Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal009    27

Co byście polecili taniego i w miarę skutecznego na dwuliścienne (głównie osty) na pszenicę ozimą do stosowania jesiennego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Ostrozen kielkuje i wschodzi pozno wiosna. Raczej lepszy bylby wiosenny zabieg korekcyjne po pojawieniu się ostroznia preparatem opartym na MCPA.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Czy do Maratonu można domieszać Granstar? Jeśli dam 4 l/ha Maratonu to ile tego Granstaru Ultra sx?

Będę siał pszenżyto po rzepaku, najgorszy problem to miotła, rumian, chaber, mak i trochę fiołka, do tego samosiewy rzepaku.

 

Rok i dwa lata temu na innym polu byłem 100% zadowolony z Maratonu.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Siemka.Zbliża już się jesień i nie długo będzię trzeba pryskać.Będe miał pszenżyto.I teraz pytanie czym prysnać i kiedy.Dodam że mam miotłe i dużo chabra.

EDIT:Czy mogę dodać jakiej odżywki fosforowej czy jakiegoś siarczanu czy nie wzmacniać chwastów.

Edytowano przez mp255

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Granstar jest preparatem typowo nalistnym, więc trzebaby było opóźnić zabieg Maratonem w tej mieszance. Myślę, że lepiej Granstar zastosować wiosną, a Maraton jesienią. Chyba, że Pan zdecydowanie woli jesienne odchwaszczanie to słyszałem o mieszance 4l Maratonu + 15g Granstaru 75 WG (starego) po wschodach chabra bławatka, z tym , że nie jest to mieszanka zarejestrowana


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że Pan zdecydowanie woli jesienne odchwaszczanie to słyszałem o mieszance 4l Maratonu + 15g Granstaru 75 WG (starego) po wschodach chabra bławatka, z tym , że nie jest to mieszanka zarejestrowana

 

Firmując swoje wypowiedzi nazwą dużego koncernu chemicznego - nie wypada wymieniać niezarejestrowanych mieszanek;-)

Rozumiem słuszność i szlachetność decyzji, ale lepiej nie firmować tego nazwą BASFu by nie było kiedyś z tego powodu "dymu".

 

------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mam zamiar prysnąć pszenicę i pszenżyto mieszanką Isoguard 500 + legato 500 + glean 75. Ponieważ Legato na etykiecie ma tylko rejestrację w pszenicy w razie kontroli nie będę miał z tym problemu?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zawsze pryskałem wiosną drogo ale działało teraz chcę jesienią większość kolegów jedzie samym Glean w dawce 20 do 30 gram ,czytałem na forum i w gazecie dawkę Gleanu zmniejszyć do 15 gram plus Legato 0,5-0,75 litra czyli licząc samym Glean ok 50 zł na ha w mieszance dwuch ok 80 zł na ha wiosną Huzarem pryskałem ok 140 zł na ha jeszcze się zastanawiam co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Kolego zalecana dawka legato to 0,2-0,3 litra bez domieszek innych śodków.Chyba że mowa o legato plus.

Edytowano przez jaro8540

Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego miałem na myśli legato plus ,jesteś lepiej obeznany to czy pryskałbyś samym Glean w dawce 25-30 gram czy lepiej 15 gram i Legato. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Można samym glenem, ale nie więcej niż 25 gram przy 3 liściu. Najlepiej działa.

Lepsze są mieszanki bo glen zostaje w glebie i potem może być problem z burakiem i rzepakiem.

Po drugie sam glen może przepuścić przytulię na wiosnę, rzadko się zdarza ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Nigdy wcześniej nie stosowałem takiej mieszaniny, wystarczał sam Glean, ale ostatnio pojawił sie problem z fiołkiem, jak nie masz chwastów które glean pszepuszcza to po co kombinować. Stosował ktoś taką mieszanine? czy 15 gram glean+0,15l legato wystarczy?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://www.ochrona-roslin.com.pl/sor/LEGATO%20PLUS%20600%20SC.html tu masz jak pryskać lagato plus.z glenem. Legato ma 500gram samego diflufenikanu

.Ja pryskałem 7 gram glinu, 100 gram diflufenikanu i 1000 gram izoproturonu. To są czyste składniki.

Czyli 1 litr lagato plus, dodać 500 gram izoproturonu i 7 gram glinu.

Żadnych poprawek i p przesiewie pszenic na wiosnę jarą nie musiałem jej pryskać. Była czysta do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Firmując swoje wypowiedzi nazwą dużego koncernu chemicznego - nie wypada wymieniać niezarejestrowanych mieszanek;-)

Rozumiem słuszność i szlachetność decyzji, ale lepiej nie firmować tego nazwą BASFu by nie było kiedyś z tego powodu "dymu".

 

------------------------------------------

 

Zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 1107/2009 nie ma natomiast obowiązku przestrzegania zapisów etykiety środka ochrony roślin, dotyczących jego minimalnej dawki lub możliwości łączenia go z innymi agrochemikaliami, chyba, że etykieta zawierałaby wyraźny zakaz łączenia środka ochrony roślin z określonymi chemikaliami, ze względu na niebezpieczeństwo z tym związane.

Źródło:http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Stosowanie-srodkow-ochrony-roslin-laczne-i-w-dawkach-obnizonych


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

kolego, trzymaj się zaleceń z etykiety - Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha + Glean 75 WG 15 g/ha. :)

sam tak będe pryskał - czekam na 3 liść w życie i może cieplejsze noce, choć trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniak    8
Napisano (edytowany)

Jakie środki proponujecie lub używacie do poprawek oprysków jesiennych na wiosne

Edytowano przez marciniak

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ja jak bym miał poprawiać oziminy wiosną i ładować dodatkowe pieniądze to taniej chyba wiosną opryskać. Pogoda jesienią u mnie była różna, albo było mokro to jak miałbym się później głowić czy weźmie czy nie weźmie zadziała to wole popryskać na wiosnę np. Lancet Plus i tyle. Bo zawsze pryskałem jesienią wszystko Maratonem 4l i 5-7 gr gleanu. Ale pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

W tamtym roku na wiosnę pryskaliśmy środkiem Galaper Strong + Atlantis. Rewelacja, zboże było szyściutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ja w sklepie polecam Mustang Forte 1l + Atlantis z Actirobem 0,5l. No i od kilku lat nie słyszę żadnych negatywnych opinii. Plus tej mieszanki że można stosować w późniejszych fazach rozwojowych. Znajomy pryska Gold + Protugan i po dwóch godzinach wszystkie chwasty ma pozwijane :) Ja osobiście zawsze pryskam jesienią lecz pogoda była jaka była to 70% będę musiał popryskać na wiosnę, myślę że zastosuje Lancet. Kolega pryskał nim w zeszłym roku i zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Kiedy najwcześniej mogę zastosować PROTUGAN? Będzie dobry teraz na miotłę w pszenicy? Jest tylko miotła. I to samo pytanie odnosnie Gold 450 EC chce go zastosować w życie na dwuliścienne, kiedy najwczesniej mogę to zrobić? i czy to dobry wybór?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

Mam pytanie czy do Lancet plus można by dodać 10 g Grodylu tak dla pewności ponieważ mam problem z przytulą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Chciałbym się was poradzić,otóż jesieniąopryskałem pola (pszenżyto ,pszenica)gleanem bezpośrednio po siewie w dawce 20gr na ha no i moje pytanie jest takie czy mogę teraz użyc apyros 75 wg w celu zniszczenia perzu lub zachamowania jego rozwoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Co sądzicie o środku Lintur na jare tak sobie oglądałem na rolno ogrodniczy środki dawki i byłby przy dawce 120 gr najtanszy zalecane od 120 do 150 gr na ha potem lekko droższe chwastox trio i turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Panowie czym pryskacie na chwasty mieszankę jęczmień z grochem chodzi mi o oprysk po wschodzie roślin, nie zaraz po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj