnie i odradzało zakup bs'a. Ja bs'a polecam bardzo, najlepszy polski kombajn, bardzo wydajny, małe straty ziarna, mało awaryjny w moim przypadku po kapitalnym remoncie miałem dwie drobne awarie. Mój kombajn był składany od podstaw i dlatego były te awarie trzeba było resztę dopracować na polu. W rzepaku nie ma problemu straty też można zminimalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

ludzie piszą że gubią ziarno że awaryjne a tak naprawdę nie patrzą nie ustawią tylko wio w pole a w takim kombajnie przed sezonem trzeba popatrzeć przejrzeć co trzeba wymienić, ustawić

 

ludzie piszą że gubią ziarno że awaryjne a tak naprawdę nie patrzą nie ustawią tylko wio w pole a w takim kombajnie przed sezonem trzeba popatrzeć przejrzeć co trzeba wymienić, ustawić

 

@SOKAN dużo osób pisze słyszałem a tak naprawdę nie mieli styczności z taką maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Rozmawiałem dzisiaj z gościem który jeździł w spółdzielni BS i mówił że jak złapie kombajn troche trawy albo jak rzepak jest zielony to się zapycha na rotorach i strasznie ciężko go wyczyścić. Prawdą to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Zapchać ten kombajn to trzeba mieć talent. Tak zaraz od zielonego go nie zapchnie. A odetkać go to nie taki problem. Przydał by się jakis właz to by było elegancko. Mi nie udało sie go zapchać przez 2 lata. Odepchac go dasz rade w godzine jak wiesz od czego zacząć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Czy czerwony bs też miał poziomowanie zespołu żniwnego? Czy opłaca się go kupować ze względu na stary system separatorów a tym samym dostępność części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, czerwony bs nie ma poziomowania hederu. Bęben separatora jest taki sam, jedynie są inne bębny na wytrząsaku. Ja jestem zadowolony z czerwonego i starego systemu omłotu. Dostęp do cześci jest dobry.

Edytowano przez grabarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, w moim przypadku spalanie wyniosło 22-24 l/h przy wydajnosci 1,7 ha/h. Oczywiście bez sieczkarni, nie powiem Tobie jak spalanie z sieczkarnią wygląda bo nie posiadam i jest mi nie potrzebna. Zbiornik paliwa powinien wystarczyc na ok. 12 godz pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

o kurcze 24l/h to bardzo dużo :/ to praktycznie co dziennie trzeba zatankowac do pełna. Zbiornik ma 400l??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

duzo??? mi sie wydaje ze mało. wychodzi ok 15 litr/hektar wiec oszczednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Zbiornik ma pojemność 300 litrów. Ja spaliłem na 20ha ok. 500l ropy. więc dosyć oszczędnie wychodzi. Wiadomo że spalanie duże ale i duża wydajność tego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

no jak 20 ha a spalił 500l ropy to wychodzi 25l na hektar a wcześniej napisałes ze 22-24l na godzine przy przerobie 1,7ha na godzine to wychodzi 15l na hektar. To w końcu jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam. Panowie wieczorem poszukam zeszyt od bizona mam tam zapisane dokladne dane. Możliwe, że wprowadziłem was w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj