Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

pawelol111    1337

Będę siał na początku maja, na moim terenie nie ma co się spieszyć. W tamtym roku płaciłem 180 zł za ha - siewnik z podsiewaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie też ludzie zaczynają już siać. Ale czy to nie za wczesnie? Słyszałem kiedys że siać należy gdy zaczną kwitnąc mlecze. A do tego chyba jeszcze dłuugo. Ale po mału przygotowuje pole pod zasiew. Co proponujecie dać do podsiewacza nawozu? Zawsze stosowałem fosforan amonu ale nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie.... A gdybym tak dał zwykłą polifoskę? hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja daję polifoskę 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja za tydzień planuje siew. Zobaczymy tylko jaka będzie pogoda.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja się nie spieszę. Kuzyn nawet siewnika nie wystawił, dopiero obornik wywozi. Jak pogoda pozwoli to po 1 maja jak nie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

W ubiegłym roku za 1,3 ha zapłaciłem 150 zł, meprozet z podsiewaczem... Nie sieję wcześniej niż początek maja, w tamtym roku po siewie spadł śnieg i były problemy ze wschodami... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Daniel zależy od terenu. U mnie właściwie tylko jeden koleś ma siewnik pneumatyczny więc może ceny podnosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja myślę siać po 20 kwietnia. Pierwszy raz będę siał z podsiewaczem nie znam ceny nie pytałem a w podsiewacz myślę wsypać 150 kg Polifoski 6 i 100 kg Tarnogranu a pod agregat mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja już siałem w piątek i sobote ale jeszcze mi zostało troche bo deszcz przeszkodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja planuje po niedzieli, czyli po 23 kwietnia jak dostanę przydział z kolejki bo znajomy najpierw sieje sobie a później usługa... sieją już od 10 kwietnia bo mają 250ha

 

ja w podsiewacz daję 200kg Polifoski4 (200kg poszło również na jesień pod pszenicę która przesiewam kukurydzą) i do tego przedsiewnie 500kg RSM32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mechaniczny też jest u mnie a nawet dwa tyle że chcą po 160zł za ha a jednak po pneumatycznym lepiej pole wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie też ludzie zaczynają już siać. Ale czy to nie za wczesnie? Słyszałem kiedys że siać należy gdy zaczną kwitnąc mlecze. A do tego chyba jeszcze dłuugo. Ale po mału przygotowuje pole pod zasiew. Co proponujecie dać do podsiewacza nawozu? Zawsze stosowałem fosforan amonu ale nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie.... A gdybym tak dał zwykłą polifoskę? hm?

Dokładnie siew powinno się zacząć gdy zakwitnie potocznie mlecz, a poprawnie mniszek lekarski. Ja już tydzień temu w oświetlonym miejscu widziałem kwitnący mniszek. Planuje posiać 28 kwietnia.

Co do podsiewacza najlepiej fosforan amonu, K i resztę N pod agregat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha1984    2

Ja zasiałem w sobotę 14 kwietnia 3ha odmiana Ravello, reszta tj. 10 ha w piątek 20 kwietnia. A nawożenie rozsiewaczem 300 kg polifoski i w podsiewacz 200 kg saletrzaku oczywiście na hektar. Dodam że region to pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z tego co gadałem z gościem to mówił że najlepszy do podsiewacza jest polidap bo ma szybki N i P , i roślina szybko go pobiera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Dokładnie siew powinno się zacząć gdy zakwitnie potocznie mlecz, a poprawnie mniszek lekarski. Ja już tydzień temu w oświetlonym miejscu widziałem kwitnący mniszek. Planuje posiać 28 kwietnia.

Co do podsiewacza najlepiej fosforan amonu, K i resztę N pod agregat.

optymalny fenelogiczny termin to nie tylko mniszek - ten cwaniak kwitnie dużo wcześniej nawet miesiąc przed optymalnym terminem a to jest mylące. patrząc po roślinach najlepiej jest jak kwitnie czereśnia i czeremcha, ja się mniszkiem nie sugeruje. Takich roślin mnie nauczono albo jak kto woli temperatura wierzchniej warstwy gleby powinna mieć minimum 8 stopni C. Zabieg ten można a nawet należy przyspieszyć poprzez jak najwcześniejsze ruszenie gleby np. płytko agregatem uprawowym 2-3 cm, gleba się szybciej nagrzewa, przerywamy parowanie i polepszamy podsią kapilar co wpływa na szybsze wschody. Jest to termin ruchomy, z doświadczenia wiem że nie ma się co spieszyć ze względu na przymrozki majowe, raz na trzy lata się zdarzają np. w zeszłym roku. Jestem z łódzkiego i od 7 lat sieję kukurydzę 2-7 maj nie wcześniej. Wtedy przy dobrym uwilgotnieniu wschody mam 2 dni po zimnych ogrodnikach. A na plon nie narzekam. Dodatkowo jak tak sieję kukurydzę zaczyna mi wiechować w lipcu a nie czerwcu (z zasiewów 15 kwietnia na przykład) a wtedy jest więcej opadów, bo 2 i 3 dekada czerwca to okres deficytu wody w naszych warunkach agrorolnych. Akurat na wiechę i kwitnienie potrzebne najwięcej wody

Edytowano przez atomik
  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

ja siałem wczoraj kuku na ziarno 4 ha siewnik pneumatyczny kewerland, pod korzeń dałem polidap 110 kg/ha cena za usługę to 140 zł/ha a siałem odmianę San, jutro planuje sianie kuku na kiszonkę 5 ha ale siewnikem mechanicznym o rostawie 55 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj