Arni

Plan i pozwolenie na budowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arni    1

Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?

Jak to było u was?

 

 

Pozdro Arni :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

ja mam taki dach na budynku który jest prawie po granicy postawiony(30 cm. od granicy) i kwalifikuje sie on do przeróbki(właściwie do rozebrania i zrobienia drugiego....ale sie dowiedziałem że właśnie potrzebny będzie od nowa plan i zezwolenie>co będzie kosztowało...:P(>więc w du.pie mam niech sie wali>i pzu zwraca>co ja poradze że są takie ch.ójowe przepisy w tym popie. przo.nym kraju...:P(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

niestety takowe są,wystawisz gqaraż...nie styka sie z domem wystarczy zgłoszenie i zaświadczenie że jesteś rolnikiem-budyneg gospodarczy odległość na 5mm od budynku mieszkalnego....jesli się styknie patrz wyżej co pisałem TO JEST POLSKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

ehh tak tak...Polska :P...ale kto ma pozmieniać te idiotyczne przepisy??...no sam widzisz co tam sie "na górze" dzieje>zajmują sie kur.wa jedynie sobą...i jedyny cel to >aby tylko utrzymać sie przy korycie>to świnia jest bardziej "obyta"bo jak sie na.żre to odchodzi...ale jak widać >to nienapasione świnie..:/> ale to inny temat :-]

..ja mam aktualnie korowody z wykopanym dołkiem na wode na własnym polu...taki dołek 10:10m. ...kosmos ....tylko wziąść strzelbe i ....zrobić porządek..:D...ale wtedy w może nie wysyłano by wojsk po Irakach i innych>bo trzebabybyło walczyć z terroryzmem we własnych pieleszach ...kur.wa :/>tzn. że niby ja byłbym tym "terrorystą".:P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To powiem wam lepszą akcję moje podwórko składa się z kilku działek ostatnio dokupiłem następną i nie mogłem postawić silosów przy swoich starych budynkach bo muszę zostawić 5m od mojej starej działki :P śmiech na sali szkoda że teraz nie można za pozwoleniem budować po granicy bo bym sobie sam pozwolenie wypisał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kizo to w twoim przypadku jedyne wyjście to połączenie działek w jedno. Trochę to kosztuje ale może warto??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Wiem o tym, że to jedyne wyjście i niestety nie dość, że kosztowne to co najgorsze czasochłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

pierdlić przepisy :P trzeba mieć dobrych sasiadów co nie sypną :P a jak przyjdzie jakaś kontrola to postrzelać :D:) albo udawać wariata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

czasochłonne?? ile to może trwać?? Ja bym wolał poczekać trochę i postawić silos tam gdzie mi pasuje a nie tam gdzie pozwalają takie przepisy. Silosu nie przeniesiesz a męczyć się całe życie............


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
pierdlić przepisy :P trzeba mieć dobrych sasiadów co nie sypną :P a jak przyjdzie jakaś kontrola to postrzelać :D:P albo udawać wariata :D

Hehe ''dobrych sąsiadów'' Miałem plan zrobiony na dach 2 spadzisty ale nagle przed robotą sąsiadka sie nie zgodziła na 2 spady i postawiła sprzeciw zgodziła sie tylko na 1 spad :D i robota przeciągneła sie 2 miesiące póżniej :angry: :angry:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mój wuja chciał postawić garaż, taki na ciągnik i kilka maszyn- rozsiewacz, opryskiwacz itp. Nie musi wykupować planu i mapek, ponieważ nie stawia garażu murowanego z cegły tylko stawia taki z płyt betonowych, a na to (tak mi mówił) nie trzeba nic wykupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Płyt betonowych?? takich co robione są ogrodzenia?? widziałem już taki garaż.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Jak budowaliśmy dom 5lat temu to od jednego sąsiada musieliśmy się odsunąć 2metry i stawić ślepą ścianę :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ślepo ścianę??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

powiedzcie mi panowie chcialbym postawic chlewnie na mojej dzialce i najbardziej pasuje mi od granicy do granicy w szerz dzialki jets to dzialka budowlana z jednej strony sasiad a z drugiej ogrodzenie dwa metry i drogha polna jest mozliwosc zebym w jakis sposob wybudowal od granicy dko granicy dodam ze sasiad zgodzil by sie bez problemu na podpisanie od granicy oczywiscie bez okien na jego strone. prosze o konkretna odpowiedz


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1305

-po pierwsze bodajze jest jakas min odległość od drogi- w tym wypadku nie wiem czy to bedzie obowiazywac ,poniewaz jest droga polna...

-po drugie jest chyba takie cos jak mozliwosc dojazdu -np strazy pozarnej w czasie pozaru- przez całą długosc działki, budując w poprzek działki uniemozliwilbys im dojazd.ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.

Rozdział 2

Dojścia i dojazdy

§ 14. 1. Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd umożliwiający dostęp do drogi publicznej, odpowiednie do przeznaczenia i sposobu ich użytkowania oraz wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, określonych w przepisach odrębnych. Szerokość jezdni nie może być mniejsza niż 3 m.

A tak ogólnie to nie wiem czy jest sens budowac w poprzek chociaz powinno byc tak ze kazdy ma SWOJE I ROBI CO MU PASUJE


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

do granicy sąsiada możesz budować bez większych problemów tym bardziej że masz jego zgodę , ja nie miałem zgody sąsiada na pobudowanie a i tak dostałem pozwolenie , natomiast droga pożarowa musi być u mnie pierwotnie w projekcie było 3 metry to strasznie kręcili nosem w starostwie i dlatego zmieniłem trochę projekt i jest obecnie 4 metry. powodzenia w załatwianiu pozwolenia bo przy budowaniu przy granicy działki to naprawdę droga przez mękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

mial by to byc budynek na koncu dzialki w poprzek i za budynkiem juz tylko moje ogrodzenie i pola nic wiecej wzdluz ogrodzenia jest droga a chce w szerz poniewaz tak mi sie zmiesci wiekszy budynek. czyli nie wiem jak w takiej sytuacji czy da ade zalatwic pozwolenie po granicy...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

wszystko jest do załatwienia tylko jak już pisałem w przypadku budowania w granicy jest trochę więcej zachodu ale jeśli twój sąsiad zgodzi się na budowanie w granicy to myślę zew miarę szybko pójdzie, mi sąsiad stwarzał problemy przy załatwianiu pozwolenia , pisał skargi odwoływał się ale mimo to dostałem pozwolenie bo trochę zmieniły się przepisy i jeśli działka jest wąska to można budować w graicy. mi załatwienie wszystkich pozwoleń zajęło prawie dwa lata . zawiść ludzka nie zna granic dopóki nie planowałem budowy sąsiad był w porządku a jak zacząłem coś robić wyszło szydło z worka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no wda lata to faktycznei bardzo dlugo... moze dam rade szybciej wszystko sie okaze... mam nadzieje ze uda mi sie postawic tak jak pisze bo jesli nie to bede musial przeksztalcac dzialke rolna w budowlana i budowac na innej dzialce a mozecie napisac jakie sa procedury przeksztalcenia dzialki an budowlana??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Orientuje się ktoś jaka jest dopuszczalna minimalna odległość obory od granicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

panowie a jesli ja chcę postawic wiatę po granicy z sąsiadem oczywiście za jego zgoda i takie tam, jednospadowe ze spadem na moją strone jak książka pisze tylko później chciałem to obudowac właśnie płytami betonowymi i zrobić z tego taki garaż niby i czy do takiej wiaty musiałbym mieć plany i pozwolenie bo słyszałem że na wiatę nie potrzeba takich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1305

co do INTERPRETOWANIA pojęcia wiata to jest różnie wsrod urzedników

generalnie i ogólnie: ma byc niezwiazana trwale z gruntem

gość miał garaz -konstrukcja wiaty oparta na płytkach betonowych, prawożądni sasiedzi go pod....., przyjechala komisja i chlop musial wiate rozebrac.

Do wszystkich zazdrosnych sąsiadów: PARANOJA!


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj