Skocz do zawartości
luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
center    8

mam pytanie ale z osmy dymi się taki dym jak z tłumika czy cos innego ile Ci złużywa oleju? jakie jeszcze asz objawy ?

taki jak z tłumika bo ma juz nie szczelne pierscienie i gazy wylotowe przedostają sie do skrzyni korbowej... oleju to już troche dużo bierze ale dokładnie ile to nie wiem... przez sezon okolo 5 litrów... inne objawy to brak mocy np problem jest z ruszeniem na 4 pod górke a wcześniej dla porównania nie bylo z tym najmniejszych kłopotów...

Bartek_WW    0

Ten 5211 o którym pisałem wcześniej nie bierze oleju  ;D I wcale nie jest słaby  ;)

Co prawda ma o 2000 mtg mniej, ale moim zdaniem i tak jeszcze ładnie chodzi !

Wiadomość z agroFakt.pl

center    8

mój 7211 też tak troszke kopci z odmy i mozę ciut słaby jest ale myśle że moze jeszcze pochodzi troszke:D ...

Jeżeli silnik był dobrze (zgodnie z zaleceniami producenta) docierany a później olej filtry i takie tam sprawy byly w pore wymieniane no i oczywiście silnik nie byl przegrzany to jeszcze długoooo może pochodzic bo zatrzeć sie już nie powinien  ;D mnie osobiście strasznie tylko irytuje to że jest dużo słabszy...

center    8

jesli o mnie chodzi to ja porównuje sobie z podobnym modelem... Np nie wiem dlaczego 7011 jest znacznie mocniejszy skoro ma ten sam motor ale cos gdziś mówili ze inne przęłożenia..

jaro    163

Zdecydowanie nie-a hydraulikę ma nawet słabszą-może masz jakiś felerny ?

center    8

no ciąga Kobuza 4x40 nie ma lekko ale wójek ma 7011 miałem okazje nim jeździć i ma koputo chyba większe niż mój ale podnośnik fakt padaka w 7011 ale ja mam cos z pompą paliwową podbuduje sie tym hehe..

jaro    163

4*40-niezadużo to z lekka?Ja JD 5720 ciągam 4*35 a na upartego pewnie 4*40 a ziemie mam z tych słabszych-do 7211 to tak raczej 3*35-taki ciągałem Zetorkiem-a może on był nawet ciut mniejszy-jakim biegiem orzesz ?

center    8

jak na 4 to 1 szosowa gaz na full i idzie a jak na 3 to 2ką poważnie jak zakupie aparat to zrobie fotki:D

jaro    163

Zetor jest twardy to fakt ale nie za szkoda go w ten sposób ?PS.Ja mam niby słabą ziemię ale u mnie nawet na 1 by za Chiny Ludowe nie ruszył  ;D-przynajmniej na większości pól

piootr    3

Bo pewnie masz niskie pola i mokro  mój znajomy 7211 orał 4x30  trzymał go na podnośniku  i spoko chodził a ja przez miedze 360 3x30 i ledwo dyszał  teraz ma 1234 i zetorem nie ora  tylko z prasą , rotacją nim robi  ;) w tym roku na cukrowni patrze sobie a tu gość 7211 +hl8011 z burtami 1m + d47 też burty1m  , 28 ton ważył taki zestaw  ;D  a ja  110 km  MF  36 ton ważyłem  ;)

karol5    0

7011 ma mocniejszy silnik 70km a 7211 62,5km U nas tez widze jak takie zetorki 4x30 ciogna

center    8

hmm szkoda że Cię nigdy nie widziałem Piotr na cukrowni oblukał bym twoje sprzęty hehe:D ja woziłem 7211 + d47 z zakłdakami + mały autosan.. zestaw cały nie wiem ile ważył ale czystego 11ton troszke mało jak na niego no ale dobre i to...

piootr    3

Jeszcze 2 takie same jak mój MF przyjeżdżały z burakami  ;)  ja woziłem w listopadzie i na elfe

Czekająć w kolejce po wytłok rozmawiałem z gościem na liczniku w zetorze 5000 z hakiem mth  i pytam go że coś mało nabił  a on mówi ze już 2 raz kręci licznik  ;D  w 7211  ale silnik robiony 

center    8

a co do silnikó to 7211 i 7011 to takie same silniki:D jedynie coś w skrzyni zmienili... A ja też na elfa jeździłem :D hehe

FQ    0

Zetor 7211 '89 prawie 12 tys. mth bez remontu:)(Ale w najblizszym czasie to jzu koniecznosc)

FQ    0

Troszke bierze olej,ma male przedmuchy no i niestety jakby mial mniejsza moc

center    8

a zauważyłeś jaki ma dym z tłumika, cy z odmy mu dmucha, a co się dzieje jak w czasie pracy otworzysz korek wlewowy oleju ma lekki wydmuszek ?:D

FQ    0

No ma przedmuszki,jak wczesniej napisalem,odnosnie dymu to jest on bialawy,ale to wina tego ze juz mu sie "konczy" glowica,bo ciezko strasznie pali jak jest zimny,a wczesniej tego nie bylo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html