Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

pawelol111    1337

Panowie, co tak późno? Po życie siejecie czy są inne powody podjęcia decyzji o sianiu QQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

U mnie jak był optymalny czas na siew to troszke się spóźniłem i mnie zalało.Wcześniej byłem zajęty ziemniakiem i tak jakoś wyszło.A pole z ugoru.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

my wczoraj posielismy ostatnie 5 ha, QQ Glejt i i jakos tam inna polska :P 5 ha wczesniej tydzien temu.. z QQ siany by mocznik wyszlo 950 kg. A za siew 130 zl.

W tamtym roku sialismy 30 maja!! I wcale na tym zle nie wyszlismy bo mielismy piekna kukurydze wysoka i miała po 3-4 kolby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Gonzo ja mam też sąsiadów którzy po 4 kolby mają, a u mnie aby jedna w tamtym roku i 15 ton. Ze 4 miałbym 60 ton chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Siew jak zaplanowałem,wykonany i chyba dobrze że tak późno bo kolega który jest doradcą terenowym w Małopolsce i na Śląsku mówił ,że ubiegłej nocy większosć qq szlag trafił.Zastanawiam się. Czy jeszcze w poniedziałek z 1,5 ha nie zasiać?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

u nas w calosci idzie na kiszonke, wiec nie wiem ile bylo by z tego ziarna :) Zreszta w tamtym roku nasz doradca od pasz podpowiedzial zeby posiac troche rzadziej, nie wiem dokladnie ile tam bylo ale zaryzykowalismy i posialismy rzadziej niz wszyscy wokol. w tym roku tez tak zrobilismy, tylko dwa tygodnie wczesniej siana, zobaczymy efekty za 4 miesiace :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Napisano (edytowany)

koledzy jak tam Wasze kukurydze po wczorajszym przymrozku????????

 

Jak jechałem wczoraj wczesnym rankiem na SGGW to o 2 w nocy -1 na śląsku po czym nad ranem czyli 4 i 5 juz -3 st wszędzie na polach był szron, moja kukurydza klapła 2-3 liście miała i wszystkie w okolicy ziemniaki tak samo :( :(

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

my wczoraj posielismy ostatnie 5 ha, QQ Glejt i i jakos tam inna polska :P 5 ha wczesniej tydzien temu.. z QQ siany by mocznik wyszlo 950 kg. A za siew 130 zl.

W tamtym roku sialismy 30 maja!! I wcale na tym zle nie wyszlismy bo mielismy piekna kukurydze wysoka i miała po 3-4 kolby :)

 

Gratuluję, jakaś nowa odmiana że aż 4 kolby? Prawidłowa kukurydza ma jedną kolbę. Reszta jest najczęściej niedostatecznie wykształcona. Głównym powodem takiej anomalii jest nadmiar wody i przesadne nawożenie azotem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

krowy jakos nie narzekały na taka "anomalie" czego dowodem bylo ilosci i jakosc mleka w sezonie zimowym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

U mnie na szczęście kukurydza nie zmarzła. Od granic jakieś 2 rządki troszke przyżółkły. Takto na szczęście dobrze.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Moja kukurydza siana 30 kwietnia, teraz jest już spora i po tych zimnych nocach trochę przyżółkła, ale teraz byłem ją obejrzeć to raczej nic jej nie będzie, oby się teraz już na dobre ociepliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

koledzy jak tam Wasze kukurydze po wczorajszym przymrozku????????

 

Jak jechałem wczoraj wczesnym rankiem na SGGW to o 2 w nocy -1 na śląsku po czym nad ranem czyli 4 i 5 juz -3 st wszędzie na polach był szron, moja kukurydza klapła 2-3 liście miała i wszystkie w okolicy ziemniaki tak samo :( :(

Kolego narazie zostaw tą kukurydze i obserwuj co się będzie z nią działo. U mnie nie było przymrozku ale w tamtym roku zmarzło mi doszczętnie 16ha kukurydzy i po około 10 dniach odbiła. Jeżeli stożek wzrostu nie zmarzł to powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No mi w tamtym roku zmarzła większa połowa ok 42ha. No ale tak jak kolega@ ozon mówi odbiła mi tylko nie każde ziarno odbiło i nie była taka jak powinna być...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wiem, wiem narazie nie mam zamiaru jej przesiewać, raz mi już też tak obmarzła i odbiła, wogóle jest na kiszonkę także mam czas. Tylko chcę znać Wasze relacje z pól.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

moja pożółkła od środka, ale nie oklapła i wygląda niby normalnie ale żółta :) mam pierwszy raz i się nie znam, u nas był przymrozek ale niewielki, może z -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

U mnie wczoraj był przymrozek temperatura spadła do -2 dobrze że krótko ok 2-3 godziny, ale 1-2 listki przymarzły kukurydzy, a ziemniaki to co było na wierzchu to czarne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Jeżeli ktoś ma zamiar przesiewać to niech poczeka, rok temu na dolnym śląsku była tragedia, ale wiele kukurydz odbiło. Dużo też zależy od odmiany. Wiadomo że ciepłolubny mieszaniec dent monsansto jest zdecydowanie bardziej wrażliwy na chłody niż odmiana typu flint czy flint x dent (pierwsza lepsza polska odmiana, gros odmian z europy). Tym roślinom, które dopiero szpilkują i wypuszczają pierwsze liście/liścienie nic nie powinno się stać. Ale jeżeli roślina jest przemrożona do korzenia to nie ma na co czekać. Ale wątpię, aby gdziekolwiek tak się stało, przymrozek trwał góra 2-3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Stożek wzrostu qq potrafi przetrwać przymrozki do -4, więc jeżeli koledzy siew był wykonany ok to te przymrozki wytrzyma.

Do do ziemniaka to też może się zregenerować, ale to już trwa dużo dłużej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

no tak, moja QQ miała 2-3 liście może sobie poradzi zobaczymy, a ziemniaki ledwo co wzeszły na głównej plantacji a na tej co miałem bezpośrednio wcześnie na obiad podkiełkowane i wczesnie zasadzone to piękne krzaki juz były, 2 lata temu po przymrozkach rzedu -2st się zregenerowały zobaczymy jak to będzie w tym roku :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Dzisiaj objechałem połowe woj.łódzkiego i po drodze mijałem sporo pól z qq i nie widać, że by przymrozek coś nabroił.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Moja kukurydza nic nie ucierpiała na szczęście:)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Dzisiaj objechałem połowe woj.łódzkiego i po drodze mijałem sporo pól z qq i nie widać, że by przymrozek coś nabroił.

centrum łódzkiego, kukurydza była cała biała kilka ciepłych dni i ożyła tylko sucho


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

To Ja chyba najtańszy jestem. Kasuje 100zł od hektara za siew QQ ale nie mam podsiewacza i zmiany regulacji.

Zawsze wychodzi 90-100 tyś na hektar.

W mojej okolicy biorą 170zł/hektar siania. Koszenie sieczkarnią 550zł/hektar ale rok temu bardzo zle wyszli ponieważ hektar kosili dwie godziny-Bardzo duża QQ była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja biore za koszenie 850zł. Kosze Claas Jaguar 940 dopiero 2 sezon mam ją. 2h/hektar to troche długo :P. To czym koszą?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

@Prezes u mnie kosi też Klas Jaguar nie pamiętam symbolu, bierze za 1 ha 700 . Coś u ciebie drogo :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj