Polecane posty

Daro20    514

Witam. Od kilku lat mam problem ze zwalczaniem much w swoim gospodarstwie. Stosowałem już wiele preparatów typu: bross dwuskładnik, agita, itp., ale te preparaty w niewielkim stopniu zwalczały owady. Ostatnio jak zrobiło się ciepło znowu plaga much obsiadła świnki. Na stronie www.biomucha.pl znalazłem kilka sposobów na zwalczanie owadów, a przede wszystkim zaciekawił mnie system ściółkowy BIOMUCHA TERRA. Ciekawi mnie co sądzicie o tych owadach co zjadają larwę much i czy ktoś to stosował? A może ktoś zna jakieś inne lepsze sposoby???

 

Z góry dziękuję. Czekam na Wasze wypowiedzi na ten temat :)

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ale z tego co kiedyś czytałem jest to tylko w rusztowych chlewniach i nie możesz opróżniać kanałów do końca aby miały gdzie się rozmnażać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

nie dawno gdzieś czytałem właśnie o biomuchach i pisali że one żywią się larwami zwykłych much i nie siadają na zwierzęta ani na ludzi. Jest ich mniej niż zwykłych ale nie żeby ich nie było bo sobie normalnie latają tylko nikomu nie wadzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ale z tego co kiedyś czytałem jest to tylko w rusztowych chlewniach i nie możesz opróżniać kanałów do końca aby miały gdzie się rozmnażać

Są dwa rodzaje na ruszta i na ściółkę.

 

Może i one zjadałby te larwy ale za to będą te biomuch i wraz to nie załatwi sprawy. A pozatym jak to się rozmnożą to plaga tego będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy ktoś stosuje tą metode zawalczania much. Jestem ciekaw jak do wygląda w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

też to czytałem . gorzej jak ci sie tego namnoży . to będziesz miał plagę biomuch :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Widze że nie odczytaliście, biomuchy siedzą w ciemnych miejscach i nie obsiadają na swiniach itp. Nie wiem czy one wgl lataja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Biomuchy latają nisko nie przeszkadzaja zwierzętom i ich sie nie namnoży plaga bo jak bedzie ich za dużo to nie bedzie im wystarczać pożywienia bo one żywią się larwami zwykłej muchy. Szkoda że te biomuchy nie mogą być na oborniku na zewnątrz na płycie bo tam sie najwięcej mnoży tych złych much.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

dlaczego nie może rozmnażać się na płycie obornikowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozek11   
Gość Jozek11

Biomuchy latają nisko nie przeszkadzaja zwierzętom i ich sie nie namnoży plaga bo jak bedzie ich za dużo to nie bedzie im wystarczać pożywienia bo one żywią się larwami zwykłej muchy. Szkoda że te biomuchy nie mogą być na oborniku na zewnątrz na płycie bo tam sie najwięcej mnoży tych złych much.

 

Stosowałeś biomuchę? sprawdziła się, jakie efekty?

Ja na razie wczoraj zamówiłem te łapki na muchy REDTOP. Biomuchy na razie boję się zaryzykować bo to dosyć spory koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

no wlaqsnie koledzy ja zastosowalem ta biomuche w maju , i teraz musialem znowu zastosowac wedlug zalecen, w chlewni w roznych miejscach pojawiaja sie takie czarne "kokony" ktore byly w pudelku z biomucha. Na razie efektu nie widze bo musze wybic satare muchy a czy larwy gina to nie wiem , czekam na lepszy efekt a i nie wolno stosowaz zadnej chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie zapomnij napisać o dalszych efektach, bo wiadomo gdzie jest produkcja zwierzęca są i muchy ale lepiej by było żeby one nikomu nie wadziły.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

mam ten sam problem.. :(

A może znacie jakieś dobre preparaty?? ;)

Raz miałem taki od weterynarza działał przez 3 lata i nie było żadnej muchy tylko już wycofali to z produkcji.. :unsure:

W ubiegłym roku tak dla eksperymentu zawiesiłem w oborze lep na muchy Bross i po 30 sek. był pełen much.. :lol:

Jaki koszt tej biomuchy??

Edytowano przez wojcik1996

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

No koledzy, a wiec tak , dzis wjechalem z chemicznymi srodkami , wedlug mnie jest ta biomucha wielkim niewypalem , wylapywalem stare pokolenia le ich robilo sie coraz wiecej, ogolnie nie polecam, szkoda kasy , w tej cenie mozna kupic chemiczne srodki ktore wiadomo szkodza, ale dzialaja ,m nie dalo sie u mnie do chlewni wejsc , a co do srodka to polecam Rotalin firmy Bros, u mnie w okolicach kosztowal 15 zl za 100 ml, ogolnie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egonnikodem    0

próbowałem w tym roku bio muche

 

powiem tak że jak ktoś mieszka odosobniono trochę powiedzmy jakieś 500m - 1km od wioski to ma sens próbować stosowania bio muchy, bo co z tego że ja stosuje bio muche a od sąsiada przylatują nowe muchy.

 

a z własnego doświadczenia, mieszkam niecały kilometr od wioski w polach :)

i po zastosowaniu bio muchy ilość much zmniejszyła mi się o jakieś 60%-80% w stosunku od pogody i też kiedy dostarczono mi nowe muchy, w brew pozorom co niektórzy twierdzą to bio muche trzeba stosować raz na 4 tygodnie a najlepiej 1 na 3 tygodnie (słyszałem takie opinie że wystarczy 1 na sezon wystarczy, ale to nie prawda)

 

koszt bio much o ile dobrze pamiętam to okolo 20-30 zł za paczkę 1 paczka niby na 50m2, ja kupiłem za pierwszym razem 3 (na około 125m2) później 2 a po tym kupowałem po 1 paczce dla odświeżenia i wystarczyło w zupełności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj