Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

damian1992    102

U nas ludzie powoli sieją, my na razie po zarobku jeździmy, w sobotę planujemy u nas zasiac 10 ha ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

u mnie sąsiad siał 15 kwietnia ja zawsze sieje wtedy kiedy ma deszcz padać wtedy najszybciej mi rośnie wschodzi tak po 2 dniach :)a u siebie będę siał jak skoszę żyto na kiszonke..:)


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@farmersNHtd95d czemu tak późno siejesz

Musze jeszcze obornik powywozić :P U nas wszyscy około 10 maja sieją ;P Sąsiad w tamtym roku posiał po 15 czerwca bo woda stała na polu :unsure: I wyszedł na tym najlepiej z całej wsi, najwięcej nazbierał. Fakt kosił po 20 października ale masy miał sporo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

U nas sieją już na całego ja posiałem 21 kwietnia dziś patrzyłem to ma już kiełki takie 2-3 cm

U nas też jeden posiał na początku czerwca to masy tak średnio było ale kolb to zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

a my w zeszły roku połowę sialiśmy drugi raz-bo powódź- i ta z końca maj była lepsza od tej z początku kwietnia :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ja zaczynam jutro siać i nie pamiętam roku żebym tak późno siał. Zawsze było posiane między 20-25 kwietnia, na niektórych kawałkach ciągle mokro, za to w rzepaku i pszenicy ziemia pęka od suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ja akurat nie mam takich pól żeby mi wymokła kukurydza a z dzikami też nie mam teraz problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie?,czy na pole dobrze nawiezione obornikiem na zimę wystarczy 100kg soli i 100 fosforanu na ha,siejąc siewnikiem z dozownikiem nawozu a mocznik 300kg jak będzie qq około 40cm.Ziemia 3/4 klasa

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mocznik również lepiej pod korzeń, zacznie działać po ok 3 tyg będzie jak ulał ;) Ja posiejesz na rosnace rosliny to granulki wpadną między rośliny i tam będą poparzenia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam takich pól żeby mi wymokła kukurydza a z dzikami też nie mam teraz problemów

U mnie wymokła na tym polu co mam blisko twojej łąki :P Te pole nie jest jakiś nisko położone czy coś <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Te łąki są jakieś dziwne u mnie jest wysoko i tak woda w jednym miejscu stała co nigdy się przez 20 lat nie zdarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja już obornik powywoziłem :P Najprawdopodobniej w tym tygodniu będę siał B) Ty pryskasz kukurydze przed wschodowo jesteś zadowolony z takiego oprysku ? Ja zawsze pryskałem jak już kukurydza miała 2-3 listki. Może w tym roku dałbym oprysk przed wschodami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja pryskam Guardianem Compleks przedwschodowo już od kilku ładnych lat i jestem bardzo zadowolony bo już od początku chwasty nierosną co kukurydzy daje lepszy start. A co do zasiewów w tamtym roku posiałem najwcześniej w okolicy chyba 23kwietnia i miałem piekną kukurydze akurat pogoda dopisała i wilgoć była to po około 10dniach kukurydza zaczeła wschodzić


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

4 rok pryskam przed wschodowo wcześniej powschodowo czyli 15 lat uważam że efekty są lepsze

w tym roku pryskałem Guardianem CompleteMix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj