Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

jeżeli ziemia jest wilgotna to od razu po siewie, jeżeli jest suchota czekam. kolego figo - nie rozśmieszaj mnie że na ziarno siejesz pneumatykiem a na kiszonkę mechanikiem co 55 cm. Co za problem zasiać pneumatykiem na kiszonkę ? zależy Ci na jakości paszy czy na tym aby zapchać krowom żołądki ? ja siałem co 68 cm a w tym roku co 75 będę siał. Mocznik pakuje pod agregat, nie widzę sensu dawać pogłównie z tego powodu że jak będzie sucho to nawóz tak nie działa jak powinien a zmieszany z glebą nie zginie tym bardziej że działa bardzo wolno

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

@atomik jakimi środkami opryskujesz? stosujesz nawożenie dolistne odżywką ? jeśli tak to w jakim stanie liścia.? Rzutowo nawozisz w chwili np 4 liścia? Ojciec nie chce sypać mocznika ponieważ twierdzi, że jak kulka wpadnie w roślinke to ją wypali. kiedy kosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja dziś startuję a będę siał Kongresa. Mocznik 350 kg na ha pod agregat i 200 kg na ha lubofosu z podsiewacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

cały nawóz przed siewem daje, odchwaszczam lumax, w podsiewacz najlepiej fosforan albo polifoskę, duża ilość azotu przy samym korzeniu jest groźna dla młodej siewki

Edytowano przez atomik
  • Like 2

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie a najgorszy jest mocznik, w przemianie dochodzi do wydzielania amoniaku który jest toksyczny dla młodej siewki.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Ja dziś startuję a będę siał Kongresa. Mocznik 350 kg na ha pod agregat i 200 kg na ha lubofosu z podsiewacza.

a jakiś obornik też dawałeś lub coś rzadszego ? bo jak tak to grubo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Jeśli noce teraz się zrobią ciepłe to w ostatnie dni kwietnia wujek posieje :D a jeśli nie to w długi weekend majowy czyli tak między 1-5 maja :) a do posiania wujek ma 5 ha :P jeszcze pewnie do wujka będą przyjeżdżać albo dzwonić żeby im pojechał posiać QQ :lol:


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dwie miedze dalej sieli dziś QQ po rzepaku. Ja poczekam do poniedziałku. Dziś był jeszcze przymrozek...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

w moich okolicach firmy usługowe już przygotowują się do siewu, ale na razie nie widziałem żeby ktoś siał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mieczu a ile biorą od siewu te firmy ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

U mnie kuj-pom biorą od 100 do 130zł za 1ha z podsiewaczem.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Ja sieję Gaspardo 4rzędowy +podsiewacz za 130zł powyżej 15ha w jednym gospodarstwie a u takich poniżej 140zł/ha rozpoczynamy sezon w sobotę u siebie.

 

Ps. do powschodowego siania zalecany jest tylko i wyłącznie mocznik 46%N zwykły lub stabilizowany, najmniejsze ryzyko poparzeń najlepsze efekty faza 4-6max liści 100-200kg zalezy co dane pod kożeń 150kg optimum najlepiej przed spodziewanym deszczem.

 

W podsiewacz praktycznie tylko i wyłącznie Fosforan Amonu 46P 18N około 120-160kg najwięcej zalezy od odczynu gleby i zasobności ewentualnie mieszanka Blending Fosforan potocznie Polidap z Saletrzakiem (Salmagiem) jak kto woli tylko nie wolno przekraczać stosunku N:P 1:1 Najlepszy Fosforan nr 2 Blending pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Panowie stosował ktoś oprysk adengo? Bo dzisiaj kupiłem na 24ha i jestem ciekawy czy dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Atomik obornik daje na najsłabsze kawałki i to wtedy jak kuku idzie po zbożach , jak sieje kukurydzę po sobie to nie gnoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

rzutowe, a jaką odzywkę niby masz na myśli ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Nie wiem ile biorą bo nie korzystam z ich usług. Moim zdaniem sieją szybko i niedokładnie a pozatym nie chcą siać z nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie jednak zmiana planów. Ładna pogoda jest i jadę zaraz siać :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Koledzy mam pytanie.

Sieje kukurydze pierwszy raz, po wymarznjetym rzepaku. Mianowicie pod rzepak na jesień poszło 400kg/ha Lubofosu 5-10-25, na wiosne w ramach prób ratowania poszło 300kg/ha saletry, do rozsiewacza chce dać 200kg/ha Tarnogranu 12-23, dodam tyle że po rzepaku zrobiłem podorywkę, i teraz moje pytania. czy dorzucić jeszcze pod agregat saletry z 200kg/ha czy sypnąć tą dawkę saletry w fazie 4 liści.? drugie pytanie to czym pryskacie by było tanio i skutecznie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Wczoraj zasiałem 10 ha swojego a od srody na usłudze 50 ha posiałem , ja sieje pod agregat mocznika 180 kg i soli 150 kg na ha i w siewnik fosforan ok 140 kg za sianie biore 130 zl za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj