Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Rolnikix    4

Najlepiej pryskaj po deszczu, właśnie u mnie pada i już się będę szykował jeśli wiatr się uspokoi na opryski dolistne kukurydzy i ziemniaka. Przed deszczem to tak chociaż z 1 dobę wcześniej, ale to nigdy nie ma pewności że na 100% popada dlatego ja też wolę pryskać po deszczu.

Myślę że tak ok 6,7 liści bez obawy możesz pryskać, następne dawki po około tygodniu. W sumie 3 dawki mocznika powinny wystarczyć, chociaż niektórzy jak mają samojezdne opryskiwacze to później jak większa kukurydza to też chyba dolistną dawkę stosują.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

A jak np popryskam a za 2-3 godz spadnie deszcz to ten oprysk cos jeszcze da? Bo pogoda jest pochmurna i tak wisi troche jak w worku w kazdej chwili moze spaść deszcz i nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Może coś da, ale dużo mniej niż powinno. Na Twoim miejscu wstrzymałbym się aż spadnie deszcz.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos292    0

Jęśli temperatura gleby nie bedzie miała 8, 10 stopni ciepła to kukurydza nie ruszy z wegetacją. He he może kukurydzy zrobi sobie rondo pod ziemią. znaleźli się wielcy agronomowie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam koledzy

potrzebuje dowiedziec sie w jakim terminie kosi sie kukurydze na ziarno.

dokladnie chodzi mi o podanie przyblizonej daty koszenia qq w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gradziak1    4

A że się tak dołączę do tematu i zapytam jaki jest średni plon zazwyczaj z hektara i co robicie z tą całą pozostałą zielonką? na kiszonkę? czy sieczkarnia i zaorać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

przeważnie qq kosi się w październiku, listopadzie jest to uzależnione od FAO i kiedy była siana, na dzień dzisiejszy kolby są juz bardzo dobrze rozwinięte i podsychaja ale roślina jeszcze zielona wiec trzeba czekać aż podeschnie łodyga, najlepiej po przymrozku to raz dwa usycha. a do pytania co z pozostałością... jeżeli na ziarno to na ziarno niema możliwości zebrania resztek pożniwnych na kiszonkę, albo ziarno albo kiszonka. a jak na ziarno to jak dobrze rozdrabniacz zrobi robote to niema problemu z przyoraniem. Plon, to jak jest dobry rok i omacnica nie zaatakowała plantacji to da sie wyciągnąć 10t/ha suchego ziarna, ale średnio to ok8ton.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

stara, dobra odmiana:) posiales dosc wczesnie, w polowie pazdziernika bedzie gotowa. jesli wilgotnosc bedzie kolo 35% a nie masz suszarni, to kos zeby uniknac ryzyka deszczu. ciezko z niej w warunkach polowych uzyskac wilgotnosc ponizej 35%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarulsolo    0

Kiszonka z kukurydzy communicate najtan'sza; pasza; energetyczna;, stosowana; w z.ywieniu byd?a mlecznego i opasowego. Drugim coraz bardziej powszechnym kierunkiem uprawy kukurydzy joke uprawa na ziarno. Z uwagi, na niezbyt korzystne warunki klimatyczne naszego województwa do produkcji kukurydzy na ziarno, Podlaski Os'rodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Ros'lin w Radzikowie od ponad 10 lat prowadzi badania nad ocena; wczesnych mieszan'ców kukurydzy. W mniej korzystnych warunkach termicznych z mieszan'ców o odpowiedniej wczesnos'ci uzyskac' moz.na dobra; kiszonke;, lub o dobrej dojrza?os'ci ziarno, które nie be;dzie wymaga?o zbyt duz.ej energii do jej dosuszania.

 

 

Acura Power Steering Gear Box

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

kuku już zaczyna opuszczać kolby w dół czas przyjrzeć się suszarni a może sprzedać na mokro?? ;) siana była 25.04. może ktoś zna ceny usługowego suszenia i jakie orientacyjne ceny są na mokre ziarno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

[Jak dobrze pójdzie to jutro zaczynam żniwa kukurydziane

Odmiana Moschus Oseva siana 15.04 Dziś obszedłem pole i po zerwaniu i omłóceniu kilku kolb wyszło 35%.

Poza tym za dużo zrywaczy się tu kręci w tym roku to już plaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

ja wczoraj skosilem 20 ton, wilgotnosc 34% wczesna odmiana, zostalo jeszcze 17ha, dzialam powoli z reszta.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

drogi kolego ta propozycja z Agrocornu to taka jak w ubiegłym roku pogadaj z nimi bo może bedzie ci się lepiej opłacało wysuszyć u nich i wówczas do nich sprzedać ja tak zrobiłem w zeszłym roku i wyszedłem 10 pln na q lepiej druga moja sugestia i pytanie to ile % miałeś zanieczyszczeń i uszkodzonych ziarniaków?? jednak porównując do ceny pszenicy to trochę mało bo i sucha kuku chodzi w granicach 850-900t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

W tamtym roku mnie wkurzyli tymi zanieczyszczeniami i potrąceniami , po wielkiej awanturze zmniejszyli ale w tym roku nie bardzo pałam chęcią współpracy z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Witam!

Posieliśmy QQ po raz pierwszy.Potrzebuję rad.

-jak rozpoznac czy można już kosić

-odmiana Susann,siana 30kwietnia

-czy kolby mają miec jakiś szczególny wygląd

-czy można siać jeszcze raz na tym samym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

drogi kolego

QQ jak dojrzewa to opuszcza kolby w dół inny znak dojrzałości ziarna to pojawienie się zaciemnienia (brązowa plamka) u nasady ziarniaka

co do 2 twojego pytania to śmiało możesz siać na tym samym polu do 3 lat (więcej też można ale agencja ma wąty i może ci bruździć że nie przestrzegasz dobrej kultury)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Znajomi koszą i u jednego 16 ton/ha mokrej 35% ;) Zadowoleni są bardzo s qq zwłaszcza że po zaoranym rzepaku :D

 

Ps Ale pełno jest " zbieraczy" ;[ A potem gadziny sprzedają ;[


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Kukurydza nie jest traktowana jako zborze i się nie czepiają. Więc nie wprowadzaj w błąd.

Sam sieję na niektórych polach kukurydzę 16rok pod rząd i nikt się nie czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj