Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

To jesteś na tym forum jednym z największych jeśli nie największym producentem mleka. Moglibyśmy pogadać na pw? Mam kilka pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Oczywiście że możemy tylko nie dodałem najważniejszego:p. Nie posiadam krów mlecznych tylko bydło mięsne. Mam 212krów mięsnych rasy limousine reszta to byki i jałówki


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

A mój znajomy od 3 lat sieje kukurydzę tą, którą rolnicy omłócili w tamtym roku na ziarno. Tylko musi być dobrze wysuszona. Według niego nie widać różnicy w ilości masy a koszt zakupu suchej kukurydzy śmieszny z tym co proponuje Pioneer czy KWS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ee tam według mnie to taka kukurydza to już nie to samo co PIONEER. Według mnie nie ma co przyrównywać. PIONEER rośnie dwa razy większa jak zwykła. Ale każdy ma swoje zdanie.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A mój znajomy od 3 lat sieje kukurydzę tą, którą rolnicy omłócili w tamtym roku na ziarno. Tylko musi być dobrze wysuszona. Według niego nie widać różnicy w ilości masy a koszt zakupu suchej kukurydzy śmieszny z tym co proponuje Pioneer czy KWS.

Taka po suszarni się nie nadaje do siewu. Ja biore od znajomego kolby z pola i przez zime sobie dosychają a na wiosnę młócę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27
Taka po suszarni się nie nadaje do siewu.

 

A jednak. Myślę, że gdyby mu nic nie urosło, albo jakieś lichostwo to by zaprzestał, a on już 3 rok to sieje na kiszonkę i sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja siałem 2 i 4 maja, bo w jeden dzień firma się nie wyrobiła. Płaciłem 260zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

260zł/ha siewu??? :huh:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

To drogo:p przepłaciłeś. Ja ludzią siałem to 150zl/ha. U nas tak biorą.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Wiem że trochę drogo ale w moich okolicach najtaniej sieją po 230, tylko że ja do tej firmy co mi sieje mam zaufanie i wolę te 20- 30zł dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja płaciłem za siew 150 zl z ha ale opuścił 50 na 4 ha i wyszło nie całe 140 za 1 ha.

To u was się drożą mało siewników? czy dużo qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

siewników mało nie jest, ja nawet sam miałem ale sprzedałem bo na usługi to mało kto brał a dla siebie nie opłacało się. Mam 50 ha kukurydzy i tylko dzwonię i sieją, za to mam więcej czasu na uprawę pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czy ty się dobrze czujesz?? Miałeś swój siewnik i sprzedałeś żeby najmować za tako kasę i to przy areale 50 ha?? Jak by tak każdy myślał to chyba był by jedno wieś przypadał jeden ciągnik i jeden komplet maszyn.

  • Like 1

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

No tak 50ha to się nie opłaca siewnika trzymać... 50ha x 260zł/ha= 13000zł Myślenie niektórych mnie przeraża :wacko:

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Może i się opłaca, ale firma posieje w dwa dni i mnie nic nie obchodzi. Przez ten czas mogę robić inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Sprzedałeś siewnik a 50ha siejesz kukurydzy:D według mnie to głupota. Powiem ci że biznes robisz zaj**isty:D. A wspominałeś że takto masz więcej czasu na uprawe. To chyba jak siejesz tyle kukurydzy to masz sprzęt. Agregatu chyba nie masz 2.5m. Ja to godzine przed siewnikiem wjeżdżałem. Agregat 5.10m.:P. I 3 dni nie całe siałem:p. A sporo więcej sieje.:P


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Znajomy co siał u mnie sieje 6-7 ha i kupił siewnik , mówi że nie ma jak to swój nie jest od nikogo zależny no i przy okazji sobie zarobi.

rmiecz przy takim areale to trzymał bym siewnik tylko do siebie bo jak ci kolega wyżej wyliczył musisz zapłacić 13000 tyś na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Agregat mam 5m. Wyrabiałem się z siewem ale 6- rzędowym siałem 4- 5 dni, a firma robi to w 2 dni bo mają 8 rzędowy i sieją na dwa. Bardzo zależy mi aby wszystko było zasiane jak najszybciej. Jak kupię niedługo większy ciągnik to może i nad siewnikiem też pomyślę. (jeśli nawet to kupię dwa 8 rzędowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

Miecz8 nie pisz bajek bo się niedobrze robi. Masz gospodarstwo potężne, wiedzę również ale jak coś czasami walniesz to mam wątpliwości co do wielu kwestii dotyczących Ciebie. Jakie znaczenie ma czy zasiejesz dwa dni później? Wg mnie niewielkie. Siewnik zwróciłby się bardzo szybko. Za 8 rzędowy wywalisz kupe grosza, tym bardziej że chcesz kupić dwa - to już bajka ale załóżmy że kupisz. Sam napisałeś że na usłudze nie zarobisz to na cholere dwa siewniki które potrzebne są raptem dwa dni w roku.

I jeszcze jedno - piszesz że masz dwa dni które przeznaczyć możesz na co innego. Czyżbyś miał tyle roboty przy krowach że się nie wyrabiasz? Drogi ten czas - 13 tys... Dziwi mnie że o tej porze tak Ci na czasie zależy - jare zasiane, łąk się nie kosi, orać też nie ma czego.

Edytowano przez pawelol111
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

chłopaczyna twierdzi że na 150 ha ma 9 ciągników a na 50ha najmuje siewnik :D

 

Wyrabiałem się z siewem ale 6- rzędowym siałem 4- 5 dni, a firma robi to w 2 dni bo mają 8 rzędowy i sieją na dwa. Bardzo zależy mi aby wszystko było zasiane jak najszybciej. Jak kupię niedługo większy ciągnik to może i nad siewnikiem też pomyślę. (jeśli nawet to kupię dwa 8 rzędowe)

 

sąsiad 6 rzędowym MG sieje 2-25 ha na dzień takż "Wyrabiałem się z siewem ale 6- rzędowym siałem 4- 5 dni, a firma robi to w 2 dni bo mają 8 rzędowy i sieją na dwa. Bardzo zależy mi aby wszystko było zasiane jak najszybciej. Jak kupię niedługo większy ciągnik to może i nad siewnikiem też pomyślę. (jeśli nawet to kupię dwa 8 rzędowe) 50ha to 2 dni i posiane"

więc jak ty siałeś 4-5 :blink: 4km/h? Co to za firma jak 50ha sieją 2 dni przy 6m siewniku? to jakieś 1,2-1,5h/ha i oni na tym zarabiają?

 

U Ojca II tydzień sienie Kverem Optimą 8x75 wydajność 4-4,3ha/h zależy od pola

 

Daniel w taryfikatorze jest spamowanie :P

Poprawiłem przejrzystość

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No dokładnie kolega kreci coś:P. Powiem tak bujaj las a nie nas :D. Ja sieje dwa dni i na trzeci dzień trochę. Wole sobie to rozłożyć w czasie niż mam tyrać całe dnie:p. Ale kolega chciał się w pare godzin uporać dwoma 8 rzędowymi siewnikami xD:D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj