TraktoR3

Zetor 6045 czy Case 585 xl

Polecane posty

TraktoR3    0

Witam

Mój znajomy chce kupić traktor o mocy ok 60km i zastanawia się nad tym dwoma modelami.Ja osobiście słyszałem tylko dobre opinie o tych modelach ale chce się zapytać, który wg was jest lepszy.

Ma kilka ha ziemi i chce zastąpić c 330.Ale głównie potrzebny mu jest do usług-TUR,koparka,przyczepa 4T,świder hydrauliczny.Który będzie lepszy to takich prac-z dobrym komfortem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

Case bedzie napewno lepszy poniewaz mniej spali tyle co c360 a zetor to cysterna i case ma komfortowa kabine z klima ogrzewaniem polecam case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

Zdecydowanie Zetor z tym spalaniem to wielki mit mam 7011 i znam jego możliwości 12-18 l na 1 ha orki . Dużo zależy od kierowcy jak ma ciężką nogę to każdy traktor pociągnie z baku . Zetor będzie na pewno tańszy w zakupie i w eksploatacji . Części ogólnie dostępne i na pewno tańsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Porównując dane techniczne, jestem za Case, ponieważ: lepszy silnik (większy moment o 40Nm), pompa rotacyjna (mniejsze spalanie i lepsza charakterystyka), wszystkie biegi synchronizowane, szybsza skrzynia niż w zetorze(35 km/h), wydajniejsza hydraulika ( w Case 47 litrów, w Zetorze 20 l), wspomaganie w Case na orbitrolu, w Zetorze na serwo, mniejszy promień skrętu w Case (zwrotniejszy przy turze). Z częściami również nie ma problemu, jest wiele sklepów wystarczy poszukać, jeśli nie to można szukać używanych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TraktoR3    0

O ile mi wiadomo Zetor ma pompę 34l wydajną, i tak mniej ale to różnica przekłada się głównie na szybkość podnoszenia :D

Czy Case ma też 2 prędkości WOM-u ?

Dzięki za odpowiedzi-przekaże to znajomemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wydajność pompy 34l była w serii 62, 72xx, natomiast w serii 60, 70xx, było 20l. W Case jest 2 prędkości WOM: 540 i 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z case ale moim zdaniem komfort jazdy w case jest lepszy ponieważ mniejsza kabina z czego lepsza widocznośc na boki i do tyłu biegi pod ręką z prawej strony nie to co w zetorze że po środku, wydaje mi się że case ma mniejsze spalanie bo słyszałem że to oszczędne ciągniki. Z tego ci wiem zetor ma słaby przedni napęd czyli słabo ciągnie w poruwnaniu do case. Case jest krutszy i zwrotniejszy i ma wspomaganie na orbitrolu. W case nie ma się praktycznie co psuc, a jak już się zepsuje to części nie są takie drogie i w miarę dostępne. Oba ciągniki są bardzo wytrzymałem ale bardziej bym ci polecał Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TraktoR3    0

Jeżeli chodzi o widoczność to powiem,że to zależy od kierowcy-jeżeli jest dobry to duża kabi w Zetorze nie będzie mu przeszkadzać.Fakt,że Case będzie troche oszczędniejszy,no ale też troche słabszy(coś za coś).Skrzynia w Case'sie lepsza bo zsynchronizowana z półbiegami a w Zetorze tylko 4 są zsynchronizowane.No i oczywiście 2 różne wspomagania-na korzyść Case 585

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Case nie jest słabszy, ma 60KM a Zetor 58 KM, więc praktycznie moc będzie identyczna, z tym że Case ma lepszy moment obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam jakie opony do case 585  4x4  przód i tył macie założone bo różnie piszą  a  tyłu mam 13,6 r38, cy warto dołożyc i kupić radialki na przód?

Edytowano przez greg73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj