Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dmowski1939    3

Ok 4 ha zasiane 2 maja. 1 maja jeszcze sie topiłem agregatem, 2 maja rano bronami przesuszyłem i tak 95 % największego z pól udało się zasiać.Reszta 100% . Wieczorem 2 maja poleciałem z Adengo. Dziś, podczas grodzenia buty się topiły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka_AF    0

Też się zawiodłam co do prognozy. Za długo to wszystko trwa, nie można się za robotę wziąć porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Wzeszła już komuś qq z tych co siali tak wcześnie, byłem dziś na polu to tak mokro że lepiej nie wchodzić, a na glinie niezła ślizgawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Panowie czy kukurydzę zasianą w rozstawie 65cm da się zebrać przystawką na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy od kukurydzy i roku. Jeśli kolba będzie bardzo wysoko (klatka piersiowa u standardowego człowieka) to teoretycznie się da, ale i tak mogą wystąpić straty w postaci zgubionych kolb. No i na pewno bardzo nie równe ściernisko z badylami nawet do 1 metra. A i przystawka na 4 rządki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

panowie jak myslicie trzeba uprawoc przed tymi nowymi siewnikami do kuku jak tydzien temu bylo to zrobione lecz prez ostatni czas duzo deszczu bylo. co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Właśnie, jest sens ponownej uprawy jeśli pole czeka z tydzień i troszkę popadało? Gleba to w większości piasek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Jak piasek to nie ma sesu chyba ze trzeba syszyc glebe albo na ciezszych ziemiach z nie do konca idealnym siewnikiem to bym jednak ruszyl.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

panowie jak myslicie trzeba uprawoc przed tymi nowymi siewnikami do kuku jak tydzien temu bylo to zrobione lecz prez ostatni czas duzo deszczu bylo. co myslicie?

Jeżeli rodzice talerzowe to chyba nie ma takiej potrzeby. Jeżeli rodzice zwykle to raczej trzeba by było czymś przejechać. Sialem.2 tyg temu i kiełki niewielkie. Boje się ze przy takiej pogodzie wkoncu wyznaje. Ojciec mówił ze.tez był taki rok gdzie ciągle było zimno i mokro i kukurydza w czerwcu była malutka. Później przyszły gorące dni to ładnie poszła do góry. Na przyszły.tydzień zapowiadają do -4 ale póki w.ziemi jest kukurydza to nic nie powinno się stać. A w zeszłym.roku było tak sucho.ze kukurydza była fioletowa. Co roku coraz bardziej.ekstremalne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2

Trzeba być dobrej myśli, na razie pogoda nie rozpieszcza ale jeszcze będzie dobrze. Przyjdzie temperatura, to pójdzie kukurydza w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Jeżeli rodzice talerzowe to chyba nie ma takiej potrzeby. Jeżeli rodzice zwykle to raczej trzeba by było czymś przejechać. Sialem.2 tyg temu i kiełki niewielkie. Boje się ze przy takiej pogodzie wkoncu wyznaje. Ojciec mówił ze.tez był taki rok gdzie ciągle było zimno i mokro i kukurydza w czerwcu była malutka. Później przyszły gorące dni to ładnie poszła do góry. Na przyszły.tydzień zapowiadają do -4 ale póki w.ziemi jest kukurydza to nic nie powinno się stać. A w zeszłym.roku było tak sucho.ze kukurydza była fioletowa. Co roku coraz bardziej.ekstremalne warunki.

 

A zasiałeś flinta czy denta?

Ja wczoraj sprawdzałem to jest ogromna różnica w długości kiełka i korzeni pomiędzy dentem(P8400) a dent-flint(Drim Syngenty)

 

 

"wyznaje" ?? tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ci co siali 2-3 tyg temu. Maja kielke dopiero jak i ja a sialem w poniedzialek. Takze jak nie ma cieplej gleby to szkoda siac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Kukurydza posiana w poniedziałek 1 maja, miejscami było mokro ale jakoś przeszło, na drugi dzień oprysk, dzisiaj nie było by mowy o wjechaniu na pola, wschodnie mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

ja tak tak jak pisałem posiane w czwartek przed majówką,u kuzyna 7 posiane zostało 2ha,połowa u nas jescze nie posiała a ci co posiali a sieją co drugi w gminie to będą sieli jescze raz,dziki nie mają litości w tym roku jak nigdy z 3x ich więcej,ja jakoś z nimi walcze narazie strata to 5metrów rządka nie ogrodzonego na zakręcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

U mnie w tym tygodniu ruszyli pomału z siewem :). Ja też trochę posialam resztę po niedzieli planuje zasiać jeśli pogoda pozwoli oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

dzięki za odpowedzi siewnik nowy z talerzami podbno a ziema średnia. mam równo na polu i chyba zasieje bez uprawnienia zobaczymy co to bedzie. unas w okilicy siane 3 tygodnie temu maja kiełek 2cm... .może jak bez uprawki to dac ta kukrydze płyciej? chyba jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Siew 01 maj gleba piasczysta odmiana nimba

post-126979-0-01910300-1494143791_thumb.jpg


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

Może się okazać że gleby piaszczyste będą w tym roku atutem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Moze.....2 tyg bez deszczu i zaczyna robic sie szczypiorek. Ale jak mokro to bardzo fajnie rosnie lepiej niz na 3 klasie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie jest tak mokro że szkoda gadać gorzej niż na wiosennym roztopie i na dodatek ciągle pada... zimno jak... żytka o połowę niższe niż zwykle:) zastanawiam się nad pierwszym pokosem trawy bo już blisko a woda stoi...
Kukurydze też zasieje jak zejdzie woda a potrzeba do tego z tydzień pogody bezdeszczowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Wielkopolska jedno wielkie bagno na lepszych ziemiach, jak pod koniec maja uda sie zasiać to będzie dobrze, bo pogody.nie są zbyt optymistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj