Piters182

Jaki rozrzutnik obornika do ciągnika 140KM

Polecane posty

przemrolnik    14

Apollo 14 Albo RozrzutnIik Pronara N262 12Ton ładowności, talerze.. Ten drugi sprawdzony, ładnie rozsypuje równo. :)

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Większego nie ma co pakować bo wiadomo że czasami warunki są ciężkie a wywieść trzeba z takim rozrzutnikiem jak wymieniony powyżej ciągnik powinien dać sobie radę.Sąsiad mój ciągał chyba większy jak 10 ton maccormikiem 150 koni i szedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Napisz ile masz hektarów do nawożenia, jak daleko wozić, mokry czy suchy teren i czy ma być na 1 osi czy na tandemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

jak masz budżet wysoki to fliegl gigant 16 (12t) i masz i rozrzutnik i przyczepę w jednym. ale napisz więc info bo trudno coś doradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

U na s w RSP to Ursusami 1614 ciągają Fortschritty T088 i te ciągniki radzą sobie z nimi bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Co to taki T088 dla 1614 niekturzy ciągają te rozrzutniki 80-tkami i setkami zwykłymi i też se dobrze radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Jak chcesz zaoszczędzić to Fortschrit T088 będzie idealny. Ma bardzo dużą pojemność i solidną konstrukcje, a cena samej maszyny i części jest bardzo niska. Sam mam taki i 1224 doskonale sobi z nim radzi. Jak myślisz o nowym to warto sie zastanowić nad Flieglem tak jak radzi beret1990. Nie dość, że masz rozrzutnik to i bardzo szczelną przyczepe, a sam system rozładunku jest według mnie rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy tez jaki kolega ma obornik mocno słomiasty czy nie bo jak dużo słomy to T0-88 odpada. No ale niech autor coś napisze bo tak to sobie można dyskutować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Rozrzutnik raczej stawiam na nowy tylko mi chodzi o jaką wielkość dobrać do tej mocy. Bo tak to rożnie ludzie ciągają. Rozrzutnik najlepiej żeby był na tamdemie, obornik to świński. Obornika rocznie około 30-40ha się nawozi a pole jest do 2-3km max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

farmersNHtd95d

No racja, że te 4 bębny są najsłabszą stroną tego rozrzutnika, często nie nadąrzają z rozrzucaniem. Można temu zaradzić dając mniejszy przesów i jadąc wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loniek79    0

Woziłem forschnitem i tytanem 14 ten pierwszy był stary a tytan nowy, bez wahania wybrał bym forschnita, stabilniejszy prostrzy w budowie, zbudowany z lepszego materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmersNHtd95d

No racja, że te 4 bębny są najsłabszą stroną tego rozrzutnika, często nie nadąrzają z rozrzucaniem. Można temu zaradzić dając mniejszy przesów i jadąc wolniej.

Wiem o tym ale mimo to jak jest długi obornik to rzuca kupami ;[

Ten fortschritt ma fajny adapter http://allegro.pl/rozrzutnik-obornika-fortschritt-hts-t088-nowy-typ-i1520326464.html ciekawe czy kupił by takie nowe wałki? Trzeba popytać w sklepach z częściami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

U na s w RSP to Ursusami 1614 ciągają Fortschritty T088 i te ciągniki radzą sobie z nimi bardzo dobrze.

kolego o czym tu pisac, te sprzęty w RSP to juz stare kapcie. dobrze że się to jeszcze jakość toczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A jak to jest z tą ładownością np. w Tytanie 12 , pisze że tytan 12 czyli ładowność wygląda na 12ton ale to chyba nie jest tak. 12 to chyba chodzi o mase całkowitą czy cos innego. W katalogu pisze w tytanie 12: Ładowność nominalna 9 ton i pisze następnie: ładowność na polu 11 ton, cieżko to zrozumieć wkoncu jak to jest może ktoś się wypowiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

bo te oznaczenia to dopuszczalna masa całkowita (DMC) np fliegl gigant 16 ma ładowność 12 ton sam waży 4 więc razem masz 16;] ile kasy chcesz przeznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Kasa tak max do 80tyś, mam małe obawy żeby go wykorzystywać w pełni, tyle kasy wydać i żeby stał, pasuje tak żeby był ciągle wykorzystywany ale to juz mniejsza z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

NO to giganta za to nie kupisz, a pomyśl o joskinie 13 na 40 ha to myślę że będzie taki rozrzutnik wykorzystany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj