Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piechu    43

W piątek minie 2 tygodnie jak.zasialem i nawet opryskalem Adengo. W sobotę jak patrzyłem to ziarna miały "kiełki" ok. 0.5 cm. Nie wiem co.z.tego będzie bo następne dni zimne u mokre. Zastanawiałem się nad przesunięciem siewu ale pogoda była dobra przede wszystkim do rozstania nawozu bo akurat nie.wiało tylko śnieg trochę padał parę km odemnie. Kiedyś.stałem 1 mają.to po 6 dniach.była juz na wierzchu. Podejrzewam że q tym nie prędko wyjdzie z ziemi. Ale z.tego co widzę opóźniony siew tak wiele by nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Mokro w cholerę. Siew strip till. Jedno pole po qq na ziarno a drugie po pszenicy. Uprawa bezorkowa na wiosnę. Talerzówka a za 2 tygodnie sól i agregat. Było tak twardo że zęby trzeszczały. Jeszcze w czwartek zostało jedno pole i inna odmiana zobaczymy co wyjdzie w tym roku. Ziemia 4 a i b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Wczoraj posiane 11 h zachód Podlasia . Gleba w sam raz i pogoda też przynajmniej w tym roku się nie kurzyło. W okolicy już co drugi sieje nikt już nie patrzy czy będzie zimno czy przymrozki nadają . Wiadomo że nie każdy może wejść na pole . Sam zostawiłem kilka ary bo szkoda maszyn topić. Pewnie za 2 tyg posieje bo mam swój siewnik.. Też tak myślę że już teraz każdy dzień opóźnienia to słabsza kolba będzie ale wyrosnąć wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja  juz sialem nawet 21 maja i nie odstawala od tych sianych miesiac wczesniej.

 

Dokładnie jeśli nie ma odpowiednich warunków to wczesny siew nicnie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Do kiedy jest sens siac kukurydze na ziarno aby plon byl przyzwoity?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Po tych ostatnich przelotach deszczu (14L i 21L )może uda się zasiać za jakieś dwa tygodnie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i u mnie podobnie,jeszcze na dodatek leje dzis od 5.ziemia tak napompowana woda ze juz po godzinie wszystkie pola zalane,sianie qq teraz za 2-3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Siałem 1-2 maja a dziś już leje cały czas. Te kawałki co mi zostały to pewnie za tydzień minimum się wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka_AF    0

U mnie w polu też mokro. Kukurydza wysiana w połowie, dalej nie dało rady jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grborzejewo    0

ja już zasiałem 28 kwietnia , co do wydajności to moim zdaniem od pogody wiele i FAO zależy , ja zasiałem w tym roku wszystkie wczesne odmiany poniżej 220 fao , i zależy mi na szybkim zbiorze do 15 pazdziernika muszę zebrać zeby była wilgotność poniżej 30 % przy niskim fao wydajność minimalnie mniejsza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na polu błoto po ostatnich deszczach 1 maja zasiana bo dopiero dało się wejść. Już dawno tak nie było. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

My zdążyliśmy zasiać 24 kwietnia ale po tych deszczach teraz to ok 10 pewnie będą siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak na razie to średnio to wszystko wygląda brakuje ciepła. Wody pod dostatkiem, ale to zawsze tak jak ciepło to sucho deszczu nie ma. Teraz odwrotnie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Oby tak było już pora na ciepło :).


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest zimno i nie wzejdzie w ciągu dwóch tygodni to już zabraknie jej wigoru i nie wyjdzie . Tak samo jak ktoś kiedyś wsial na 9cm niby przed dzikami chciał się uchronić a qq nie dała rady wyjść. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do połowy maja to już powinno się ocieplić. Ostatnimi latami było wręcz gorąco czasami, a 20-25 maja to pierwszy pokos się ogarniało.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Trochę kukurydzy udało się zasiać tylko nie zdążyłem z azotem przed siewem bo wiadomo jaka pogoda, teraz mam pytanie jak lepiej zrobić prysnąć najpierw lumaxem a później np za tydzień RSM czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja bym dał najpierw lumax-a, a potem RSM. Chwasty pogonić przede wszystkim.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Też tak zrobiłbym. Najpierw lumax potem RSM. u mnie akurat jeszcze trochę zostało kuku do posiania ale nijak nie można wejść w pole. Albo za zimno jak było wczesniej, albo ciągle leje jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U siebie część posialem ale miejscowi obszarniki stoją bo na polach stoi woda i myślę że potrzeba przynajmniej kilka cieplych dni aby obeschlo bo jest gorzej niż na wiosennym roztopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

w podlaskim jak by przestało padać to około 15maja 

 

Nie pakuj całego Podlasia do jednego worka, na moich piachach po kilku godz słonecznej pogody można ruszać w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj