Arni

Plan i pozwolenie na budowe

Polecane posty

rutek22kret    0

no wiata jak wiata ale musi do czegoś być przymocowana prawda żeby jej wiatr nie ponióśł , ja myślałem zalać konstrukcję na słupach wykorzystać dotego rury plastikowe od kanalizacji fi 25 i postawić je co 2 m i wtedy w przyszłości przymocować do nich płyty betonowe ale te słupy przecież muszą mieć w ziemi jakieś punkt oparcia typu kawałek fudamenciku, ale ciągłego fudamentu nie będzie i ścian jako takich też nie będzie więc ja uważam że to chyba wiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja miałem przygode z dalekim sąsiadem co kabluje na wszystkich jak popadnie i inpekcja nadzoru budowlanego zawitała domnie w sprawie beczki metalowj 20tyś litrów która se lezała na posesji oczywiście nie przymocowana do podłoza .Inspektory zrobili mi z tego samowole budowlaną i zeby było śmieszniej to jak sie opre ręką o beczke a ta sie przetoczy o metr to jest to już rozbiórka :) .Po wielu korespondencjach i postraszeniu mediami doszli do wniosku że zrobili c siebie idiotów.Radze niepróbować z żadnymi przekrętami bo jak im odbije to i z jednego pustaka zrobią samowole budowlaną :)

Niech żyją sąsiedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a najlepiej załatwić tego sąsiada jego bronią :) (podkablować na pewno coś się znajdzie :) ) tak było w jednym bliźniaku jeden pali w piecu a drugiemu niby dymi w chałupie chodź komin po remoncie to tamten tego drugiego podał że piec ma bez atestu :( i ucichł i prosił by wycofać :(

 

 

 

A jak to jest z wiatami/zadaszeniami tzn mam oborę i dostawię do niej dach by maszyny schować np 5x10 a co będzie jeśli ściany dorobię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Pozwole odswierzyc temat, a ten wydał mi sie najodpowiedniejszy do zadania pewniego pytania. :)

 

Otórz ile moze kosztować plan i pozwolenie na budowe przybudówki do stojacej juz obory, powierzchnia owej przybudówki miałaby miec 65m2


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nikt nie odpowie ? :unsure:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

powierzchnia budynku nie ma większego znaczenia koszty sa podobne.

Geodeta za mapke 600, potem musi wyznaczyć plan budowy 200, plus pierdoły w gminie około 100, później projekt tu nie wiem ile moga za to brać ale 2000 najmniej, w międzyczasie nadzór budowlany powiedzmy 300-1000 tu ceny sa różne i 150 w starostwie, po zakończeniu budowy mapka do celów inwentaryzacyjnych 500, jeśli bedziesz sam robił instalacje wodno-kanalizacyjną i elektryczną to musisz załatwić wpisy do dziennika budowy z ich odbioru czyli 300-500 za wpis. To tak z grubsza mogłem czegoś zapomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Nadzór budowlany - 2 latka temu to gadając ze szwagrem (robił mi wpisy) to tak 100-200 za jeden wpis do dziennika, może więc wyjść trochę ponad 1000 PLN (zależy ile wpisów a to zależy od projektu).

Co do projektu - jak faktura nie potrzebna a firma nie musi wystawiać faktur to może Ci się uda - mi za projekt krzyczeli 1800 a skończyło się na 1400PLN 2 czy 3 latka temu.

 

Za mapę do celów projektowych (aktualizacja terenu) płaciłem 400PLN i tyle za naniesienie po zakończeniu budowy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A gdzie znalezc taki projekt na wiate dobudowana do istniejacego budynku ?

chciałbym zaznaczyc ze przyszły budynek nie bedzie naurszał konstrukcji dachu, przykrece wiezbe do wieńca w budynku i po sprawie.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A jak jest z budynkami na ktore nie trzeba miec pozwolenia na budowe ?

Tez musi byc projekt, geodeci i reszta ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Tego dokładnie nie wiem ale chyba tylko zgłaszasz w starostwie ze budujesz i wtedy koszty sa nieporównywalnie mniejsze.

Powiem ci jak masz dobrych sąsiadów żeby cie nie podkablowali to robisz tylko zgłoszenie ze niby do 35m2 budujesz sobie to 65 i tego przecież nikt nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba do 35m2 nie trzeba mieć pozwolenia na budowę a co z tym idzie żadnych projektów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

panowie, rok temu zawalił mi się dach w stodole(dach był ze szczytem) chciałbym teraz zrobić dach tylko że płaski(przechył na jedną stronę) czy muszę to zgłaszać czy jakieś inne procedury,

i jeszcze jedno pyt,. planuje robić płytę na obornik 50-60m2, od czego zacząć jak wyglądają procedury, czy potrzebny będzie plan, pozwolenie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

teoretycznie, zmieniając jedną zgnitą krokwie trzeba mieć pozwolenie, plan, dozór, itp. itd.

Co do zgłoszenia, to bierzesz mapkę za 30żł, rysujesz budynek do 35m2 i rozpiętości nie więcej jak 4.5m, wypełniasz 2 strony wniosku do pobrania na stronie starostwa, zdajesz i czekasz 30 dni, jak się nie przypie...lą to budujesz. Zalecam przed zdaniem dokumentów pójść do geodezji która będzie to weryfikowac niech który luknie czy gra wniosek to będzie szybciej niż mają uwagi zgłaszać na piśmie. Proste, przerabiałem to z 7 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a czy długo czeka się na przekształcenie działki rolnej pod budowę obory? jakie są koszty związane z przekształceniem działki, pozwoleniem na budowę obory, geodeta itp???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mam trudne pytanie może ktoś się orienuje lub miał taki przypadek...planuje dostawić kawałek sciany w zdłuz obory która znajduje się nie daleko zagajnika[lasu]...poeidziano mi ze trochę blisko las..jak dostawie kawalek to od strony lasu zostanie tylko przejazd ok 3m..pismo wysłali az do ministerstwa do Warszawy..bo nie umieja odpowiedzieć czy można czekam już bardzo długo i nie ma odpowiedzi...wie ktoś czy to przejdzie taki numer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj