Marrus

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ?

Polecane posty

Marrus    0

Uuuu stary ale mi się właśnie wydaje że jak w 266 walnie koło to on pojedzie dalej 244 będzie miał trudniej bo jak z przodu walnie to co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

wypraszam sobie stary to jeszcze nie jestem ale olać to :D

a 244 pojedziesz jak z przodu koło poleci? chodzi o kapeć w tylnej oni w bliźniaku, zawieszenie tylne to odwrócony resor który "pcha w dół " koło które ustępuje czyli w przypadku kapcia dobije go do ziemi a felga jakby nie patrzeć potnie oponę. takie info otrzymałem od znajomego ;)

Ale możesz się nie zgadzać :) każdy ma swoje zdanie, dla mnie 266 bije na głowę 244 w każdej kategorii poza spalaniem :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Przy kapciu z tyłu lecz bez obciążenia w 266 można podwiesić ten koniec osi i jechać dalej. Jak znajdę dane tego balastowego to wrzucę linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

marrus to zamiast pól masz poligon, pola ryżowe że potrzebujesz wszystkie osie napędowe?? a 200 lub 1142 nie wystarczy?? Argumentem w wyborze jest możliwość jazdy na kole bez powietrza??

Edytowano przez pawlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

zorzyk folder balastowca mam ;) chodzi mi o to czy na żywo go widziałeś :P bo to cholernie trudne :unsure:

pawlonzmieniałeś kiedyś koło w jakimś bajorze z pełnym ładunkiem?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

ma 200 juz 15lat. jest wyrejestrowany. jeździ tylko po zboże, słome i siano. w roku robi miedzy polem a gospodarstwem ok.300km. w tym czasie zasiadłem sie tylko raz. załadowany cały żyta nie mogłem wyjechać z pola. na łąkach jak jest wilgotno to nie wjeżdżam (po co ryć koleiny?). I tylko raz miałem okazję zmieniać koło, w dodatku przednie.

U mnie sąsiad miał 66 z silnikiem 200. sprzedał go na części a ze skrzyni zrobił przyczepę.

widzę że masz ciężkie warunki dojazdu na pole albo masz taniego stara na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

co do wątku wyższosci stara 266 nad 244 to mogę dodać tyle ze mieszkam w okolicy w której sporo drewna sie z lasów pozyskuje i zanim firma zajmujaca się tym nakupiła zachodnich cieżarówek to na drogach i w lasach królowały właśnie Stary 266, Pragi i radzieckie Urale (też napęd 6x6) - jedyny star 244 jaki posiadało nadleśnictwo tylko przez rok służył jako ciagnik do dłużycy - w następnym roku zamontowano na niego taką platformę z ładowaczem chwytakowym i służył jedynie do rozworzenia tych takich 2m odcinków przeznaczonych na papier i opał - tak ze aby wjeżdzał na skraj lasy ładował się i odjazd


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

pawlon ale my nie o pracy w polu tylko w lesie ;) leśne dukty rządzą się swoimi prawami :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

uuu to widać mało uważnie przeczytałem wątki, ale w temacie jest "użyteczność w rolnictwie" a nie leśnictwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

odswiezam kotleta:) mowa byla glownie o starach 244 i 266. a mnie interesuja nowsze samochody dwuosiowe tj: star 1444, mercedes unimog, kamaz 4326, wzglednie jakis inny z zachodu. uzycie: jakis transport przygospodarczy: sianko, sloma, zboza, nawozy, drewno z lasu, mozliwosc zamontowania rozsiewacza jak na ifie L60. generalnie przyjemny, dzielny w terenie samochod ciezarowy. interesowalby mnie najbardziej ten kamazik, ladnie wyglada i mysle ze jest solidnie wykonany. co Ekipa Forumowa o tym mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

do stara zamontujesz hds-a i bele wrzucisz , możesz wywalić pakę i założyć siodło oraz ciągać różne naczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Mnie ostatnio nurtuje pewna myśl która krąży mi w głowie a raczej jej nie zrealizuję mianowicie czy na stara 266 da się zamontować paszowóz (raczej z pionowym wałkiem) wiadomo podwozie bym wywalił od niego ale czy dało by się uzyskać napęd. Chodzi o to że uzyskujemy dobrą mobilność bo 6x6 to nie jest to co 4x4 który ciągnie paszowóz, dodatkowo dużą moc około 150KM więc żaden paszowóz nie straszny, dodatkowo poleci nawet 60 więc na pusto można by było dojeżdzać nawet po szosie do pryzm, samej ramy jest około 4,5m a przecież można dospawać więc może się zmieścić spokojnie. No i jeszcze jedna zaleta, takiego paszowozu, mianowicie jest tani bo ciągnik to o takiej mocy i z napędem to około 30- 30 paru tysięcy np. taki ursus 1614. A taki star to od 10-do 15 kupi już pożądny. A cofać starem a zestawem ursus + paszowóz na pewno by była różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

O ile się nie mylę to jest w nich możliwość podłączenia wyciągarki mechanicznej, więc tam mógłbyś się "wpiąć"


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

W tygodniku rolniczym kiedyś był artykół że koleś woził gnuj starem 266, nabudował na nim rozrzutnik hehe.

Niektóre maszyny z demobilu mają bardzo mały przebieg i są w fabrycznym stanie, taki star jakby mu naładować to ujedzie wszędzie, traktory z przyczepami siadają ale te opłaty jak pisze...przemol87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj