luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

center    11

mam pytanie ale z osmy dymi się taki dym jak z tłumika czy cos innego ile Ci złużywa oleju? jakie jeszcze asz objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki jak z tłumika bo ma juz nie szczelne pierscienie i gazy wylotowe przedostają sie do skrzyni korbowej... oleju to już troche dużo bierze ale dokładnie ile to nie wiem... przez sezon okolo 5 litrów... inne objawy to brak mocy np problem jest z ruszeniem na 4 pod górke a wcześniej dla porównania nie bylo z tym najmniejszych kłopotów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_WW    0

Ten 5211 o którym pisałem wcześniej nie bierze oleju  ;D I wcale nie jest słaby  ;)

Co prawda ma o 2000 mtg mniej, ale moim zdaniem i tak jeszcze ładnie chodzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

mój 7211 też tak troszke kopci z odmy i mozę ciut słaby jest ale myśle że moze jeszcze pochodzi troszke:D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik był dobrze (zgodnie z zaleceniami producenta) docierany a później olej filtry i takie tam sprawy byly w pore wymieniane no i oczywiście silnik nie byl przegrzany to jeszcze długoooo może pochodzic bo zatrzeć sie już nie powinien  ;D mnie osobiście strasznie tylko irytuje to że jest dużo słabszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jesli o mnie chodzi to ja porównuje sobie z podobnym modelem... Np nie wiem dlaczego 7011 jest znacznie mocniejszy skoro ma ten sam motor ale cos gdziś mówili ze inne przęłożenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdecydowanie nie-a hydraulikę ma nawet słabszą-może masz jakiś felerny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no ciąga Kobuza 4x40 nie ma lekko ale wójek ma 7011 miałem okazje nim jeździć i ma koputo chyba większe niż mój ale podnośnik fakt padaka w 7011 ale ja mam cos z pompą paliwową podbuduje sie tym hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

4*40-niezadużo to z lekka?Ja JD 5720 ciągam 4*35 a na upartego pewnie 4*40 a ziemie mam z tych słabszych-do 7211 to tak raczej 3*35-taki ciągałem Zetorkiem-a może on był nawet ciut mniejszy-jakim biegiem orzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jak na 4 to 1 szosowa gaz na full i idzie a jak na 3 to 2ką poważnie jak zakupie aparat to zrobie fotki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zetor jest twardy to fakt ale nie za szkoda go w ten sposób ?PS.Ja mam niby słabą ziemię ale u mnie nawet na 1 by za Chiny Ludowe nie ruszył  ;D-przynajmniej na większości pól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Bo pewnie masz niskie pola i mokro  mój znajomy 7211 orał 4x30  trzymał go na podnośniku  i spoko chodził a ja przez miedze 360 3x30 i ledwo dyszał  teraz ma 1234 i zetorem nie ora  tylko z prasą , rotacją nim robi  ;) w tym roku na cukrowni patrze sobie a tu gość 7211 +hl8011 z burtami 1m + d47 też burty1m  , 28 ton ważył taki zestaw  ;D  a ja  110 km  MF  36 ton ważyłem  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol5    0

7011 ma mocniejszy silnik 70km a 7211 62,5km U nas tez widze jak takie zetorki 4x30 ciogna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm szkoda że Cię nigdy nie widziałem Piotr na cukrowni oblukał bym twoje sprzęty hehe:D ja woziłem 7211 + d47 z zakłdakami + mały autosan.. zestaw cały nie wiem ile ważył ale czystego 11ton troszke mało jak na niego no ale dobre i to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jeszcze 2 takie same jak mój MF przyjeżdżały z burakami  ;)  ja woziłem w listopadzie i na elfe

 

Czekająć w kolejce po wytłok rozmawiałem z gościem na liczniku w zetorze 5000 z hakiem mth  i pytam go że coś mało nabił  a on mówi ze już 2 raz kręci licznik  ;D  w 7211  ale silnik robiony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

a co do silnikó to 7211 i 7011 to takie same silniki:D jedynie coś w skrzyni zmienili... A ja też na elfa jeździłem :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Zetor 7211 '89 prawie 12 tys. mth bez remontu:)(Ale w najblizszym czasie to jzu koniecznosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Troszke bierze olej,ma male przedmuchy no i niestety jakby mial mniejsza moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

a zauważyłeś jaki ma dym z tłumika, cy z odmy mu dmucha, a co się dzieje jak w czasie pracy otworzysz korek wlewowy oleju ma lekki wydmuszek ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

No ma przedmuszki,jak wczesniej napisalem,odnosnie dymu to jest on bialawy,ale to wina tego ze juz mu sie "konczy" glowica,bo ciezko strasznie pali jak jest zimny,a wczesniej tego nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj