r10tomek

Stacje paszowe WestfaliaSurge

Polecane posty

r10tomek    0

Witam.

Mam następujący problem. Mam zamontowane w oborze stacje paszowe firmy WestfaliaSurge i przy zjadaniu przez krowę paszy strasznie się wyganiają. Czy ma ktoś z Was zamontowane zamykania do boksu paszowego? Nigdy u nikogo tego nie widziałem a problem jest dość poważny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ja też mam stacje paszowe westfali surge ale u mnie niema takiego problemu, że krowy się wyganiają.

Moje stacje paszowe są zabudowane tzn mają ściany boczne, nawet jeśli jakaś krowa przyjdzie i chce wygonić drugą krowe to postuka ją w tyłek i na tym się skończy.

Widziałem przypadki przy stacji paszowej alfa laval jak krowa podchodziła do stacji , stacja zadawała pasze i w tym momencie druga krowa trąciła krowe w bok i wyjadała śrute.

 

Jak możesz to wstaw zdjęcie stacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

ja mam bardzo duży problem z tym przez co przypisane dawki nie są zjadane przez odpowiednie krowy ;/ tutaj mam zdjęcie z tym zamknięciem. stacje10.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Moje stacje wyglądają prawie tak samo.

Niemam tylko tego zamknięcia boksu, i szczerze niewiem na jakiej zasadzie działa to zamknięcie.

Jeżeli dobrze cię zrozumiałem to krowy nie zjadają całej przypisanej jej dawki paszy?

A zostawiasz kolego na noc w oborze zapalone światło? bo może być w tym problem, nocą krowy też odwiedzają stacje paszowe. A jeżeli jest ciemno to krowa z miejsca się nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

światło nocne to jeden szkopuł ale to może też świadczyć o tym ze masz złe ustawione interwał i mała porcję paszy wydawaną jednorazowo

w mojej oborze krowy grzecznie czekają w kolejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ale jeżeli jest ustalona większa dawka paszy, to komputer automatycznie jednorazowo podaje większą ilośc paszy

U mnie też kulturalna kolejka do stacji.

A może kolega ma za dużo krów a zamało stacji? Jedna stacja obsłurzy średnio 35szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

mam dwie stacje a obecnie mam 55 sztuk dojnych które zjadają paszę ze stacji. światło na noc jest włączane. ale tak jak wcześniej pisałem jest na oborze kilka sztuk co czekają tylko jak inne krowy wejdą i komputer nasypie im paszę i wtedy już są wyganiane a na tabulogramie wszystko widać więc coś muszę zrobić z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

to masz problem

powiem szczerze że u mnie tego problemu nie zauważyłem krowy raczej się nie wyganiają

za to na tabulogramach wyłapuje sztuki wyjadające lepszą pasze z stołu paszowego tzw otrzepujące

na to jest tylko jedna rada dłużej mieszać pasze dolewać wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

kolego mógłbyś napisać co to znaczy te otrzepujące ? a młóto dajesz razem z wodą czy jak ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zdążają się sztuki które bardzo lubią przebierać na stole paszowym

podrzucają pyskiem pasze do góry zwykle kukurydza i treściwa spada na dół a na górze jest sianokiszonka

sianokiszonkę odgarniają a kukurydzę i resztę zjadają

efekt jest taki ze na tab wychodza im cuda jak by wyjadały treściwą za inne sztuki

 

młóta nie daje nie mam do niego dostępu

 

ale jak widzę ze sporo sztuk tak przebiera wtedy dolewam do paszowozu wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zidane    0

Witam.

Mam następujący problem. Mam zamontowane w oborze stacje paszowe firmy WestfaliaSurge i przy zjadaniu przez krowę paszy strasznie się wyganiają. Czy ma ktoś z Was zamontowane zamykania do boksu paszowego? Nigdy u nikogo tego nie widziałem a problem jest dość poważny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

Witam mam podobny problem jak kolega... Stacja paszowa firmy westfalia która obsługuje 35 sztuk. problem jest dość poważny ponieważ krowy wyganiaja się nawzajem przez co obijają sobie wymiona i tylnie nogi . Po usunięciu rogów była lekka poprawa ale tylko przez chwilę. Pytałem o to zamknięcie dealera ale cena jest kosmiczna... Potrzebuję zdjcia lub jakiegoś schematu cokolwiek co by mi pomogło w dorobieniu takiej bramki. jestem z okolic lublina może ktoś w pobliżu ma stację z takim zamknięciem

Prosze o sugestje mój e-mail tgorzel@wp.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola    0

Właśnie jestem na etapie montażu stacji Westfalia, mamy problem z oprogramowaniem do stacji dołączony jest procesor CODATRON 6 czy ktoś spotkał się z nim lub go używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj