Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Gość   
Gość

u mnie śnieg dziś sypał 2 godziny,pogoda niby do przyszłego wtorku deszcz,zanim w pole da wjechać to sianie w maju wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie ma co się spieszyć. Mokro przy tej temperaturze to niczego dobrego nie wróży

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja zasiałem teraz w sobotę na próbę 3,5 ha, resztę będę siał jak pogoda pozwoli.  Ogólnie jak teraz siałem to temperatura gleby na głębokości siewu 10,5-10,7 także tragedii nie było, jednak teraz pewno się trochę ochłodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

My jeszcze nie zaoralismy na kukurydze a co mówic o siewie.

Czekamy na lepszą pogode ale tak myślimy że ok.28 kwietnia dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

dziś było minus 5 stopni a poza tym woda na polu stagnuje  więc pewnie w maju siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

znajomi mają ponad 750 na zielonkę i na ziarno i ani ara bo mokro,dziś rozmawialiśmy to już przebierał nogami ,że nie zdąży..........przyjdzie usługę nająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek69    1

Co roku siałem na koniec kwietnia (6ha) ale w tym roku planuję w maju koło 10. Wiadomo pogoda nie sprzyja a kukurydza lubi ciepło  :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

W zeszłym roku sielismy qq 26 kwietnia a w tym nie wiadomo wszytko od pogody zależy. Zresztą na siew qq jest czas jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

u mnie duzi juz sieją HS ma już posiane podobno ok 500ha kolega ma do siania 250ha siałby przed świetami ale mokro. Ja osobiście mam w planach posianie w tym tygodniu ok. 7ha

ps. szkoda ze kupiłem denta z flintem bym sie nie zastanawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja jutro zaczynam urobie z 5ha piachu to w środę posieje. Na niektórych polach woda stoi to przeciągną się siewy w tym roku ogólnie mam 16ha na kiszonke. W tamtym roku 16 kwietnia startowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja czekam do maja.

Zimno i mokro wiec u mnie bez sensu na tą chwile zresztą nawet nie idzie w pole wjechać.

Do zasiania 12 ha na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

też czekam, chyba że nagle końcówka kwietnia będzie cieplejsza ale średnio sie na to zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Nawóz rozsianych i pole uprawnione. Dziś nawet było ciepło. Wkoncu przestał wiać wiatr.Idealna pogoda do pryskanie. Chyba jutro zasieje. Ma się ocieplić. Jak ktoś sieje na kiszonke to można czekać. Spóźnienie siewu niby przedłuża dojrzewanie ziarna. Szkoda ze te ciepło gdzieś nam ucieklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jak się uda to na koniec kwietnia zasiejemy, ale wyjdzie raczej jak zawsze tzn. początek maja. Zawsze tak siejemy i jest ok (przeznaczenie na kiszonkę).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja też mam nadzieję że pod koniec miesiąca coś zasieję. Ale tylko nadzieję, po na długoterminowej w opolskim, tylko  w poniedziałek pogoda, a do 3 maja deszcze. Z dobrą pogodą nigdy im się nie sprawdza, a z tą gorszą niestety w 80 procentach zawsze zgadują. I bądz tu mądry. Dobrze, że choć na giełdach qq dobrze stoi. Nie wiem czy nie lepiej w tym roku spiszą się wcześniejsze odmiany na pózne siewy. Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

pole uprawione, nawóz rozsiany, siewnik zamówiony -sieje na początku przyszłego tygodnia. Część na kiszonke i na ziarno ok.7ha. Ale jak w.w już wspomiałem Duzi posiali dużo i na co czekać.....

Patrząc na prognozy długoterminowe nie wróży za dobrze, ale cóż póżno sie robi. Ktoś mówił ze prognozy długoterminowe to wróżenie z fusów i mam nadzieje ze  tym razem to się sprawdzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już słyszę ten kwik jaka to bieda i klęska że trzeba odsiewac. I wypowiedzi rolników w mediach że jakaś zapomoga im się należy bo pogoda zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

A jak wybieralem odmiany to znajomi mówili ze fao 220-240 za wczesne i ze nie będzie nic z kukurydzy a teraz płaczą ze te późne to trzeba siać a zimno :o ja sieje pierwszy rok ale wole poczekać niż siać w zimna ziemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co jak do 15maja albo dłużej będzie tak jak teraz wcale nie posiejecie. Do końca kwietnia musi być posiana potem już nie da takiego plonu jak trzeba. Ja jak nie zacznie padać to jutro skończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja planuję zasiać w nastepny wtorek-srodę,sadzę ze w najbliższych dniach juz na hura wszyscy zechcą siać

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak w/w poscie mam kukurydze z FAO 240. zawsze sieje taką i termin siewu 20 kwietnia jak dla mnie norma. Zważywszy na fakt ze moje rejony gospodarują na glebach mocno przepuszczalny i co z tym się wiąze szybko tracą wilgoć. Wiadomo kukurydza takze lubi ciepłą glebe, a ziemie piasczyste cechują sie szybkim nagrzewaniem. Godząc wszystkie aspekty,- termin siewu na ten tydzień wydaje sie ostateczny. 

 

ps. roślina nie głupia, wie kiedy wystawić główke z ziemi aby nie dostać strzała -mrozu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj