jopi1991

dierzawa 28 ha

Polecane posty

StasiekS    73

Jego ziemia, jego prawo co chce z nią zrobić. Jeśli chce żeby leżała odłogiem to jego święte prawo żeby tak było. I skąd wiesz że dał łapówkę żeby to kupić? Widziałeś czy kolejne domysły biednych rolników którzy mają po 20ha i zazdroszczą mu 120ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Nie domysły biednych rolników tylko goły fakt, jak kupiłem od nich w 1996r 10ha za podobne pieniądze to mi właśnie proponowali taki o to układ więc nie jest to domysł :) A jego h... strzela że nikt nie chce wziąść jego pola bo dostaje tylko połowę dopłat i jeszcze musi to co jakiś czas talerzować żeby się chwasty nie siały bo straż miejska po to jest żeby reagować jak się chwasty po okolicy roznoszą :D

Edytowano przez Bob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja biore pola i dopłaty podatek płaci własciciel :) jednemu płace 100 za ha a inni sie ciesza ze łaki są koszone ;) w AMiRR mi powiedzieli ze dopłaty sie naleza osobie która uprawia dana ziemię:)nawet jakby mi dali łaki a dopłat nie to bym brał moze mało ale idzien a tych łakach zarobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

u nas tak dopłata właściciela... podatek płaci właściciel i równowartość tony pszenicy i nie ma ziemi nawet za taką ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

W moim przypadku ja biore dopłate, nie płace podatku a właścicielowi oddaje 800kg pszenicy, klasa ziemi 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie domysły biednych rolników tylko goły fakt, jak kupiłem od nich w 1996r 10ha za podobne pieniądze to mi właśnie proponowali taki o to układ więc nie jest to domysł :) A jego h... strzela że nikt nie chce wziąść jego pola bo dostaje tylko połowę dopłat i jeszcze musi to co jakiś czas talerzować żeby się chwasty nie siały bo straż miejska po to jest żeby reagować jak się chwasty po okolicy roznoszą :D

To dlaczego się nie zgodziłeś? Miałeś okazje za marne pieniądze mieć dużo ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Zgadza się że dzierżawa dzierżawie nierówna, ale nie wkurzyłbyś się wiedząc że gościu kupił 120ha płacąc po 1000zł słownie tysiąc złotych za hektar w 1995r a teraz leży grubas do góry bebechem i woła za dzierżawe pełne dopłaty i jeszcze podatek chce.Całe życie się robotą nie skalał, kumpel co od niego dzierżawił 40ha wyczyścił rowy zrobił mostki, doprowadził to do kultury, wapnował nawoził obornikiem co dwa, trzy lata na całość nie wspominając o nawożeniu mineralnym a ten mu mówi że ma mu dopłaty dać bo jedzie na narty z synem i potrzebuje kasy i nic go nie interesuje że dopłaty jeszcze nie przyszły za dany rok, kasa ma być a jak nie to wynocha ;[ więc teraz leży odłogiem g.. dostaje a nie dopłaty, Ty masz d*pać na dziada kombinatora, skakać w traktorze po cudzych bruzdach, a niech spada na drzewo, wolę ten czas poświęcić dzieciom a nie d*pać na czyjeś wakacje :lol:

 

dlatego pisałem wcześniej, jaka dzierżawa i od kogo.

Trzeba nauczyć a raczej oduczyć cwaniaków wyzysku. U mnie jest sporo ludzi że weźmie ziemię bez dopłat i jeszcze podatek zapłaci ale jeszcze sporo zostało trochę rolników którzy biorą w dzierżawę i dopłaty, podatek jest dla nich a wydzierżawiający dostaje 200-300PLN i czasem ziemniaki na zimę czy jakąś świnkę.

W dłuższej perspektywie czasu Ci pierwsi mają zużyty sprzęt i sporo długów a Ci drudzy, powoli może, się rozwijają.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Stasiek bo wtedy miałem 15lat i trudno w takim wieku uzdierać 240tys 120 na łapę i 120 na oficjalnę cenę. I tak cieszyłem się że ojciec kupił te 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

To u was koledzy to te dzier◘zawy to jak za darmo. U nas III klasa ziemi i trzeba oddać dopłaty i zapłacić jeszcze 1500zł do hektara a jak tylko pojawia sie jakas ziemia to sie wszyscy biją. Mój sasiad wydzierżawił ziemie płaci za 5 ha 7500+dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Za te pieniądze to wolałbym jechac na wakacje a nie skakać po "cudzych dorniach" to co on tam maryche sadzi? gdzie zysk, gdzie logika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie dopłaty zostają u właściciela, dzierżawca płaci jeszcze podatek. Ziemia głównie czwartej klasy... Przy łąkach właściciel bierze dopłaty i płaci podatek.

Chętnych na dzierżawy nie brakuje. Dzierżawy oczywiście ustne bez gwarancji długości trwania takiej umowy... Jak dla mnie na takich warunkach się nie opłaca dzierżawić ziemi bo najczęściej są to pola zaniedbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj