Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

pawelol111    1342

Panowie na zboża ozime zakupiłem Rubin sx 50sg.

Wystarczy sam Rubin czy myślicie że można by zrobić jakąś dolewkę żeby lepiej zadziałało

Rok temu po Rubinie miałem łan miotły.... nie polecam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dzisiaj prysnołem pszenżyto środkiem Chisel nowy 51.6 WG +DICOPUR TOP 464 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

mi dzisiaj polecono na zyta i na pszenzyta ozime Huzar Activ. Dobry środek?

W tamtym roku stosowałem i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie też Huzar na razie spisuje się ok, nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń co do skuteczności tego środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Koledzy czy można Stosowac BOXER Na ozime wiosną >?? Zostało mi z jesieni i poprawił bym


Koledzy czy można Stosowac BOXER Na ozime wiosną >?? Zostało mi z jesieni i poprawił bym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Witam. Mam taki problem, że opryskałem tydzień temu pszenżyto ozime mieszaniną Attribut plus Mustang Forte. Pszenżyto było słabe, ale myślałem, że uda mi się je uratować. Dzisiaj pojechałem na pole i zauważyłem, że uprawa wyginęła w takim stopniu, że nadaje się tylko do likwidacji. Orientujecie się może czy mógłbym to czymś przesiać? Uprawa wyginęła przez uszkodzenia spowodowane złym przezimowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

do ilu okółków zniszczy przytulię huzar activ, bo nie wiem czy nie wymienić na coś mocniejszego albo dodać grodylu, tomiganu trochę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zobacz na etykiecie środka jakie są następstwa dla roślin.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Sprawdzałem to i Mustang nie jest taki zły, ale po attribucie można zasiać po 4 tygodniach i wykonaniu orki na 20 cm pszenicę jarą. Chodzi mi o to czy ktoś przesiewał czym kolwiek w terminie około tygodnia. W połowie maja to już lipa siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1296    0

Czy można łączyć apyros 75 wg z chwastox turbo 340SL?

Edytowano przez Pawel1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jesienią odchwaszczałem lentipurem + legato. Jest dobrze tylko czasem widać mak i tak zastanawiam się czy warto poprawić te niewielkie ilości maku. Czym ewentualnie tanio można zniszczyć mak?

Dodam że pszenica jest już duża w tym tygodniu prawdopodobnie pójdzie duet star modatak CCC i zamiennik dodusa. W tamtym tygodniu dostała 150kg mocznika i oprysk mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie i Panie. Kupiłem chwastox turbo i mam pytanie czy można pryskać nim w pszenicy jarej? Czytałem na etykiecie i nic nie pisze. A na to miast na Pumie pisze że można pryskać z pumą i chwastoxem w pszenicy jarej jak się mylę. I teraz nie wiem czy można i nic się nie stanie jak opryskam nim pszenicę, czy kupić coś innego. Czekam na odp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jesienią odchwaszczałem lentipurem + legato. Jest dobrze tylko czasem widać mak i tak zastanawiam się czy warto poprawić te niewielkie ilości maku. Czym ewentualnie tanio można zniszczyć mak?

Dodam że pszenica jest już duża w tym tygodniu prawdopodobnie pójdzie duet star modatak CCC i zamiennik dodusa. W tamtym tygodniu dostała 150kg mocznika i oprysk mikro

 

Na mak daj podróbę granstaru, można pryskać nim w późniejszej fazie. W formulacji 50% koszt pudełka 40 gram to 25 złotych a dawka na hektar to 30 gram.

Co do Chwastoxu Turbo w jarym to nasi dziadkowie tym jechali, ojcowie a teraz ty czyli jak najbardziej można. Poszukaj w necie starej etykiety, bo kojarzy mi się, że 0,5 litra mniej niż w zimowej się dawało-ale poczekaj na cieplejsze dni, teraz szkoda oprysku szczególnie chwastoxu, który jak jest tylko ciepło jest naprawdę dobry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Co polecacie na jednoliscienne w pszenicy ozimej Co najmniej do 2 kolanka najlepiej gdyby morzna było to pomieszać z mustang forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Co polecacie na jednoliscienne w pszenicy ozimej Co najmniej do 2 kolanka najlepiej gdyby morzna było to pomieszać z mustang forte

 

ja mieszam tolurex  z mustangiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

jutro bedzie 2 tyg.jak pryskalem apyrosem+chwastox i nie widze by cos brał czyzby za zimno????? mial ktos takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek80    2

Co polecacie na jednoliscienne w pszenicy ozimej Co najmniej do 2 kolanka najlepiej gdyby morzna było to pomieszać z mustang forte

Na jednoliścienne to axial, działa od 3 stopni skutecznie już, więc luz, nastomaist nie zalecałbym mieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Czy ja wiem? W przeliczeniu Axial 50 wychodzi taniej od Pumy, a moim zdaniem działa skuteczniej. Ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

No tak ale za zabieg na same jednoliscienne płacić ok 130-140 zl/ha to drogo .Ja szukam coś poniżej 100 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

to jak panowie można pryskać chwastoxem turbo w pszenicy jarej ?

 

Edytowano przez ur330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj