Marcin1996

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100?

Polecane posty

Barcol84    6

Konkurencyjny do Case 100 X jest jeszcze tylko New Holland T6020 dostałem wycenę obydwu i praktycznie niczym sie nie różnią. NH ma o 9 KM więcej, amortyzowaną kabinę, tonę większy udźwig, Natomiast Case ma przedni tuz w tej cenie, szersze opony, jest przystosowany do tura, i ciutke tańszy:)Problem z tymi ciągnikami jak diabli. Jeszcze pytanie który jest bardziej żarłoczny i awaryjny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseji    0

Niebieskiego na podzespołach case składają turasy w irlandi czy anglii.


to tam że diesel, ważne ze turbo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Witam mam case maxxum 130 multicontroller

Do Marcin 1996. Case nie produkuje silników montują silniki FPT (Fiat Power Train), te same co w Hew Hollandach. FPT produkuje silniki IVECO i mają też coś wspólnego z cuminsem. Co do skrzyni biegów to ja bym brał 17/16 eco, zawsze można rozblokować i jedzie 50km/h. ( ja tak mam), poza tym można zaorać kilka hektarów nie używając sprzegła, Ale za to trzeba dbać o oleje ( nie podłączać byle czego do hydrauliki np. pożyczonych przyczep). Jeśli chodzi o spalanie to silniki z common rail palą dużo jeśli nie wykorzystujemy mocy (nie mona zaczepić za małego pługa).

 

Dla przykładu : case 130 multicontroller + pług lemken 4X45 i pole prostokąt o długości 1100m, powierzchnia około 10 ha i spalił 11,5 litra na hektar bez poprzeczniaków (ciężkie warunki suchy rok, traktor dotarty ok. 700h)

Te samo pole rok wcześniej tylko pług zagonowy 5x30 i spalanie 17 litrów przy normalnych warunkach tyle że traktor na dotarciu (bez poprzeczniaków)

Różnica zaledwie 40cm w szerokości i 5.5 litra w spalaniu.

Case +lemken 4x45 i pole 3 ha o długości 180m połowa z klina i z poprzeczniakami i spalanie 14,5 l/h.

Srednia spalania w pługu na powierzchni 35 ha w kilkunastu kawałkach (średnia wielkość to 2,5 ha) wyniosła 13,5-14 litrów.

.Z talerzówką Ares 3 metry waga prawie 3 tony, głębokość pracy ok. 15 cm prędkość 11 km/h spalanie około 6-7l/h.(traktor dodarty).

W moim case po przepracowaniu około 600 godzin spalanie znacznie zmalało.

Dla porównania John Deere 6400 97rok 100KM + pług 5x30 pole 1100m długości i10ha powierzchni spalanie około 11 l/h (bez balastu przedniego i opony diagonalne)

 

 

Nie wiem czy tak samo jest z traktorami maxxum xline, tam są silniki dwu zaworowe i na pompie wtryskowej.

Awaryjność za wcześnie mówić a części cholernie drogie ( jak we wszystkich markach)

Do farmerNHtd95 zbyt mało mocy do masy? Bzdura mam JD6400 (100KM waga 3900kg) i jest za lekki zarówno do prac polowych jak i do tura, case waży 4760kg proporcje powinny być idealne.

Do Barcol84 to są te same ciągniki i różnią się tylko kolorem, produkuje je koncern CNH (Case New Holland)

Mogę jeszcze dodać że Jd i Fendt są lepiej wykonanymi traktorami ale sporo droższymi. Za DF przemawia jedynie oszczędny silnik ale obsługa skrzyni biegów jest fatalna i psuje się , podobno są problemy jeszcze z elektryką.

Wszystko co napisałem to na podstawie Case maxxum 130 multicontroller silnki CR 4 cylindry i 4 zawory na cylinder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenka2    0

SAME IRON110 wersja B z przednim TUZ-em +1000kg 211.000,00 netto

MAXXUM 110też z tuzem i 1000kg obydwa w amortyzowanej kabinie siedziska pneumatyczne opony 440przód /540 tył

CO WYBRAĆ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenka2    0

sory zapomniałem napisać case MAXXUM 110 210.000,00 zł i ma jeszcze dodatkowo amortyzowaną przednią oś???????

 

mam, też ofertę na MF5455 112KM opny 440przód 540tył też z TUZ-em ale cena bez obciąznika w case i same w cene wliczone sterowanie TUZ-em z przodu przy samym TUZ-ie a w MF z kabiny i w twardej kabinie klima we wszystkich w standardzie cena MF- 215.000,00zł doradzcie jutro jadę oglądać CASE.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzich    1

sama amortyzowana przednia os to dopłata okolo 15 tys netto, mf 5455 jest na CR i ma pawer bosta jest traktorem najmocniejszym z tej trójki cena jeszcze jest do urwania, takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenka2    0

no właśnie na MF-a podali mi już ostateczną ofertę nie do ruszenia na zasadzie albo za tyle albo wcale i te pozostałe dwa też są już tak wytargowane ceny , że szczeże wątpię czy jeszcze coś opuszczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

witam bym potrzebował opinni na temat case maxxum 110 jaka jest skrzynia lepsza w co warto go doposażyć czy skrzynia 24x24 to dobre rozwiązanie powiem że nie jestem fanatykiem elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz100    0

Ja dobrałem wałek ECO 540,sprawdził sie przy siewie kukurydzy i dodatkowe rozdzielacze,chciałem jeden więcej, ale trzeba było wziaść dwa.napewno przydałby się jeszcze z jeden pólbieg ,ale jak to w skromiejszych wypsażeniach bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz100    0

Jest on jakby ciągnikiem średnim teraz,,pomocniczy.Do głownych zapinac będziemy 125maqxxuma,a zetor z turem.A ten,no cóż w porównaniu z tamtym,bo tak porownuje ale żle bo to inna klasa,to ciężko gaz nożny chodzi,no nie amortyzacji kabiny ale nie jest żle ,Jeśli ktoś przesiądzie sie z sześdziesiątki ,zetora starego to super ,rozmieszczenie rozdzielczy tzn,dżwigni ,ehr,obracany fotel,klima ,a i w biegach można dopasować.Mnie wyniósł z trzecim wałkiem i czteroma rozdzielaczami 152000netto.Jestem zadowolony,ci co narzekają to już w glowach im sie przewraca od tych '

"wypasów" chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Dziś odebrałem ofertę na Maxxuma 100. Ma: skrzynia 16x16 Semi Power Shift, klima, obciążniki 6x45kg, gramer, siedzenie pasażera. wołają za niego 180 tys. Co o tym sądzicie?? Proszę o odp, pozdrawiam.

 

Oczywiście cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil93    1

to jest skrzynia x-line,wszystkie pod obciązeniem pewnie.Żeby dali z 17 biegiem ,taką zamów,warto!!i 3 wałki są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

NIestety nie da się zamówić innej skrzyni, ponieważ jest to ostatni ciągnik z tej serii. Teraz wchodzą na nowy system. Wszystkie ciągniki będą mieć pompę common rial i system add blue (chyba tak to się piszę :) ) i tam w opcji jest właśnie ta skrzynia. NIe, są 2 predkości wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz100    0

jak wyżej pisaałem ,można było zamówić 3 wałki,i 4 rozdzielacze,tylko przy zamówieniu trzeba było pomyśleć wcześniej,U nas dobrze się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robben    0

Witam wszystkich! Chciałbym się dowiedzieć jakie jest żużycie minimalne oraz maksymalne paliwa na Mtg w ciągniku Case IH Maxxum 100 X-Line? Bardzo proszę o odpowiedzi odnośnie tej kwestii ponieważ posiadam taki ciągnik od zeszłego roku i jestem pewien że spala zdecydowanie za dużo przy pracach jakie wykonuje a są to typowe prace polowe pod ten ciągnik.Mam wrażenie że dawka paliwa na pompie paliwowej jest zbyt wysoko ustawiona i przez to tak bardzo dużo spala.

 

Czy wie ktoś może w którym miejscu można znależść pompę paliwową w Maxxum X-Line 100 oraz w jaki sposób można zmniejszyć dawkę paliwa?

Edytowano przez Robben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Witam. Kolego wypowiadasz się mało precyzyjnie bo jakie to sa typowe prace u ciebie? I napisz ile przy tych pracach pali paliwa jeżeli transport to co ciągnie i ile to waży jak robisz orkę to z jakim pługiem ile korpusow jaka ziemia jaka klasa czy orka płytka czy głęboka.

 

Druga sprawa to jak ty się pytasz gdzie jest pompa wtryskowa to twój zasób wiedzy jest mniej niż ZERO więc domyślam się że ciągnik spala paliwo w normie tylko nie masz żadnego pojęcia o mechanice i tym ciagniki bo jak ktoś ma choć trochę pojęcie to obojetnie jaki ciągnik zobaczy i Ci Pokaze pompę wtryskowa.

 

A na koniec to nie ursus C 360 że mogłeś sobie na oko ustawić dawkę paliwa w nowych ciągnikach nie ustawisz samemu bez przyrządów dawki paliwa. I to też świadczy o twojej wiedzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robben    0

Również witam! U mnie typowe prace polowe jakie wykonuje Maxxum 100 i jakie miałem na myśli to praca w agregacie uprawowo-siewnym 3 metrowym.Agregat jest firmy Grano System a siewnik Kongskilde Ecoline.Miałem także na myśli orkę pługiem obrotowym Fraugde 4 skibowym.Klasa ziemi:3-4.Chodziło mi tutaj o orkę głęboką (zimową).Co do tego że nie mam żadnego pojęcia o mechanice to tutaj masz rację,przyznaje się do tego bo osobiście wolę hodowlę zwierząt (bydła mlecznego) i to mnie interesuje a pytam się o to dlatego ponieważ mój Ojciec chciał abym zasięgnoł porady na forum.Akurat w tym Case z tego co wiem pompa jest mechaniczna i ustawia się dawkę paliwa poprzez śrubę a nie poprzez komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuję zakup nowego ciągnika i zastanawiam się nad Case Maxxum 100 { grópa 107 przekładnia mechaniczna 24-24 elektro-hydr. rewers, byłem u ddealera i powiedział że w nim jest silnik Case IH,nie Iveco ,cy Cummins,co o tym sądzicie?}. Jakie macie opinie na temat tego ciągniczka, jak ze spalaniem, awaryjnością i ceną części? Proszę o wypowiedzi szczególnie użytkowników tych maszyn, a także wszystkich, którzy mieli okazję spotkać się z tym ciągnikiem.Z góry dziękuję za odpowiedzi. smile.gif

Witam. Posiadam Casa maxxum 115. Mam go ponad 4 lata i zadnej awarii. Polecam w 100% bo seria Maxxum jest najlepsza z serii casa. Wiem po swoim egzemplarzu i tak slysze nawet teraz od dealerow. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Pakito9292
      Witam. Potrzebuję pomocy. Ruszyłem moim Casem 5150 do pracy po zimowej przerwie i mam problem z nieprawidłowym działaniem podnośnika. Gdy przełącze na tryb sterowania z błotników  to podnośnik sam podnosi mi się automatycznie do góry i nic się nie dzieje gdy próbuje sterować gałką w kabinie.  Sterowanie z błotników działa bez zarzutów natomiast gdy wróce do kabiny, przełącze na neutral i znów na tryb sterowania to podnośnik jak na złość idzie na maksa do góry... Nie wiem co z tym zrobić.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj