Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
demon17    1

Witam, co polecacie na zboża ozime ;>?? Na 5ha potrzebne coś na miotłę w tamtym roku było pryskane huzarem i w miarę dobrze sobie poradził, ale nie chciałbym co roku stosować tego samego środka. Myślałem nad Lancet plus, ale jeśli byście mieli inne propozycje to jestem otwarty. Kiedyś jechaliśmy z protugan 1l + pendigan 3l ale coś słabo podziałało... Druga sprawa to coś na 3ha gdzie miotła nie powinna wystąpić. Zastanawiam się czy sam Lintur wystarczy w dawce 150g/ha ;>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Pszenica ładna gęsta i ciemna zachwaszczona przytulją (już jest spora), miotłą (mało) oraz trafiają się samosiewy rzepaku  nieliczne. Nie było odchwaszczane jesienią . Jak zastosuję Protugan 3l + tomigan 0,5 l/ha to będzie czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Za mała dawka Protuganu dlatego słabo podziałało trzeba było dać min 2L. Opcja z Lancetem jest dobra ale droga, a co do Linturu to 150g/ha spokojnie wystarczy. Sam w tamtym roku stosowałem Lintur w takiej dawce i zboże było czyste.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Kolego czy opcja z Lancetem wychodzi aż tak drogo;>?? Lancet 0,2kg 129zł/ha a Protugan 2l+Pendigan3l to wydatek rzędu 137zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego czy opcja z Lancetem wychodzi aż tak drogo;>?? Lancet 0,2kg 129zł/ha a Protugan 2l+Pendigan3l to wydatek rzędu 137zł

Protugan 2L (koszt 55zł) do tego Mustang 0,5L (koszt 55zł) ewentualnie Lintur (koszt 60zł) i za 110zł masz mieszankę ekstra. A na Lancecie już parę osób się przejechało bo przepuścił miotłę w tym także ja 2 lata temu i od tej pory próbuję mieszać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
 

a ja u siebie bede stosował trzy rozwiazania a wiec Puma+Sekator tylko to drogo wychodzi,nastepne Atlantis+Sekator to połaczenie prawdopodobnie jest najskuteczniejsze i Huzar tutaj zobacze jak to z nim jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam, co polecacie na zboża ozime ;>?? Na 5ha potrzebne coś na miotłę w tamtym roku było pryskane huzarem i w miarę dobrze sobie poradził, ale nie chciałbym co roku stosować tego samego środka. Myślałem nad Lancet plus, ale jeśli byście mieli inne propozycje to jestem otwarty. Kiedyś jechaliśmy z protugan 1l + pendigan 3l ale coś słabo podziałało... Druga sprawa to coś na 3ha gdzie miotła nie powinna wystąpić. Zastanawiam się czy sam Lintur wystarczy w dawce 150g/ha ;>??

Jeżeli masz problemy z miotłą i pojedynczymi chwastami dwuliściennymi to daj Nomad, co do Lintura jak masz chwasty w zaawansowanej fazie rozwojowej to daj średnią dawkę pomiędzy 150-180g. Jak np. przetacznik wyrośnięty to i 180g będzie za mało

 

Za mała dawka Protuganu dlatego słabo podziałało trzeba było dać min 2L. Opcja z Lancetem jest dobra ale droga, a co do Linturu to 150g/ha spokojnie wystarczy. Sam w tamtym roku stosowałem Lintur w takiej dawce i zboże było czyste.

Tutaj Protugan nie ma nic do rzeczy, IPU ma tylko wesprzeć PDM w skuteczności, jeżeli trafił na suchy okres to pendimetalina nie zadziałała tak jak powinna. Jakby opryskał na wilgotną glebę to nie było by problemu

Pszenica ładna gęsta i ciemna zachwaszczona przytulją (już jest spora), miotłą (mało) oraz trafiają się samosiewy rzepaku  nieliczne. Nie było odchwaszczane jesienią . Jak zastosuję Protugan 3l + tomigan 0,5 l/ha to będzie czysto.

Dla pewności daj ciut więcej Tomigana jak samosiewy mocne, i bez sulfonylomocznika. Swego czasu fluroksypyr w mniejszych dawkach był stosowany do odchwaszczania rzepaku u południowych sąsiadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

mi w sklepie polecili Zeus,najbardziej chodzi mi o głuchy owies bo co roku mam go sporo,jak myślicie dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

 

Dla pewności daj ciut więcej Tomigana jak samosiewy mocne, i bez sulfonylomocznika. Swego czasu fluroksypyr w mniejszych dawkach był stosowany do odchwaszczania rzepaku u południowych sąsiadów

 

Samosiewy rzepaku słabe bo to nie rzepaczysko tylko zaplątało się trochę z kombajnu ale co tanio na miotłę zamiast protuganu (sulfomocznik odradzasz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Chodzi mi o tylko zastosowanie kilku gramów sulfonylomocznika które mistrzowsko   zniszczyło by na pewno samosiewy. Protugan na miotłę jest jak najbardziej OK, tylko pamiętaj o terminie stosowania, żeby pięterek nie zredukowało. W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Jeżeli samosiewy słabe to zostań przy fluroksypyrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Również będę stosował do odchwaszczania ozimych w tym roku Lintur w średniej dawce między 150 a 180g, tylko wiadomo jaką mamy teraz pogodę więc czekam na ocieplenie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

jak zostanie mi 10g Zeusa to czy mogę to dosypać razem do Dicoherb Turbo na 2,2ha,tego Dicoherbu dałbym po 1l/ha i Zeusa podzielił na połowę czyli po 5g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jak nie masz samosiewów rzepaku to nie wiem czy jest sens, sama dikamba osłabia propoksykarbazon. Nie wiem czy nie lepiej było dać trochę większą dawkę tak aby nic nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie czy do herbicydu mozna dodac insol 3?

 
 
 
 
Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tomazi3p

Pytanie do Ciebie bo zauważyłem że się orientujesz czy mogę zastosować Protugan 2.5L + Lintur 150g w jednym zabiegu czy może osłabi się działanie któregoś z środków ?

Miałem stosować je osobno ale pogoda jaka teraz panuje nie pozwala pryskać a jak się uda wjechać to pasował by to już zrobić w jednym zabiegu bo chwast już spory. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Możesz jak najbardziej, nawet wskazane jest  zmieszanie-oba środki są do końca krzewienia.  Tylko zwróć uwagę na przymrozki-można wstrzymać wzrost zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Na ulotce Apyros 75 piszą że perz wrażliwy a nic nie ma o stokłosie i innych trawach. Jak myślicie dawka 18g apyros + 0,5 l tomigan wyczyści stokłosę w pszenicy ozimej. Proszę o pilną odpowiedz bo termin ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Czy atlantis można jeszcze bezpiecznie stosować w przenżycie bbch 31 ? Przenżyto już po skracaniu i T1. Miotła nie została do końca zwalczona w zabiegu jesiennym.

Edytowano przez michaszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Na ulotce Apyros 75 piszą że perz wrażliwy a nic nie ma o stokłosie i innych trawach. Jak myślicie dawka 18g apyros + 0,5 l tomigan wyczyści stokłosę w pszenicy ozimej. Proszę o pilną odpowiedz bo termin ucieka.

20g lepiej

Czy atlantis można jeszcze bezpiecznie stosować w przenżycie bbch 31 ? Przenżyto już po skracaniu i T1. Miotła nie została do końca zwalczona w zabiegu jesiennym.

Za późno niestety, te środki najlepiej stosować do końca krzewienia, z resztą na poprawki wystarczy Apyros lub Nomad, chyba że już Atlantis masz kupiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Udało mi się zmienić zamówienie w agroloku z atlantisu na apyros. Czy apyros można też stosować na żyto ? Czy ewentualny przymrozek może mocno obniżyć skuteczność apyrosu. Na poprawkę zastosować 20 g na hektar ? Sorki za dużą liczbę pytań ale nie stosowałem jeszcze nigdy apyrosu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj