Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Mikruss    536

Wczoraj reszta obornika zaorana dzisiaj pada. Pewnie w polowie przyszlefo tygodnia siew jak sie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Może w następnym tygodniu uda się wjechać w pole. We wtorek wleciałem z agregatem i od tamtej pory pada, leje, leje, pada. Ale to dobrze niech troszkę nawodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

8 kwietnia zacząłem troche w celu rozruszania siewnika przed sezonem, dzisiaj byłem zobaczyć co sie dzieje. Malutkie kiełki takie same jak ponad tydz temu, po niedzieli zapowiadają ciepło ruszy jak szalona przy tej wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Zasiane 13ha zostalo okolo 50ha pogoda szaleje, mokro jak sie da wjechac to sie zasieje hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja sialem 22 kwietnia. Qq juz wypuscila male kielki wiec nie jest zle, przyjdzie cieplo to wystrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9879

U mnie siana 26, wczoraj patrzylem ziarno zaczyna pękać :) zapowiadają troche ciepla no i sie sprawdza wczoraj do poludnia już bylo znośnie a ziemie mam lekkie to sie nagrzewają szybko. Zostalo mi ziarna na 1.5 ha ale to zasieje chyba dopiero kolo 10 jak posieje nutri honey :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ruszam dziś z siewem. Wczoraj cały dzień było cieplutko, dziś słońce tez bije od rana. Okolice Sochaczewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Jak dobrze pójdzie to jutro zasieje , ale nigdy tak późno nie siałem co za zrypana wiosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja miałem siać dziś ale nawet na piachu kaczki pływają po ostatnich opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Ja mam gliny. Dziś cała talerzówkę zapchałem błotem , aż mi przód w traktorze dźwigało , ale ruszyłem glebę i ładnie schnie, na jutro powinno być git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Moja tydzień będzie jutro jak zasiana,dzisiaj robiłem kontrole to nawet kiełka nie puściła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie ma się co śpieszyć przy tej pogodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja  juz sialem nawet 21 maja i nie odstawala od tych sianych miesiac wczesniej.

Jak się patrzy na wysokość a nie na grubość łodygi i kolbę to może i nie odstawała... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

W ubiegłym roku i w czerwcu po poplonie z żyta ludzie sieli i mieli piękną kukurydzę,wysoką,grubą,o odzywkach nie zapomnieli,ale kolby takiej jak przy tej wcześnie sianej nie było,więc niestety warunków do siewu bynajmniej u nas nie ma,i zbyt dobrze to na nic nie wpłynie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Jak się patrzy na wysokość a nie na grubość łodygi i kolbę to może i nie odstawała... 

Kukurydza miala do 3 metrów ladyga i kolba gruba. Odmiana byla Maisadiur MAS 11. Po siewie wtedy dosc padało. To bylo chyba w 2012r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ale za to w 2015 w skrajnej suszy było widać jak na dłoni kto posiał wcześnie,tj.przed 20 kwietnia a kto późno


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj