Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jaki siewnik

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, otóż chcemy w niedługim czasie kupić jakiś siewnik do john deere 7730, mamy kvernelanda DA 3m ale on jest za mały, więc w grę wchodzi większy, z którym by sobie doskonale radził jeleń, ma on obsiewać ok. 300ha rocznie. Jak ktoś się orientuje w cenach to proszę również podawać. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

KONGSKILDE seria do nabudowania NS3000 (NORDSTEN) - 3130 3m lub 3140 4m oba na redlicach talerzowych podwójnych

lub

seria NS 2000 solo 2130 lub 2140 oba też na talerzach.

 

pzdr


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

7730 kupiliśmy w marcu, a kverneland 3m chodził z jd 6920. Więc nie rozumie takiej głupiej odpowiedzi <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Jak sie ma taki ciagnik to trzeba miec i sprzet do niego ten 3metrowy kwerlan to do 100 konnego ciagnika

 

normalnie brak słów


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jakiś Horsch? mieliście już coś z tą marką do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widzę że za wiele się tu nie dowiem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Witam

Jeżeli interesuje cię używa maszyna to mam kuhn sd4500 z 1999r w dobrym stanie w full opcji tzn. pneumatyka napędzana hydr. znaczniki hyd, komputer, talerzowy, elektryczne ścieżki, zbiornik 2650l, Sprzedam lub wymienię za ciągnik bo na żniwa najpóźniej potrzebuje jakiś. cena 38000 netto do negocjanci jak chcesz to wyślę zdjęcia. Jest to siewnik bez orkowy więc możesz siać w każdą ziemię jeżeli masz bydło i łąki to idealnie nadaje się do dosiewania traw.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

deer zapytałeś się tak bez sensu że aż nie wiadomo jak Ci doradzić

 

 

masz agregat jakiś do tego siewnika który chcesz kupić???

 

 

ile chcesz metrów???

 

czy ma być solo czy do nabudowania???

 

nikt tu nie jest kaszpirowskim ;[


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wybacz kolego ale napisałem że większy niż 3m czyli tak 4m lub więcej, gdzie 7730 bez problemu by sobie radził, a dokładniej interesują mnie jakieś do siewu bezpośredniego czyli Horsch, Väderstad, itp. Na pewno nie używka. Cena do ok 280000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jeżeli do siewu bezpośredniego to raczej większy jak 3m to wg. mnie nie bardzo i jeżeli już to Väderstad. Jest to firma, która produkuje maszyny właśnie do siewu bezpośredniego. Kiedyś w RPT był opisany test siewników tych siewników (znajdziesz na stronie www.rpt.pl) u rolnika zainteresowanego kupnem jednego z nich. Wiem, że wybrał on Väderstad.

Napisz jaką masz ziemię, jakie ukształtowanie terenu.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ziemia III,IV,V Klasa, jest w miarę równo, a jaki koszt takiego siewnika zmieścilibyśmy się w tej cenie co napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Co do Vader-a to radziłbym Ci się zastanowić i popytać paru użytkowników tegoż siewnika, ja słyszałem opinię że trochę gniecie wysiew przez swoje koła ugniatające oraz to że ciężko idzie. o Horsh-ah nic nie wiem więc się nie wypowiadam. Natomiast Kuhn ten co mam to może być ciągany nawet przez 140 konny ciągnik, jeżeli nie interesują cię maszyny używane to możesz sprawdzić też nowe kuhny sd 6000 (6m) oraz speedliner6000 (6m). Co do cen, to najlepiej zadzwoń do dilera i zapytaj.

 

Pozdrawiam, życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale nie wiem czy 7730 dawał by sobie z 6m radę :unsure: ale znalazłem kuhna SPEEDLINER 4000, więc myślę że można by się takim pobawić, muszę podzwonić i wypytać o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

kolego deer20 jesteś większym gospodarzem więc spróbuj umówić się z dilerem na test. Na pewno mają maszyny używane na pokazach bądź testowane u innych rolników.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale teraz test to odpada, bo nie ma gdzie sprawdzić, dopiero na jesień trzeba by coś działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj