luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

mirasek    13

Idea mojego tematu była troche inna niż ta dyskusja z linka ale jeśli możesz to połącz te tematy, tam jest sporo danych o które mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja wczoraj od 8 do 23 i dzisiaj od 8 do 11 zrobiłem 9 mth i spaliłem 160 litry MF 4270

 

W tym czasie zribił ciągnik rano wycinał kuku z silosu ładował big bagi a od południa 9 ha zrył scierniska i zaroł 2,2 ha w 3 działkach 0,3 -0,6 i 1,3 ha w szystko robił na działkach krótkich max 300 m dł a dzisiaj zasiałem upr siewnym te 2,2 ha rzepaku i w gospodarswie wprowadzałem graty aby sieczkarnie do kuku wyciągnąć

 

W sumie na mth wyszło 17,8 l ale jakby to był JD to ile mniej na h by wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ja wczoraj od 8 do 23 i dzisiaj od 8 do 11 zrobiłem 9 mth i spaliłem 160 litry MF 4270

 

W tym czasie zribił ciągnik rano wycinał kuku z silosu ładował big bagi a od południa 9 ha zrył scierniska i zaroł 2,2 ha w 3 działkach 0,3 -0,6 i 1,3 ha w szystko robił na działkach krótkich max 300 m dł a dzisiaj zasiałem upr siewnym te 2,2 ha rzepaku i w gospodarswie wprowadzałem graty aby sieczkarnie do kuku wyciągnąć

 

W sumie na mth wyszło 17,8 l ale jakby to był JD to ile mniej na h by wyszło

Skoro JD liczy godziny jako mth to wybiło by mu 18 a nie 9 :P więc Twój MF zużył 8,9 litra na godzine zegarową, to chyba nie jest źle przy w.w. pracach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

No wychodzi na to że nie jest źle ale po części to może zasługa przejścia z czerwieni na ON :P niedawno ustawiałem zawory i na wydechach miał za duże luzy i jeszcze coś mnie zdziwiło że na 200 mth dopiero dolałem 1,5 l oleju do silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
... i jeszcze coś mnie zdziwiło że na 200 mth dopiero dolałem 1,5 l oleju do silnika

Dociera sie, może jeszcze go polubisz :P Ja najwięcej między wymianami (250mth) dolałem prawie 3 litry ale to dawno temu i nieprawda, teraz między wymianami trzyma stan. Liczniki w 42xx powinne pokazywać mth z dokładnością do 0,1 bo tak to trudno ocenić czy zrobił 9 czy już prawie 10 mth... w 255 mam monitoring na bieżąco :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

toniekmf255 wskazał dobry link. Wynika z tego tyle, że motogodziny naliczane są w zależności od obrotów silnika podczas pracy (zmienne) i obrotów znamionowych danego modelu silnika (stałe). Mój MF 5435 za znamionowe ma ustawione obroty koło 1700 i dlatego podczas pracy z obrotani ok 2000obr/min mth naliczja mi się prawie 20% szybciej niż godziny zegarowe. Natomiast przy 1300 obr/min np w opryskiwaczu naliczane są ze 25% wolniej niż zegarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Dociera sie, może jeszcze go polubisz :P Ja najwięcej między wymianami (250mth) dolałem prawie 3 litry ale to dawno temu i nieprawda, teraz między wymianami trzyma stan. Liczniki w 42xx powinne pokazywać mth z dokładnością do 0,1 bo tak to trudno ocenić czy zrobił 9 czy już prawie 10 mth... w 255 mam monitoring na bieżąco :P

 

Gdyby  cały czas  pokazywał mth to nie byłoby problemu  z odczytaniem ile nabił  ale wtedy akurat rano pare  razy go odpalałem i widziałem  że nowa mth wskoczyła  i tak samo na koniec było

 

Odnosnie polubienia  to silnik  nie ma   aż   tak  ogremnego wplywu na ocene  ogólną  ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja dziś orałem i sobie zmierzyłem ile czasu trwa jedna mth. Przy obrotach 1800 to jedna godzina zegarowa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

ja mam w c-330 licznik od mtz i przez 2 lata nabil 370 mtg a pracuje cały rok opryski ,odsniezanie zwozka jablek itd


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Snujesz błędne wnioski. Nie napisałem, że jestem ekspertem. Nie piszę też tak jak ty. Specyfikacje skrzyń JD znam z wieloletniego zainteresowania, a niektóre typy z użytkowania. Bezstopniowa AutoQuad II ma dźwignię, którą steruje się prędkość jazdy, co jest w mniejszym stopniu zależne od naciśnięcia gazu. To działa jak w kombajnach z napędem hydrostatycznym. Natomiast AutoPowershift mam w 7710A z zakresem 19/7. Uważam, że wszystkie skrzynie JD są dobre, ale kiedy mamy zamiar dużo manewrować i zmieniać kierunki jazdy to łatwiej jest używać rewersu na jednym pasującym biegu w PQ+, niż dźwignią zmieniać bieg z kierunkiem przesuwając przez cały zakres

 

uwazasz ze w Autopower nie ma rewersu? "niż dźwignią zmieniać bieg z kierunkiem przesuwając przez cały zakres" gdzie ty takie cos wyczytałes o autopwer ? zadnego przesuwania dzwigni nie ma, dzwignia tylka ustawiasz max predkosc jaka chcesz uzyskac naciskajac na pedał gazu np od 0,05 do 50 km/h albo 0,05 do 9 Km/h ,zalezy co potrzebujesz. Potem wogole jej nie ruszasz. WIdze ze wogole nie miałes do3ynienia z ta skrzynią. Do zmiany kierunku uzywasz rewersu takiego jak w całej reszcie JD a nie przesuwanie dzwigni przez cały zakres i tak jak w hydrostacie pchac ja w druga strone zeby jechac do tyłu.Dzwignia rewersu ma przód, tył połozenie Parkingowe Neutralne no i ma pozycje tzw "zero"

 

Nie chcę się sprzeczać ale widziałem gdzieś w folderze w JD 8020 albo 8030 bezstopniówkę bez rewersu, tzn. jest przesuwka również z jazdą do tyłu. Tzn, żeby zmienić kierunek to dźwignia heja przez cały zakres. Spotkaliście się z takim czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Zetor 7211 około 700mth rocznie, ale dokładnie nie wiem. Teraz ma około 15tyś


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim ursusem 1014 rocznie zrobie 700mtg, a 914 moze 500


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak to właściwie jest z tymi motogodzinami? Czy 1mth powinna równać się 1 godz zegarowej przy max obrotach silnika? A np. 1h pracy na 1200 rpm to 0,5mth?

W agrotronie na jakich obrotach by nie robić czy 1600 czy 2200 to 1mth = 1h robocza, w zetorze dokładnie tego nie mierzyłem ale wydaje mi się że wolniej idą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj