Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault9514    54
Napisano (edytowany)

Mustang 306 SE(od dwuliściennych) dawka 0.5 l/ha cena 64zł + Apyros 75 WG( od jednoliściennych)dawka 20g/ha cena 78 zł....Czyli razem na ha wynosi ok.140 zł i chwastów nie ma aż do żniw :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Nie pożałujesz jak tak opryskasz ;)

 

Stosowałem w ozimej i jarej... to jest do wszystkich rodzai zbóż ozimych i jarych

 

Środki można stosować razem, jak najbardziej nawet polecają taką mieszaninę :rolleyes: nie trzeba substancji wspomagających, ale do końca nie wiem może można dać, ale ja nic takiego nie daję :rolleyes:

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co zastosować na zboża jare bo na chwasty dwuliścienne mam Granstar 75WG i w jęczmieniu jeszcze występuje proso.

Co można dodać do granstaru aby zniszczyć proso?

Stosował ktoś odżywkę Isol 3 jeśli tak to jakie były efekty bo na 5ha to koszt ok 50zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Chyba chodzi o Insol 3,ja stosowałem razem z mocznikiem dolistnie bo zaczeły robić się żółte pasy,

po 10 dnich pasy powoli jakby znikają.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam mam pytanie próbowałem znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie na forum ale kazdy pisze co innego i sam juz nie wiem co robic. Ostatnio dostrzegłem w pszenzycie ozimym mączniaka oraz pożółkniete liście od spodu. Nie było jeszcze rzadnego oprysku od chorób i mysle ze przydałoby sie czyms prysnać. Nie znam sie za bardzo na fazach rozwojowych roślin ale myśle ze niedługo bedzie wyłaniał sie kłos z pochewki liiściowej. Teraz mam pytanie jakim środkiem od chorób to prysnac moze dać cos od razu na ochorne kłosa ? I jeszcze cos moze wymieszac od razu z środkiem od chorób jakis ekolist siarczan magnezu i troche mocznika? Dodam ze pogoda jest dobra nie ma rzadnej suszy ani nic w tym stylu. Czekam na odp. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo62    2

u mnie np pszenzyto jest teraz w fazie liscia fllagowego a wiec jeszcze troche i bedzie sie klosic. Saqm pryskalem je dwa dni temu od grzyba zamirem (1L/ha wychodzi 72 zl/ha) a wiec stosunkowo niedrogo i sie sprawdza. Dodatkowo dodalem 5% roztwor siarczanu magnezu, mikroelementy z ekoplonu (2l/ha) i 5% roztwor mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

czyli mozna mieszac oprysk od chorób z dożywianiem dolistnym. A nie lepiej poczekac jakis tydzien czy dwa az pojawi sie kłos i opryskac jakims opryskiem który by chronił kłos? Czy to nie ma sensu czekac te 2 tygodnie wiedzac ze mączniak szkodzi zbożu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5
Napisano (edytowany)

dołącze się, planuje odżywić dolistnie pszenżyto, tylko że one się już prawie pokłosiło, czy można jeszcze wykonać zabieg?, wcześniej nie było możliwości. i tak samo na jęczmień ozimy

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Można dopóki nie będzie kwitło. A co do fungicydu to można mieszać z nawozami dolistnymi. Ja też chcę teraz prysnąć na grzyba, min na kłosa. Planuję to zrobić Duettem tylko muszę sprawdzić ile tygodni mniej więcej działa przy sprzyjających warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Zauważyłem u siebie sporo roślin pszenicy na których występuje septorioza liści tylko mam taki problem, że w tym roku nie zrobiłem sobie ścieżek technologicznych i zastanawiam się czy pryskać fungicydem bo jak wjadę teraz w pszenice to kołami sporo zniszczę. Jak duża może być szkodliwość septoriozy? Co robić pryskać czy zostawić? Straty wywołane tą chorobą będą wyższe niż to co kołami z niszczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo62    2

Zauważyłem u siebie sporo roślin pszenicy na których występuje septorioza liści tylko mam taki problem, że w tym roku nie zrobiłem sobie ścieżek technologicznych i zastanawiam się czy pryskać fungicydem bo jak wjadę teraz w pszenice to kołami sporo zniszczę. Jak duża może być szkodliwość septoriozy? Co robić pryskać czy zostawić? Straty wywołane tą chorobą będą wyższe niż to co kołami z niszczę?

w momencie zakladania sciezek technologicznych trzeba liczyc sie z tym ze są straty wywolane nieobsianą powierzchnia i moim zdaniem straty wywolane opryskiem i tak bedą znacznie nizsze niz te spowodowane rozwojem grzyba. Ja na bym smialo pryskal

 

dołącze się, planuje odżywić dolistnie pszenżyto, tylko że one się już prawie pokłosiło, czy można jeszcze wykonać zabieg?, wcześniej nie było możliwości. i tak samo na jęczmień ozimy

na pocztku kloszenia mozna odzywic dolistnie zarowno azotem jak i mikroelementami, ale jest to juz ostatni moment na zastosowanie mikroelementow (bo na klosa sie juz ich nie powinno stosowac). Azot podany dolistnie w momencie kloszenia nie wplynie juz plonotworczo tylko poprawi cechy jakosciowe plonu

 

czyli mozna mieszac oprysk od chorób z dożywianiem dolistnym. A nie lepiej poczekac jakis tydzien czy dwa az pojawi sie kłos i opryskac jakims opryskiem który by chronił kłos? Czy to nie ma sensu czekac te 2 tygodnie wiedzac ze mączniak szkodzi zbożu ?

jezeli jest to pierwszy zabieg fungicydowy to lepiej zastosowac go teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Bardzo dziekuje za pomoc a jakim środkiem proponujecie prysnać ?? Mam jeszcze pytanie odnosnie pszenzyta jarego jest w stanie krzewienia ale nie ył jeszcze dawany ani oprysk od ziela ani 2 dawka nawozu ani antywylegacz ani oprysk od chorób co z czym mozna zmieszac i w jakiej kolejnosci najlepiej zrobic te zabiegi prosiłbym o szybka odpowiedź bo zboze rośnie jak na drożdżach i trzeba wkoncu zaczac je pielęgnować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Moze sam cos zaproponuje łatwiej bd wam to ocenić. Najpier moze dać nawóz jakies 150 kg/ha saletry po 2 dniach dam oprysk od ziela w domieszce z antywylegaczem a za jakis tydzien oprysk od chorób z druga dawka antywylegacza. Druga opcja to dam pełna dawke antywylegacza razem z opryskiem od ziela a od chorób juz nie bd oprysku co wy na taki rozstaw zabiegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duke    0

a czym teraz pryskacie od zielska?? wczoraj byłem na polu i zobaczyłem że jest trochę miotły miejscami a jesienią robiłem zabieg herbicydowy. jaki środek polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie "zbędny" ? Że w ogóle nie pryskać ?

Z tego co wiem to opryskiwanie jesienią jest efektywniejsze, a właśnie najlepiej opryskiwać po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

Witam chciałem się dowiedzieć kiedy jest najlepiej pryskac żyto bo nigdy nie sialem i nie wiem jakim środkiem mam zwalczać kwasty. Za wszeklie info dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

czy mogę w życie zastosować na wiosne apyros 20g +chwastox 300sl 1.5l/h nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi czy tak czy nie jeżeli ktoś stosował lub wie coś na ten temat był bym wdzięczny za jakąś odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy ciepły koniec roku, chwasty wyrosły ponad norme i teraz pytanie co zastosować i w jakiej dawce(jeżeli wszystko oczywiście przezimuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

ja myślę o zastosowaniu w tym roku Axiala + Mustang forte nigdy nie zawiódł mnie dawki to 0,3l/ha i 1l /ha na 200l cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

a można je mieszać razem?

Mustang już kilka lat stosuje i nie chce zmieniać na nic innego, szczególnie teraz w Forte to przytulia świetnie siada. Kiedyś się właśnie zastanawiałem czy je można mieszać ale wolałem nie ryzykować i poszła puma z granstarem ale jednak granstar jest gorszy od mustanga, a i puma droższa od axiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też pryskałem mustangiem +atlantis 1l+0,15 i złego słowa nie powiem ale nie można pryskać tym samym środkiem przez 5 czy 6 lat i szukam jakiejś alternatywy

 

a jak sie spisuje mieszanka np.mustang forte i axial bo słyszałem od doradców syngenty że lepiej jest axial stosować oddzielnie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja w zeszłym roku stosowałem granstar + grodyl i mi po przepuszczał, a chwastox turbo nigdy polecam tem srodek, niestety ma wade trzeba sie nadzwigac srodka

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj