Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

milinkovic    0

spotkał się ktoś już z tym nowym huzarem? cena jaka ?

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co powiesz na temat Aminopielik Tercet 500 SL przeglądając jego etykiete to działa na większą liczbę chwastów niż Chwastox Turbo...

 

Nie stosowałem go jeszcze ale zastanawiam się czy go nie użyć w pszenżycie na przytulie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

 

Na Twoim miejscu bym brał ten chwastox. Gleanem lepiej pryskać wiosną, ew wczesna wiosną, no i nie ma wśród wrażliwych chwastów wyki. Ogólnie z tego co szukam to na wykę możesz zastosować: Aminopielik D 450 SL, Aminopielik Tercet 500 SL, Basagran DP 566 SL, Chwastox M 210 SL, Chwastox Trio 540 SL, Chwastox Turbo 340 SL, Expert Met 56 WG, Huzar 05 WG, Roundup TransEnergy 450 SL, Starane 250 EC, Starane Super 101 SE, Tomigan 250 EC, Z czego Roundup wyeliminuj bo zniszczy uprawę również, a expert met podobna sytuacja jak w przypadku gleana.

@Filipoo na jakie uprawy ma być ten oprysk?

była tam miesanka teraz mam zamiar siać tam owies moze bedzie jakaś mieszanka ale wątpie wiec owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Nie stosowałem go jeszcze ale zastanawiam się czy go nie użyć w pszenżycie na przytulie.

właśnie tez zaczołem sie nad tym zastanawjać czy nie popryskać żyta tym aminopielikiem zamiast chwastoxu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Stosowałem w 2010 w pszenicy ozimej i życie, wyszło bardzo dobrze( presja chwastów była dość duża).Kosztowało to ok.75 zł/ha (150 g/ha).Teraz mam ofertę 390 zł(brutto) za 600g. Dawka jest 120-150 g/ha.Zboże droższe :) to i chemia poszła w górę :( .Jeszcze nie kupiłem Rubina, poczekam na cenniki w innych firmach .Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

panowie robi się ciepło ile musi być na dworze ,żeby popryskać żyto ? dodam że będę stosował glean 15g na 1h a dlatego gleanem bo mam stary zapas na jesień nie dałem rady ... wystarczy taka dawka ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem efektu jakbyś teraz prysnął zboże. Jeszcze nawozów nie posiali a Ty już czekasz na pryskanie? O miesiąc za wcześnie.

W ulotce jest mowa tylko o pszenicy na wiosnę. Żyto to do końca jesieni. Nie wiem czy efekt będzie taki sam jak dasz wiosną i czy to nie zaszkodzi zbożu. Przeczytaj etykietę

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

no teraz to wiadomo ,że nie ale jest napisane wczesna wiosna ,a ma juz się robić ciepło i tak koło 20 marca ma być 20 stopni ,a co do gleanu słyszałem ,że mona pryskac i ludzi pryskają na wiosnę ,ale chce sie upewnić jak nie to kupie huzara i popryskam huzarem ,w moich stronach wiosna wczesna ziemie słabe ,nie muszę czekać do kwietnia z oprskiem,ale czekam na propozycje ,bo moge się myslić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donprezesso    0

Mi zostało protuganu z jesieni i myślałem żeby popryskać nim teraz żyto na wiosnę na IV klasie, ale na ulotce jest napisane (a raczej nie jest) nic o pryskaniu żyta wiosną. Co w na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

nie znam tego środka więc nie wiem wiem tylko ze słyszenia ,że na żyto wiosną najlepszy huzar ale 100zł w obecnej chwili wychodzi na 1h ,ale biorąc pod uwagę cenę żyta pewnie to nie jest drogo! a tych oprysków na żyto wiosną to jest tyle ,że nie wiadomo co brać pewnie a i trzeba chwasty znac na danym polu !! tutaj jest tylu znawców co oprysków i kogo nie zapytasz to gada coś innego ,więc jak sam człowiek nie poczyta i nie wypróbuje na polu to już na pewno nikt Ci nie doradzi ,albo zle doradzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Witam

A co myślicie panowie żeby opryskać na miotłę Tolurex 500 SC i to już teraz, w specyfikacji środka pisze ze.......

Zabieg może być również wykonany na glebę zamarzniętą, ale bez okrywy śnieżnej.

Temperatura powietrza podczas zabiegu nie powinna być niższa niż minus 3C z uwagi na możliwość zamarzania cieczy użytkowej w rozpylaczach (dyszach) opryskiwacza.

Do pryskania mam pszenice, jęczmień, pszenżyto, pola są nisko osadzone jeśli nie teraz to długo jeszcze będę czekał.

I tutaj drugie pytanie rośliną są osłabione przez mróz , czy pryskanie teraz im nie zaszkodzi?

Edytowano przez tomaszek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kszyszta    0

Ja na wszystkie trawy w zbozach stosuje Mustanga i jestem zadowolony :D

na jednoroczne trawy jasne!!!

Edytowano przez kszyszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na perz najlepszy roundup. Nic lepiej go nie zniszczy, ale zastosuj na ściernie. Po żniwach :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Spróbuj w zbożu wypróbować roundup nie zostanie kamień na kamieniu po uprawie ale tak na serio to nie wiem czy w zbożu możesz stosować jakiś środek na perz,wydaje mi się że jedynie to na ściernisko ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam a jak sobie poradzi Lintur 70 WG w dawce 150g/ha w życie oraz w pszenżycie dodam że głównym chwastem jest chaber bławatek i fiołek polny , na gliniastych glebach występuje jeszcze przytulia czepna. Na jesień pszenżyto było pryskane Tolurexem 500SC a żyto Agrosulfuronem 750WP, problemu z miotłom więc nie ma tylko zostały te trzy chwast.

Czy do przygotowanej już cieczy mozna dodać ok 25kg/300l mocznika 46% aby zasilic dolistnie zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Czy apyros mogę mieszać z chwastoxem turbo 340SL, bo znalazlem info że można ale z tym 300SL extra? Zostało mi chwastoxu turbo z tamtego roku i dałbym to na oziminy ale na miotłe bym dorzucił ten apyros np 20g apyrosu + 2,5l chwastoxu na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

witam szukałem takiego tematu ale nic pod moją ręke nie znalazłem:) czym opryskać pszenice i pszężyto ozime na chwasty jednoliścienne i dwu liścienne za jednym razem i czy do oprysku można dodać odzywke typu ISOL dodam że wzeszło dużo miotły zbożowej:(kiedyś stosowałem MUSTANG + HUZAR ale nie byłem z niego 100% zadowolony a w dobrej fazie go stosowałem! prosze o wasze opinie w tym temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

odradzam ci dodawanie odzywek do oprysku lepiej osobno popryskać a co do oprysku to ja stosuje MUSTANGA i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

ja stosuje golda 450ec +isoguard działa szybko i skutecznie

Edytowano przez SKORPION1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

jest wiele rozwiązań mozesz dac

atlantis z sekatorem

mustang forte i protugan

lintur i protugan

zeus lub lancet plus

albo huzar aktiv

i do tego typu oprysku nie dodaje sie odżywek ani nawozów dolistnych. poco wzmacniac chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj