Marcin1996

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek199321    11

qazi@ były przeprowadzone testy na new holland podczas ujemnych temperatur i dodatnich, podczas badań na chamowni wyszło że ciągnik przed rozpuszczeniem adblue osiągał moc o okm 20% niższą niż przy dodatnich temperaturach, nie do wszystkich marek ciągników się to dotyczy, to jest to samo jak by nie nalał adblue do zbiornika wtedy w większości producentów ciągników moc silnika spada


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

tu jest małe co nie co test od 6:18 do 16:46

no i był już temat nt ad blue temat

Edytowano przez Vrykoulakas

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ten MX niema nic wspólnego z jego współczesnym odpowiednikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Maxxum 100 to jeden z nielicznych naprawdę nieudanych modeli ze stajni CASE. Ja także spotkałem się z wieloma niepochlebnymi opiniami na jego temat, a mając okazję używać przez chwilę podczas orki postanowiłem się do nich podłączyć.

Odradzam każdemu.

Na szczęście pozostałych Maxxumów to nie dotyczy, a 100-tka została szybko wycofana ze sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Masz racje ale kolega wyżej podał linka do ciągnika case MX ciągnika produkowanego do 2004 roku to całkiem inny ciągnik :) A co do MX to bradzo dobry ciągnik do ciężkiej pracy. Od siebie odradzam ciągniki maxxum lepiej pumę wziońść albo jxu. Kiedyś były dobre teraz NH je zepsuł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Maxxum 100 to jeden z nielicznych naprawdę nieudanych modeli ze stajni CASE. Ja także spotkałem się z wieloma niepochlebnymi opiniami na jego temat, a mając okazję używać przez chwilę podczas orki postanowiłem się do nich podłączyć.

Odradzam każdemu.

Na szczęście pozostałych Maxxumów to nie dotyczy, a 100-tka została szybko wycofana ze sprzedaży.

Co ty nie powiesz. Ja z maxxumem 100 nie mam problemów. Moc jest, siła uciągu duża no i oszczędność. Ale zastanawiamy się nad zwiększeniem mocy do 115-120km. A problemu z tym nie ma tylko laptop i hamownia.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winteradam    1

Ja kupiłem Maxxum-a 100 w 2011r,i mogę powiedzieć że zbyt rewelacyjny to on nie jest ,ponieważ ma tylko ponad 500mtg zrobionych obecnie i już pokazuje wady tj;wskaźnik paliwa w zbiorniku już praktycznie wysiadł ponieważ od okolo połowy w dół nie wskazuje.

Teraz padła mi pompa wtryskowa DELPHI-jak pompiarz usłyszał marke to kazał od razu łapać się za kieszeń-koszt 2500 netto głowiczka,czas oczekiwania ok.miesiąca,

na wolnym biegu odzywa się skrzynia jakby łożysko lub wałek.......-a jest dop 500mtg!!??,pracuje z turem,tuz-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filus    1

Do Langedorf i nie tylko ;)

Mój case to maxxum 120 multicontroller.

Każdy egzemplarz jest inny ale mam trochę inne doświadczenia.

Faktycznie w moim Case też występuje silnik FPT (Fiat Power Train) i moim zdaniem to najlepsza część tego ciągnika! Wysoki moment obrotowy i Power Boost powodują że jest o klasę lepszy od silnika w DF K110 jakiego też posiadam

Co do skrzyni biegów to nie wypowiadam się na temat 17/16 eco chociaż mam 16/16 i z tego co wiem jest bliźniacza z 17/16.

Niestety moim zdaniem to najgorsza część tego ciągnika co potwierdza też znajomy który użytkuje NH z taką skrzynią. Dałem się namówić od serwisu po dokonaniu jazdy próbnej i zgłoszeniu zastrzeżeń, że po przeprowadzeniu kalibracji będzie ok. Do dzisiaj nie jest i tak już zostanie bo te skrzynie są do du....y! Nie dajcie się tak nigdy namówić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli coś nie jest ok w nowym ciągniku nie odbierajcie go nawet z placu lub domagajcie się na piśmie naprawy.

Każdy silnik niezależnie od systemu wtrysku paliwa nie jest ekonomiczny przy częściowym obciążeniu nie jest to cecha tylko silników z CR.

Nie podam wyników spalania w "polu" bo moim zdaniem trudno stworzyć na tyle podobne warunki aby wynik był miarodajny.

Jedyny przykład jaki mogę podać to spalanie "w trasie". W porównaniu do Deutz Fahr K110 przy masie całkowitej około 32 t tej samej prędkości maksymalnej i bardzo zbliżonym przełożeniu, na tej samej pętli liczącej w sumie 140 kilometrów różnica na korzyść Case wyniosła 5-6 %

Mówienie o tym że silnik DF jest "oszczędny" to moim zdaniem mit. Choć nie jest to zły motor to jak już napisałem ani on specjalnie oszczędny ani bezawaryjny (osprzęt).

Także moim subiektywnym zdaniem skrzynia w moim DF z trzema biegami załączanymi pod obciążeniem jest o niebo lepsza od tej w Case. Miękkie przełączanie i przewidywalny rewers - tak bym to najkrócej opisał.

Pozdro dla Wszystkich!

Edytowano przez Filus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

wg tego co piszesz, to masz skrzynię 16/16, przy skrzyni 17/16 eco spalanie "w trasie" powinno być jeszcze mniejsze. Trochę mnie zmartwiła twoja opinia o tej skrzyni, znowu u moich dwóch znajomych w case jest ta 17/16 i sprawuje się w porządku, a z którego roku jest twój case i jaki ma obecnie przebieg ?


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

qazi, to do mnie czy do Filusa ?


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filus    1

Jeśli chodzi o spalanie w trasie to na pewno będzie lepiej jeśli mamy możliwość zredukowania obrotów. Ja moje "badanie" przeprowadziłem przy bardzo podobnych parametrach. Masa całkowita zestawów była prawie jednakowa a także obroty i prędkość były porównywalne (na podjazdach silnik Case pokazywał co potrafi bo kończył zawsze z wyższą prędkością niż Deutz).

Vrykoulakas jeśli u Twoich znajomych skrzynia działa ok to tylko się cieszyć. Jest jednak możliwość że nie porównywali ich działania z innymi modelami lub uważają że tak jest ok ale nie wnikam. Faktem jest że skrzynia w DF i Case mają inne rozwiązania techniczne ale tak na prawdę co to obchodzi użytkownika? Ma działać jak najlepiej. Ja uważam delikatnie mówiąc, że działa źle.

Kupiłem go w 2008 roku i teraz ma 2300 mth.

Serwisowałem w Zip Agro. Teraz po gwarancji na razie radzę sobie sam, co miało się zepsuć popsuło się na szczęście jeszcze w jej trakcie.

 

Napiszę jeszcze coś co powiedział mi niedawno znajomy, który kupił właśnie nowe auto.

 

"Jeśli coś ci nie pasuje na początku użytkowania to najczęściej nie przyzwyczaisz się do tego tylko coraz bardziej będzie cię to wkurzało."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Filus ale co źle działa w skrzyni ? biegi źle wchodzą? dopytuję się ponieważ w tym tygodniu ma być składany mój Maxio 110 ze skrzynia 17x16, a może to tylko twoje odczucie, że powinna lepiej chodzić skrzynia, a ona po prostu tak ma, dla przykłady mam Audi S6 z 2000r w tiptroniku i dla mnie normalnie przerzuca biegi, delikatnie czuję jak się skupię kiedy skrzynia zmienia bieg, żona kupiła sobie Qasqaia z 2007 r czyli teoretycznie wg wieku skrzynia powinna być bardziej dopracowana, a nawet ona stwierdziła że jakoś tak dziwnie się biegi przełączają, czuć dość wyraźnie kiedy jest zmiana, ale jechałem w kilku "kaszankach" i po prostu te typy tak mają, tak ma być i kropka. Może oczekiwałeś po np nowszym i bardziej wypasionym ciągniku innego działania, a on po prostu działa tak jak go w fabryce stworzyli, masz porównanie do innego ciągnika i porównujesz case do niego, jakbyś miał od początku tylko case to byłoby ok, a próbowałeś gdzieś u kogoś innego w takim samym case zobaczyć jak w innych egzemplarzach działa skrzynia ? może po prostu tak ma być i już. Oooo właśnie dostałem smsa od dilera z nr ciągnika (potrzebny mi do kredytu) i informacją że jest właśnie na linii produkcyjnej i że za ok 1-2 tyg będzie u mnie :)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filus    1

Z tą skrzynią to oczywiście jest tylko moje subiektywne zdanie. Mam odniesienie do DF i tam biegi są zmieniane dużo lepiej ale faktem jest że obie skrzynie pracują na innej zasadzie i faktycznie jak mówisz ze skrzynią Case nie wiele da się w kierunku poprawy płynności zmiany biegu zrobić. Po wrzuceniu nowego oprogramowania sytuacja po kalibracji uległa niewielkiej poprawie ale szału nadal nie ma. Zdarza się że zmiana przebiega gładko (jak na tą skrzynię) a czasem czuć że przez chwilę albo brak jest przekazywania mocy albo wręcz załączone są dwa biegi na raz - przynajmniej takie jest odczucie. Tak czy inaczej ja tej skrzyni nie dyskwalifikuję chodzi o to że można to zrobić na dzisiejsze czasy zdecydowanie lepiej. Pomijam fakt że znajomy ma Case dużo starszego i u niego skrzynia działa super.

Co do tego czy jest to przypadek jednostkowy to nie wiem ale, jak już chyba pisałem, rozmawiałem z sąsiadem który ma NH z taką skrzynią i on mówił że u niego dzieje się tak samo. Podobno ratunkiem może być przejście na olej wyższej klasy ale mi nie bardzo chce się w to wierzyć.

 

Nie jestem specjalnie wybredny, gdybyś zobaczył jak to u mnie działa myślę, że też miałbyś zastrzeżenia.

Jeszcze raz polecam przed odbiorem maszyny sprawdzenie wszystkiego co się da na placu bez oglądania się na to ile czasu to zajmie. To są Twoje pieniądze i życzę abyś wydał je jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Filus ma racje co do skrzyni w case. Też miałem robioną kalibrację ale nie było poprawy. Faktycznie biegi zmienia jak chce czasami łagodnie czasami szarpie. Ale największy problem u mnie jest z rewersem, czasami działa łagodnie a czasami po przełącznieu rewersu z jazdy np;do tyłu na jazdę do przodu na chwilę traktor staje a po sekundzie potrafi tak szarpnąc że aż plecy bolą. Najczęściej się to dzieje jak jest traktor rozgrzany. Serwisowi nie zgłaszam tego bo przerosło by ich to. Mam JD z 97 roku z skrzynią PQ i działa o niebo lepiej.

Edytowano przez langedorf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

lngedorf,twój problem morze być spowodowany zbyt agresywnym działaniem ukł hydraulicznego obsługującym kosze sprzęgłowe lub niepoprawnie diałającym zaworem(zacina się itp) ale nie koniecznie.Na zimno zjawisko to nie występuje gdyż zimny gęsty olej spowalnia działanie hydrauliki...być może poskutkował by montarz dławika hydraulicznego...na odległość ciężko coś powiedzieć..

Edytowano przez gadget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

a wymieniałeś w nim olej oraz filtry, u mnie w case jxu nie wymienili filtra od półbiegów i nawet kalibracja nie pomagała bo po rozgrzaniu zaczynał znowu szarpać, a jeśli wymieniałeś olej i wlałeś jakiś o innej gęstości i lepkości to też tak będzie się działo


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu77    0

W moim case maxxum100 też rewers działa paskudnie na zimno niby ok ale jak się rozgrzeje to nigdy nie ma pewności jak zadziała czasami płynnie za chwilę tak szarpie że pasażęr spada z fotela już szlag mnie trafia.Najgorsze jest to że serwis nie potrafi tego naprawić i twierdzą że ten typ tak ma już mi się tego nie chce słuchać.Zauważyłem też że jak rewers szarpie to nawet ze sprzęgłem ciężko płynnie ruszyć.Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filus    1

Witam po długim czasie.

 

Jeszcze raz o skrzyni biegów 16/16.

Tym razem przy dużym przeglądzie posłuchałem rady serwisu (który już nie wiedział co robić) i wlałem do skrzyni olej HY-TRAN.

Jest odrobinę lepiej zarówno rewers jak i biegi przełączają się lepiej ale nadal szału nie ma :-(

 

I jeszcze jedno...

Niedawno kolega miał u siebie NH z taką skrzynią na testach. Jej działanie też mu się nie podobało i zgłosił to w serwisie.

Co serwisant na to??? Powiedział, że to ich najgorsza skrzynia i przy kupnie ma koniecznie zamówić traktor z inną!!!

Dlaczego taki koncern wciska klientom tak kiepski produkt to ja nie wiem ale chyba oszczędnościami tego nie można tłumaczyć.

 

Tak z nowości po dłuższej chwili spokoju kiedy myślałem że mój Maxxum już sie "wypsuł" w trakcie gwarancji przy ostatniej wymianie olejów okazało się że zaciera się przekładnia planetarna w jednym z kół przednich. Na szczęście nowy olej i odpowiedni ponowny montaż naprawiły usterkę bez kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

A ja "z innej beczki" : Po co ten wątek jest przypięty?

Maxxum 100 był chwile w ofercie (chyba najkrócej ze wszystkich modeli) - 2 lata go już nie ma, po co ta celebra?

Wątek sztucznie podtrzymywany oftopikami.

Ogólny na nowe maxxumy by się przydał (ewentualnie z podziałem na 4 i 6 cylidrowe) do przypięcia u góry.

Edytowano przez KaGeBe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

tak sobie czytam te wasze wypowiedzi o skrzyniach 16x16 i 17x16 i podpisuje sie obiema rękami.

W zeszłym roku kupiłem maxuma 125 i gdyby nie ta skrzynia, tobym był zadowolony z traktora. Tymczasem ona, nie dosc ze wyje i jeczy jak opętana, to jeszcze nie potrafi łagodnie zmieniac biegów, tylko przy przechodzeniu na wyzszy szarpie szczególnie z 6 na 7 i 10 na 11.

Kalibracja nic nie daje.

Badziewie kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Kupował ktoś już tylnią szybę do maxxuma? jak tak to prosił bym o cene i dane ale patrzac to chyba taniej jak 700zł sie nie kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj