Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

soltys48    19709

uuu...to szybko, u mnie na 3 klasie siana we wtorek i kiełek do 1cm, na piachu ze 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12
Napisano (edytowany)

U mnie wschodzi..25 dni po siewie...

 

Flinta czy denta siałeś?

Zmniejszyła się obsada czy wszystkie przeżyły i wschodzą?

U mnie z dentem jest słabo, dam mu czas do końca tygodnia ....

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siana w piątek dziś patrzyłem na piachu to dopiero kiełek startuje ale dziś popadało i ma być ciepło to mysle że szybko odrobi ten póżny siew w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Flinta czy denta siałeś?

Zmniejszyła się obsada czy wszystkie przeżyły i wschodzą?

U mnie z dentem jest słabo, dam mu czas do końca tygodnia ....

Ja siałem denta dość wcześnie na test, bo przed 20 kwietnia, na ogół wtedy ziemia miała 10-11 stopni, jednak nikt nie spodziewał się tak długiego ochłodzenia.  na piasku zaczyna wychodzić, jak grzebałem to na piasku nie jest źle, na 10 roślin może 1 nie przeżyła, jedynie mam takie dwa miejsca co gleba sztywniejsza i chłodniejsza, to tam będzie na pewno troche braku w obsadzie, ale to z 10 arów takiego miejsca mam. Rozważałem nawet przesianie, jednak zaczekam do końca tygodnia aż wszystko wyjdzie, jednak pewnie ją zostawie.  Ogólnie w tym roku nie widzę żadnej różnicy na kukurydzy sianej przed 20, po 20 czy nawet 1 maja, kiełki teoretycznie identyczne, te wcześniejsze jedynie mają lepszy system korzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Siany dent i flint.Roznicy nie widac  a co do obsady zobaczymy jak wyjdzie całosc bo sa ziarna co wyszły,za chwile wyjda i pojedyncze sztuki co kiełki wypusciły dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

1 maja siana i już po woli wychodzi. Miejscami strasznie mokro.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

My wczoraj i dzisiaj pole pod kukurydże uszykowalismy. Pogoda od paru dni ale miejscami jeszcze mokro troche . Jutro będziemy siali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja właśnie zaczęła wychodzić ale nie równo. Siana 1 maj. Takie pytanie dodatkowe czy warto dawać wapno granulowany po wschodach jeśli obornik był dany w połowie kwietnia? Czy lepiej poczekać i dopiero na zimę dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Na mineralnych glebach siana 11.05. Ma już kiełki 1 cm.

Wczoraj siana na torfach.

Odmiana KWS Ambriosini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja dalej nic siana 2 maja i nic i sąsiadów to samo.... ziemia ciężka skała 3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kawałek na piachu siany w ubiegłą środę to już większość na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Ostatki wysiane tydzień temu już zaczęły wschodzić. Warto było nie śpieszyć sie wtym roku z sianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U nas wybiła się na powierzchnię po siedmiu dniach:)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2355

U mnie wszystko na wieszku. Dziwi mnie ze juz drugi rok przed posianiem kuku znikaja dziki nie widac nigdzie naryte ani śladów a w kwietniu gdzie sie nie spojrzali świeżo naryte


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2355

Co zrobic kuku nie moze przebic sie orzez zeschnieta skorupe. Ruszyc lekko brona czy da rade? Niby ma padac dzisiaj to moze jej pomoze .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

u mnie też strasznie ubiło do tego zasiana na strasznej glinie, wczoraj jak byłem na polu to tak jakby zaczynała się przebijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

myślę że należałoby zmienić tytuł tematu na kiedy kończycie siać kukurydzę :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
Napisano (edytowany)

nie wiem jak w kraju ale u nas ci co sieli przed ostatnim deszczem a większość łącznie ze mną maja problem z przebiciem kukurydzy na powierzchnie bo straszna skała,a właśnie jeden mały gospodarz ma 1ha kuku i właśnie bronował lekką bronką choć ryzyko było bo kiełki uszkodzi, po co takim nowym siewnikiem siał wynajętym wszyscy sie śmieli na całą wieś głośno,hm a teraz kurde jadę drogą przeszłem się po tym polu i co,teraz on powinien sie śmiać z wszystkich,rzędy piękne.

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sialem punktowo profesjonalnym siewnikiem i nanjednj działce 6.5 ha ładnie wschodzi 3 klasa glina a na 1.5 ha klasa gleby 5 bardzo słabo ziarno głęboko osadzone a słabe 2 maja straty są w konkurent bo widzę vitras i koneser wschody 97% a konkurent do 70% więc na same wschody nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75
Napisano (edytowany)

Walcem przejechać pole,ziemia się skruszy i zaraz powschodzi.

Ja 1 maja siałem i też się skorupa zrobiła i planuje to kultywatorem przejechać,odkręcić graczki i środki zruszyć.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

Jeszcze 1.5 ha bede siać w tym tyg... Bedzie cos z tego ? Fao 200, 220, 240. Zostaly resztki a ziemia doszła to siejemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka_AF    0

1 ha ostatni obsiany 1,5 tygodnia temu. Wschody już są. Nic nie rozbijałam, u mnie nie padało tak, żeby się jakaś skała robiła. Zastanawiam się tylko jaki plon będzie z tego hektara, bo duży odstęp był między pierwszym siewem a tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jeszcze 1.5 ha bede siać w tym tyg... Bedzie cos z tego ? Fao 200, 220, 240. Zostaly resztki a ziemia doszła to siejemy :)

Praktykował ktoś tak późny siew? Również mam do zasiania 2 ha w tym tygodniu. Jest sens? Jaką odmianę byście polecili na piach 5-6 klasa? Stanowisko suche

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj