Skocz do zawartości
luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzys123    21

Gdzieś wyczytałem ze 1 mth to 1h pracy silnika przy obrotach 540obr/min na WOM czyli zalezy przy jakich obrotach silnik osiąga prędkość WOM <_<

kserkses    2

Może w jakimś ciągniku tak jest, ale każdy ma inaczej i mth to można porównać tylko w konkretnym ciągniku, a nie między różnymi markami .

lukas120    4

jeśli 1mth jest równa 1h przy 540obr/min WOM to średnio 1850-2100 obr/min bylo by w miarę porównywalne bo ja słyszałem ze przy obrotach maksymalnego momętu obr-1100-1700obr/min

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek    3

a czy tysiac mtg w ursusie 1224przez rok to dobry wynik?? <_<

musze na wiosne zmierzyc ile mtg nabije w ciągu godziny przy pracy na pełnym gazie

LowRider    33

1 mth w ciężkim Ursusie odpowiada jednej godzinie pracy silnika przy 1867 obr/min <_<

@Wojtek, co ile mth robisz przeglądy w Ursusie i ile ma on nabitych mth?

Wojtek    3

moja 1224 to niewiem bo nie mamy od nowego ale pracowała wczesniej razem z 1212 i 1614 na 600ha to tam napewno sporo nabiła,

mtg to nie wiem ile ma bo jak kupiłem to licznik miał ułamane skazówki i nie był podłaczony

silnik robiony w zeszłą zime ale cos marnie bo olej ciagle bierze nowy wał nowa pompa lejowa cisnienie słabe, trzeba rozrzad zrobic bo napewno tam gubi ciśnienie

w ursusie 902 który mamy od nowego to niedługo bedzie 15tys mtg, skrzynia od nowego nie była robiona raz wzmacniacz momentu, silnik był 2 latat temu robiony po raz trzeaci od nowego ( zmiana tuleji, piersieci, tłoków, panewek, wal od nowego nie szlifowany,

przegladów jako takich nie robimy, zmiana filrów, czyszczenie filtra powietrza, zmiana oleju to jak jest czas albo np filtry paliwa to jak ciagnik zamula

olej wymienaimy zazwyczaj na wiosne i jesień ale jak dolewam co kilka dni 5l oleju nowego to czesciej nei trzeba

i oczywiescie naprawiamy jak sie zepsuje

to dlatego w ciągu 10 godzin nabijeąłme po 12mtg, zazwyczaj robie na pełnym gazie wiec obroty ponad 2000

LowRider    33

Wykręcasz silnik podczas pracy powyżej 2000obr/min <_< Dla silników turbodoładowanych w Ursusie najekonomiczniejsza prędkość obrotowa mieści się w zakresie 1600-1900obr/min, w silnikach wolnossących pewnie jest podobnie.

Ja podczas prac polowych U 1134 staram się nie przekraczać 2000obr/min B)

kat    7

W c355 to przy koszeniu łak to tak 2600-2700 obrotó <_<

W Valtrze 1Mth= godzine zegarowej (jakoś tak koleś z Valtry mówił)

LowRider    33
W c355 to przy koszeniu łak to tak 2600-2700 obrotó <_<

W Valtrze 1Mth= godzine zegarowej (jakoś tak koleś z Valtry mówił)

W Valtrze chyba nie ma licznika motogodzin, tylko liczy się godziny zegarowe

Wojtek    3

niewiem czy go "wykrecam" ale umnie pełnu gaz to tylko 2100obrotów a mojego kolegi 1224 dobija 2400obrotów i na takich robi i nic silnikowi nie jest <_<

LowRider    33

Mój "wykręca" maksymalnie na 2450 obrotów. Ale tu nie chodzi o silnik (chociaż praca na maksymalnych obrotach nie przedłuży jego żywotności) , a o zużycie paliwa, które będzie większe.

nowy1989    0

u mnie był kiedyś zetor 7011- 8000mth ale już ledwo zipiał i go sprzedaliśmy

a co do różnicy pomiędzy 7211 a 7011 to jest tak:

7221

-wydatek pompy 32l,

-udźwig 2400l,

-moc 66KM.

7011

-wydatek pompy 20l,

-udzwig 1700kg,

-moc 65KM.:huh:

radzio16    0

Co moze byc przyczyna niskiego cisnienia oleju w zetorze 5211 ciagnik ma około 2500mth??

Nikita_Bennet    100
Co moze byc przyczyna niskiego cisnienia oleju w zetorze 5211 ciagnik ma około 2500mth??

piszesz nie na temat i robisz tylko off-topic.

o co mi chodzi???

w temacie: "maksymalny przebieg silnika bez remontu" pytasz o cisnienie oleju - ZROB NOWY WĄTEK DO TEGO!!!!!!!!!!!!!

tomek    0

może to nie zetor ale aż się za głowę chwyciłem :rolleyes: po przeczytaniu artykułu w RPT na stronie 19 (dla tych co nie prenumerują RPT jest tam ciągnika valtra 800 czyli seria mezzo z kwadratową maską z 2001 r. po 14 450mth)

pioter    44

no mi też troche zdziwiło....może mth lecą jej dwa razy szybciej :rolleyes:.ciekawe jak ten ciagnik na żywo wyglada-czy widać te przepracowane mth

timasz    52

czy ten artykul jest w najnowszym RPT

johndeere    0

Mój zetor 7011 z 1983 roku do 2001 roku zrobił 10200 MTG. Sprzedałem go w 2001 roku i kupujący zrobił remont silnika tylko dlatego, że bardzo ciężko odpalał w DUŻE MROZY. :rolleyes:

a co do silnikó to 7211 i 7011 to takie same silniki:D jedynie coś w skrzyni zmienili... A ja też na elfa jeździłem :blink: hehe

Silnik 7011 różni się od 7211 pompą wtryskową.

samo    3

ja pracą w polu to ok 40 mth ale zawsze jakaś inna praca sie znajdzie i ok 20 to nakręce.

60 mth rocznie- prawie ze nic sprzęt odpoczywa a nie pracuje

Gość peres100   
Gość peres100

ja robie gora 400mth

wojtek3222    2

Ja zależy , którym ciągnikiem np. c-330 M to tak 500 rocznie , Forterro robie tak 300-400 , a 7211 robiłem ok 500 mth.

Gość peres100   
Gość peres100

to jle masz wojtek ziemi

wojtek3222    2

Ja mam 63 ha ,ale sporo się śmiga przy użytkach zielonych ( dużo mth się bije ) i na usługach do tej pory w tym roku już z tym kończe .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html