Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3019

ja sieje zawsze 1 jednostke 60 tys i dalem pod nia,2 rozrzutniki obornika, 150 kg mocznika,200 kg polifoski do siewnika,150kg saletry i 5 litrow ekoplonu -plon 9 ton ok.30 %,to rekord na 63 ar,klasa IV b, sloma taka ze nawet po stalerzowaniu nie moge przyorac normalnym plugiem. u nas znam takich ktorzy wiecej sypia nawozow.

dmowski ile dajesz obornika i przelicz tone po 70zl -taka jest u nas cena, podaj ile cie wynioslo nawozenie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Rozsiałem teraz wapno magnezowe 4 tony na ha i zaorałem to i na to 2 tony kredy nawozowej żeby szybciej odkwasić bo ph 4,3. Czy taka dawka nie zaszkodzi bo wiosną chciałem jeszcze dodatkowo tej kredy dać ze 2 tony. Dodam jeszcze że w tym roku na tym polu też była kukurydza to wyrosła na około 3m tyle że na kiszonkę poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

70 zł tona? Dziś na allegro widziałem gęsi obornik po 50 zł. Ja stosuję przede wszystkim bydlęcy, a więc uboższy w azot. A dawka, heh dokładnie nie pamiętam, obornik stosowany jesienią bodajże 12 albo 16 rozrzutników jednoosiowych na podobny kawałek jak Twój. Pole praktycznie w monokulturze od 2006 r. Koszty 380 zł + obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ziemia lżejsza czwarta i piąta klasa. To co te magnezowe to kiepskie wapno. Wziąłem takie bo i na ciężkie gleby też siałem i na łąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

U nas obornika się nie sprzedaje. Jeszcze do tego nie doszło. Cena jaką podałem, dotyczy obornika gęsinego. Ja stosuję bydlęcy, czasem świński, a więc siłą rzeczy tańszy(jeżeli rzeczywiście ktoś miałby go kupować). Kolejna sprawa, jest to taki rozrzutnik http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/212225-rozrzutnik-jednoosiowy/, więc w te trzy tony wątpię. I jeszcze jedno. Składniki odżywcze zawarte w oborniku nie są wykorzystywane w 100 % w pierwszym roku, więc pozwalają na ograniczenie nawożenie w roku następnym. Czyli ograniczenie kosztów w kolejnym sezonie. Jeżeli chcesz udowadniać mi że poniosłem wyższe koszty, bo nie dałem zarobić kilkuset złotych więcej zakładom azotowym i pośrednikom to proszę bardzo. Każdy ma prawo się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

Witam jeżeli jest taki temat to przepraszam ale nie mogłem znaleźć.Mianowicie, mamy zamiar na wiosnę posiać kukurydzę na kiszonkę ale nie mamy pojęcia ile kupić nasion i ile to gdzieś tak około będzie kosztować bo będziemy siać pierwszy raz ,to pole co chcemy je zasiać ma gdzieś 1,20-1,5 ha i ile waszym zdaniem potrzeba na nie nasienia i ile worków tak mniej więcej ?? ZA odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Sieje się około 80 tysięcy ziaren na 1 ha. Koszt nasion to około 400zł na hektar.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip524    1

Na kiszonkę 100 tyś na ha a ziarno 80 tyś ha . W paczce jest 50 tyś lub 80 tyś nasion . Kup 3 paczki i będziesz miał dosyć :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja na kiszonkę sieję 110tys/ha. Też obsiewam ok 1,5ha. Ceny worków 50 tys nasion zaczynają się od 120-130 zł. No a z PIONEERA to już od 250(dokładnie nie wiem) za worek 80tys


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

ja wysiewam na hektar 80 000 ziaren. Tyle że ja sieje QQrydze na ziarno. A na kiszonke zaleca sie wysiewać od 80-120 000 ziaren na hektar. ale takie optimum moim zdaniem to bedzie 100 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Najpierw zmierz pole bo to podstawa jak nie wiesz ile tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jak masz zamiar siać na piachu to siej poniżej 90 tys ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek11    0

Ilość wysianej kuku zależy od klasy i zasobności ziemi w wodę, bo np. jeśli masz 5 czy 6 klasę (czyli piasek) to tam będzie sucho i nic nie urośnie jak za gęsto posiejesz.... ja na 4 klasie sieje na ziarno ok 82 tyś, na 3b - ok 87 tyś a na 3a - do 92 tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

na słabej ziemi maksymalnie 88 tys ziaren sieje na dobrej miedzy 90 a 100 tys, koszt u mnie pi * drzwi to około 110 kg polidapu w siewnik nasiona pioniera około 400-500 zl za 80 tys nasion plus oczywiscie sól przed agregatem około 150 kg i mocznika od 150 do 200 kg zalezy jaka ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

100 tyś ziaren. Polecam francuską kukurydzę a dokładniej gatunek:SAXXOFON. Kukurydza wysoka, liściasta, mocna, dużo białka, 2 kolby ; )

Siejemy ją już od 3 lat ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUJPOM1988    0

jak polskie odmiany to siać więcej . no okolo 100 tys. ja sieje KWS i siewnik mam ustawiony na 89 tysiecy . w tym roku sredni plon na kiszonke miałem około 72 t. zależy na jakiej klasie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

Dzięki za odpowiedzi ,no to pole nie ma więcej jak 1,5 ha może trochę mniej co do siania to co myślicie o tym by posiać kukurydze kupiona na targu taka o od rolnika bo jeden gościu ma naprawdę ładną ,czy ona dobrze będzie schodzić no bo i taka jest tańsza ,czy ktoś z was sieje taka kupioną od rolnika,bo ja co roku sadze trochę kukurydzy ręcznie dla gołębi to ładnie mi schodzi i rzadko która nie zejdzie .Co o tym myślicie ktoś z was to praktykował? A to pole to jest 4 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

jak chcesz mieć łądna kukurydze to kup nasiona firmowe nie z targu. Teraz wiekszość odmian kukurydzy to odmiany mieszańcowe które wysiewa się tylko raz ale mają dużo wiekszy plon (ziarna i zielonki. Odmiany populacujne coraz rzadziej wyestepuja i mało kto to sieje bo sie nie opłaca gdyż z mieszanca jest wiekszy plon. Jak kupisz na targu odmiane populacyjną to powinno coś urosnąc a jak kupisz ziarno mieszanćow na targu to o ile poschodzi to bedzie bardzo mizerna. Na wschody odmiany populacyjnej ma tez wpływ w jakiej temp była suszona bo jak była zbyt wysoka to takie ziarno nie poschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak zamierzasz pierwszy raz siać kukurydzę, to zrób to jak należy i nie siej nasion z targu, bo tylko stracisz pieniądze. Dobra i dobrze dobrana odmiana da ci kilkukrotnie większy plon od nasion z targu nawet przy bardzo ograniczonym nawożeniu, poza tym trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiednie odchwaszczenie dobrymi środkami i w prawidłowym terminie (stosując chwastox, którego nie polecam albo mocarza zbyt późno zrobisz więcej szkody niż gdybyś wcale nie odchwaszczał) bo na zachwaszczonym polu też nic nie zbierzesz. Dobre wschody uzyskasz siejąc siewnikiem punktowym. Obsada to 90-100 tys. nasion na ha.

 

Zdobądź trochę wiedzy na temat uprawy np. tam: http://www.ihar.edu.pl/doradztwo.php.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

kup nawet najtansze nasiona polskiego hodowcy a wyjdziesz na tym lepiej. Mialem 2 lata temu OPOKE (polska odmiana) niezbyt droga i bardzo ładna wyszla na kiszonke (duzo masy niezłej jakosci). Jeżeli bedziesz pierwszy rok siał qq to mysle że nie ma sensu pchać się w drogie nasiona zagraniczne (mimo że warte są ceny) ale qq trzeba nauczyc sie uprawiac żeby mieć rekerdowe plony. W pierwszym roku nie osiągniesz rekordów, zobaczysz na własnych błedach ile wysiewać, w jakich odstępach, kiedy pryskać. Jeżeli chcesz to zrób sobie z tego 1.5 ha poletko doświadczalne np po 8 rzędów zasiej co 75cm i 90 tys ziaren/ha kolejne 8 zasiej 100 tys ziaren/ha kolejne 120 tys /ha póżniej zmniejsz rozstaw np na 55cm i tez w różnych wariantach zasiej, dzieki temu zobaczysz jak zasiana qq najlepiej wychodzi na twoich ziemiach, jak wykształca sie kolba przy danym nawożeniu itp. zdobedziesz spore doświadczeniie. w kolejnych latach możesz eksperymentować z odmianami itd itd... Temat rzeka a każdy ma swoje teorie:) no i siej siewnikiem puntowym a jeszcze lepiej punktowym pneumatycznym. Podejrzewam że nie masz takiego siewnika ale na tym nie oszczedzaj bo dokładność wysiewu jest bardzo ważna w qq. zwykłym poznaniakiem itp tego nie zasiejesz dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUJPOM1988    0

ja bym tobie polecil kws silvestre cena z cennika okolo 190 za 50tys. wieksze ilosci taniej . a podstawa wysokiego plonu to czyste pole . nie mozesz mniec chwastow bo nawet najleprza odmiana zachwaszczona da marny plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja sieje na kiszonkę tako "z targu". Co prawda nie kupuje na targu tylko biorę od znajomego co sieje na ziarno. Obrywam na jesieni kolby z pola i wkładam w zboże a na wiosnę młócę. Sieje zwykłym siewnikiem w rzędach co 48cm (tak żeby pod ciągnik pasowało). Na ha wysiewam około 50 kg. Jeśli kupisz na targu to musisz kupić do siewu a ona jest po 2zł/kg. Ta paszowa się nie nadaje bo nie powschodzi. Jeśli kupisz to musisz sprawdzić czy kiełkuje. Handlarze czasem oszukują...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie kukurydza siana jest siewnikiem Kuhn Maxima około 90 tys/ha, co do ziaren z targu to nikt u mnie tego nie praktykuje w tamtym roku znajomy zasiał 2 ha i kukurydza miała max 1,5m co było śmieszną wysokością na tamten rok.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj