luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

MichalR    34

Ja mf5465 robię około 300 mth, u1014 minimum 1000 mth, c360-3p 200-300 mth i mf255 ostatnio góra 100mth bo czeka na remont i pracuje tylko przy cyklopie podczas rozwożenia obornika.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

to ja mam 30ha na uslugi nie jezdze i robie prawie 400mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

łacznie robie 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U mnie najwięcej mtg robi JD 6320 z Turem tj 700 mtg. rocznie :rolleyes: ,

3512 -600 mtg rocznie, do tego dochodzi 3512 pracownika ok 200 mtg rocznie,

912 tylko w wozie paszowym chodzi to mało :blink: .

C-360 to już w ogóle prawie nie używam, przez ostatni rok zrobiła 20 mtg. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A czytaliście może w ostatnim RPT o Valtrze 800. Jest z czerwca 2001 r i napykała już... :rolleyes: 14500 mtg !

Wyobrażacie sobie prawie 2500 mtg rocznie. Chodzi w gosp. przy wozie paszowym dla 250 krów i jeszcze inne prace.

To jest ekonomicznie wykorzystany ciągnik, prawie niestygnie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No ja może tyle wykręcę wszystkimi swoimi traktorami przez 20 lat :blink: :D :rolleyes: .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

o tej Valtrze to ni mówił serwisant który ją serwisuje a ja to valtrą około 400 zetorem 100 a c-360 150 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Weżcie pod uwage że w różnych ciągnikach motogodziny są liczone inaczej.

Zetorem 7211 robie 600mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
A czytaliście może w ostatnim RPT o Valtrze 800. Jest z czerwca 2001 r i napykała już... :rolleyes: 14500 mtg !

Wyobrażacie sobie prawie 2500 mtg rocznie. Chodzi w gosp. przy wozie paszowym dla 250 krów i jeszcze inne prace.

To jest ekonomicznie wykorzystany ciągnik, prawie niestygnie.

Też czytałem ten artykuł... Naprawdę świetna maszyna... Przymierzam się do zakupu jej następcy Valtry a85 albo mf 4445


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a mnie sie wydaje, że one poprostu szybciej stukaja te godzinny...może i przez takie male zuzycie paliwa.ciekawe jak sie ma ich mth do zegarowej.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C-360 przy prasie i ogólnie przy budynkach tylko jakies 200mth.

C-360 przy opryskiwaczu, bronach, siewniku jakies 200mth.

7211 transport, rozsiewanie nawozow, kosiarka rotacyjna, talerzowka i wszystko co da rade, pyknie kolo 400mth

952.2 od stycznia do kwietnia zrobil 180mth.

1012 w tym roku zalednie 10mth. Jeździł tylko z kultywatorem na polu 5ha :wacko:


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

3p to ok 600mth/rok a 55 to tak ponad 200mth/rok w tym roku to już 3p ok100 zrobił a 55 to ok 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie na 32ha bedzie jakies 400mth - z 300 lub ciut wiecej zetorem a reszta 3p i 330

 

a co do duzych przebiegow - kolo mnie jest dosc duze gospodarstwo i mieli jakiegos duzego fendta chyba 824, jak szykowalismy sie na ciagnik od korbanka to sie chwalili ze ten ich fendt mial przebieg 6.5mth dziennie - mi sie wierzyc nie chcialo ale pozniej wyszlo ze oni mieli z tego co slyszalem jakies 2400ha :wacko:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm ja 4x40 jak orze to na jedynce i bardzo głęboko... A 3x35 to 3ka i idzie a jak już kiedyś wspominałem Zetor 7211 a 7011 to są 2 różne skrzynie biegów i całkiem inne przełożenia 7011 jest sporo na tych biegach wolniejszy od 7211 nie zapominajcie panowie pozdro:D A jak ktoś ma 7011 to niech poda max prędkości na jedynce dwójce i trójce to porównam ze swoim i się okaże?

Edytowano przez tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris20    0

jeźdzałem ostatnio z kolega JH 7800 juz drugi raz licznik idzie a ma teraz 9000 mtg, czyli ma juz 19000 mtg, nie możliwe a jednak tak. Wszystko zalezy od kierowcy i co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj