Marcin1996

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100?

Polecane posty

Marcin1996    0

Witam! Planuję zakup nowego ciągnika i zastanawiam się nad Case Maxxum 100 { grópa 107 przekładnia mechaniczna 24-24 elektro-hydr. rewers, byłem u ddealera i powiedział że w nim jest silnik Case IH,nie Iveco ,cy Cummins,co o tym sądzicie?}. Jakie macie opinie na temat tego ciągniczka, jak ze spalaniem, awaryjnością i ceną części? Proszę o wypowiedzi szczególnie użytkowników tych maszyn, a także wszystkich, którzy mieli okazję spotkać się z tym ciągnikiem.Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Dołączam się do pytania kolegi bo sam stoję przed wyborem tego ciągnika cenę jako mi zaproponowano to około 190tyś brutto ale za te sama kasę mam też DF AGROFARM 420 GS lub za niewielką dopłatą Profiiline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przekładnia w tym Case jest z jednym biegiem pod obciążeniem, czy ośmioma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1996    0

przekładnia w tym Case jest z jednym biegiem pod obciążeniem, czy ośmioma?

W Case z mechaniczną skrzynią jest 1-bieg pod obciążeniem. :D

W poście powyżej kolega pisze, że jest zaciężki do swojej mocy, mam Lamborghini 95 KM ok. 4500 KG. i daje rady, pozatym według mnie cięższy ciągnik będzie miał większy uciąg, jeśli się mylę poprawcie mnie.Wiem, że mało osób ma te ciągniki ale proszę o opinie.

Edytowano przez Marcin1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Radziłbym poszukać ciągnika z lepszą skrzynią (3 lub 4 biegi zmieniana pod obciążeniem) :)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1996    0

Radziłbym poszukać ciągnika z lepszą skrzynią (3 lub 4 biegi zmieniana pod obciążeniem) :)

Case ma 24-24 hi-lo + rewers E-H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podpierając się opinią osób z większym doświadczeniem :) to skrzynia biegów jest najważniejszym elementem ciągnika, a że ten Case ma mocno średnią przekładnię, która niweluje inne zalety tego ciągnika, wybrałbym coś innego. A ile kosztowała, by dopłata do skrzyni 16/16?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek9101    0

ja teraz kupilem DF Agrofarm 420GS cena jaka za niego chcieli to 150tys. + vat mysle ze to dobra cena bo jest dobrze wyposazony a po drugie ciagnik ma byc u mnie za 15 dni od podpisania umowy bo stoi gdzies w polsce na placu ja tam polecam DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poście powyżej kolega pisze, że jest zaciężki do swojej mocy, mam Lamborghini 95 KM ok. 4500 KG. i daje rady, pozatym według mnie cięższy ciągnik będzie miał większy uciąg, jeśli się mylę poprawcie mnie.Wiem, że mało osób ma te ciągniki ale proszę o opinie.

Ten case waży min 4790 kg to już trochę sporo jak na 101 koni :P Tak samo ma się rzecz w nh t6010 plus zbyt mała moc do masy kilku użytkowników o tym pisało B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

To znaczy dać się z nim na spokój nie polecacie jeżeli chodzi o inną skrzynie to cena przekroczy 200tyś a wtedy można nabyć już SAME IRON ZA 215TYŚ.Powiem szczerze im więcej się czyta i im więcej ogląda to człowiek jest coraz głupszy, bo sam nie wiem co mam wybrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek9101    0

w Strzelnie maja na placu same 125 nie pamiętam jaki to model jest full wyposażony łącznie ze skrzynia bezstopniowa przedni TUZ WOM kola przód 540 tył 600 tylko ze rok 2009 ale jest nowy i stoi na placu diler wołał za niego 205 tys netto na moje to jest wart tej ceny tylko zależy gdzie ty mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy dać się z nim na spokój nie polecacie jeżeli chodzi o inną skrzynie to cena przekroczy 200tyś a wtedy można nabyć już SAME IRON ZA 215TYŚ.Powiem szczerze im więcej się czyta i im więcej ogląda to człowiek jest coraz głupszy, bo sam nie wiem co mam wybrać .

A jaki to same ? Z tego co czytałem to same dość awaryjne ciągniki :mellow: No najlepiej aby miał skrzynie 16/16 tam masz 4 pod obciążeniem a to inny komfort i łatwość jazdy. Ogólnie nie chodzi o to ile może mieć biegów tylko ile ma pod obciążeniem jak ma 1 to często trzeba wajchować. Teraz 4 pod obciążeniem to takie minimum :D

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ten SAME to odpowiednik AGROTRONA K100 .Jarek9101 ale moja cena za ciągnik jest nie większa jak 210 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek9101    0

ja miałem ten sam problem tata powiedział ze ciągnik ma być do 200 brutto i nie moglem się zdecydować w końcu postawiłem na ciągnik mniejszy gabarytowo ale podobnej mocy. A co będziesz tym ciągnikiem robił, jakie maszyny i ile ha?

 

A DF Agrofarm 430 w wersji PL ma 109 Km napewno byś się zmieścił w tej cenie kosztuje ok 175tys netto jeszcze byś coś utargował, tylko że jest lżejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Popieram case4230ip ja uzytkuje dwa case o mocy 95 i 100km jeden jak i drugi ma prawie 6 ton i i dzieki takiej masie maja duzy uciag i swietnie radza sobie w trudnych terenach fakt ze oba maja szkrzynie 16/16 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek96    0

Ja też się zastanawiam nad tym ciągnikiem i czy ma on duże spalanie (wiadomo dzisiejsze ceny paliw)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Do JAREK9101 TO na jaki ciągnik się zdecydowaliście do 200tyś brutto?Ja mam 26ha a ciągnik miał by być głównym w gospodarstwie dodam że współpracował by z prasą (rotor ,noże) prasa będzie brana razem z ciągnikiem.A może kupić JX95 to by mi kasy zostało na ładowarkię AVANT ZA 85TYŚ brutto?Sam nie wiem co wybrać bo pierwsze poprawki już poszły 3 tygodnie temu a ja nadal nie wiem co kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robben    0

Witam wszystkich forumowiczów.Mam kilka pytań odnośnie ciągnika Case Maxxum 100.

 

Czy jest to ciągnik mechaniczny czy też tylko i wyłącznie występuje w wersji elektronicznej?

 

Czy gabarytami jest tak samo duży jak Zetor Forterra 95?

 

Czy istnieje możliwość aby kupić ten ciągnik do 190 tyś złotych brutto?

 

Jaka jest maksymalna masa Maxxuma 100 przy komplecie obciążników?

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś odpowiedział na te pytania

Edytowano przez Robben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Witam forumowiczów. Zaproponowali mi cenę za case maxxum 100 220tyś brutto. Wyposażenie:EHR,4 biegi pod obciążeniem. klima, szersze opony.Bez tuza przedniego. Czy to jest dobra cena i czy warto go brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj