Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

andrzej2110    535

No ja miałem tako że miejscami wystawała tylko rura od sieczkarni albo i może nawet nie. Dodam tylko ze ja sieje na 5-6 klasie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUJPOM1988    0

z calym szacunkiem ale jakos nie wierze w to co piszez. znam realia

Edytowano przez KUJPOM1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No cóż. Nie mam fotek z tego roku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

zasiej pół pola kukurydzą z targu a drugie pół kukurydzą mięszańcową (np reduta,ceklad lub subito)a zobaczysz różnice :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja sieję ok 90 tys. ziaren na hektar ale to dla tego, że mam w siewniku odstęp między rzędami ustawiony na 70 cm (gdyby było 80 cm szło by ich mniej). Siejemy na kiszonkę i z doświadczenia wiem, że jednak lepiej posiać trochę rzadziej niż gęściej.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja od 3 lat pryskam lumax'em i w tym roku też pryskam 2 - 2,5 l na ha w zupelności wystarczy choć producent mówi więcej


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

i jak przygotowania do sezonu? ja zakupilem pole ktore w czesci bylo nieuzytkowane i zamierzam je posiac qq na ziarno... Czesc, ktora byla uprawiana pod pszenice i owies zaoralem w grudniu zas tą czesc nieuzytkowana nie zdazylem -jakie stosujecie technologie uprawy? zamierzam wysiac wapno bo pH ok 4,5 -polecacie tlenkowe? dosyc drogie ale podobno skuteczne, ziemia lekka i srednia

No i jesli ktos prowadzi jakiekolwiek notatki to jakie dawal dawki i koszt uprawy z nawozeniem oraz uslugami (jesli korzystal) macie na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Daj wapno węglanowe, bo tlenkowe na takiej ziemi wypali ci kukurydzę jak będzie susza. Już kilka razy przygotowywałem nieużytek pod kukurydzę i zawsze tak samo. Najpierw talerzówka 2 razy albo nawet 3 zależy jak porośnięty był, później jak jeszcze efekt niezadowalający to jeszcze gruber, no i dopiero orka. Perzem się nie przejmuj, bo i tak będziesz musiał zainwestować w dobrą ochronę, najlepiej z dzieloną dawką. Siew najlepiej siewnikiem talerzowym. Perz i resztki roślinne później zadziałają jak byś dał obornik. Na takim nieużytku uprawiam już 3 kukurydzę pod rząd i wychodzi coraz lepiej.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

tylko ze ziemia troszke gliniasta, w grudniu zaczalem orać i gdy dojechalem do czesci nieuzytkowanej to nie szlo ujechac bo zaczelo sie robic mokro, po czym odtykalismy dreny i w polowie stycznia woda caly czas z nich saczyla wiec mysle ze wode bedzie trzymalo...

mam dostep do nieograniczonej ilosci kurzego (brojlery) obornika -tez sie nada?

Edytowano przez rzewoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie, podpisałem umowę na sprzedaż kukurydzy na sezon 2012 po 450 + vat przy 30%. Co o tym myślicie? Będę siał co prawda tylko 10ha ale to zawsze coś. Biorąc przykład z zeszłego sezonu nie zamierzam wcale uruchamiać swojej suszarni. Ciekawe jak na tym wyjdę. Zamówiłem Ronaldinio i Susann.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja sprzedałem na początku lutego wysuszoną za 785 + vat i nie zamierzam w przyszłym roku sprzedawać mokrej. Mi bardziej opłaca się wysuszyć i potrzymać przez kilka miesięcy. Po odliczeniu kosztów suszenia, magazynowania i utraty masy przy zbiciu wilgotności zostało ponad 100 zł za tonę w porównaniu ze sprzedawaniem mokrej, co przy 250 tonach sprzedanych daje całkiem pokaźną sumkę.

 

Rzewoj kurzy obornik jak najbardziej tylko nie przesadzaj z ilością, bo łatwo przesadzić z azotem.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Czy ktoś może stosował nawóz dolistny NPK Foliar + mikro? Mam na niego ofertę i rozważam juz teraz zakup na 10ha qq na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

nie biorac obornika kurzego pod uwage zamierzam wysiac:

 

Polidap 200

sól potasowa 250

saletrosan 200

mocznik 200

wapniak koszelewski 700

 

macie jakies swoje spostrzezenia do powyzszego nawozenia? pole nieuzytkowane i zamierzam w 1 roku troche w nie zainwestowac, zamierzam zebrac srednio 10t suchej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja bym tyle w nawożenie nie inwestował. U mnie na taki plon daję mniej więcej 2/3 tego co ty, albo nawet mniej, ale wiadomo każdy wie na jakiej ziemi sieje i czego się po niej spodziewać, nie widziałem tej działki więc to trochę jak by lekarz diagnozował chorobę przez telefon. Na nieużytku napewno warto zainwestować w dobrą ochronę i nawożenie dolistne oraz biostymulatory.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

Ja sieje kukurydze zmieszaną z sorgiem przeważnie ok 20 kwietnia 2 lata temu zasiałem 6 czerwca bo warunki nie pozwalały wjechać na pole, pryskam lumax'em gdyż jako jedyny środek nie zwalczy sorga a zwalczy proso

Edytowano przez mrcase85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Panowie mam trochę perzu na polu gdzie ma rosnąć qq i moje pytanie jest takie czy można przed siewem qq opryskać to pole glifosfatem jak perz troche podrośnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

można. Ja około 1kwietnia chce opryskać jeden kawałek gdzie była kukurydza na ziarno potem około 20kwietnia to zaorać. I po 25 zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

panowie ile bedzie kosztowac wynajecie samego siewnika ? wczesniej kolega podal 250/ha ale to jest juz chyba usluga zasiania

pytam bo w mojej okolicy gospodarstwo ponad 400 ha chce wynajac ode mnie sam siewnik a ja nie wie jak im to policzyc

(dodam ze maja swoj 6 rzedowy ale bez podsiewacza i sieja na duzych kawalkach, a moj 4 rzedowy chca na mniejsze kawalki, poza tym moj ma podsiewacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Poniosło cię z ceną :D Ja w tamtym roku za usługę siewu płaciłem 130złha :) Czyli za sam siewnik możesz wziąć ok 70 zł ha

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

kolego 3 post od gory kolega @agromatik podal taka cene

brat mowil tez ze sial kiedys uslugowo to kolo 120 chyba liczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

i kiedy panowie planujecie siać w tym roku kukurydzę? Ja planowałem na około 20 kwietnia, jednak przeglądając pogodę wyszło że w okolicach 5 maja jest zapowiadany przymrozeknawet do -5, także czas siewu przesunelismy na 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a skąd ty masz prognozę na 5 maja ?? prognoza na 3 kolejne dni rzadko się sprawdza a co dopiero na 5 maja , czyli 3 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

W mojej okolicy wszyscy sieją na początku maja, więc i ja tak sieję. W tamtym roku 10 ha zasialem 25 kwietnia i różnicy nie było więc teraz sieję jak wcześniej 10- 12 maj.(jak wszyscy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas już sieją ale my czekamy jeszcze tydzień. W tamtym roku siana 18 kwietnia zmarzła ale stożek wzrostu ocalał i potem odbiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeutzM610    0

Ja to jutro mam zamiar zacząć siać w zeszłym tez 16 sialem i przymarzła bo długo wychodziła z ziemi i jak wyszła to od razu przymrozek ale było OK


Robimy tym co mamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj