Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

maciek    29

temperatura gleby obniżyła się o z 9 do 7 stopni , wcześniejszy wysiew nic nie da bo pójdzie do ziemi jak do magazynu tyle że żiarno spęcznieje a wyjdzie na wierz 1 dzień szybciej niż ta siana w maju , oj widzę duże wilgotności w żniwa na póżnych odmianach a tylko takie mam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja mam zasianą  część  w kwietniu a część  pójdzie  w maju  zobaczymy  różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

temperatura gleby obniżyła się o z 9 do 7 stopni , wcześniejszy wysiew nic nie da bo pójdzie do ziemi jak do magazynu tyle że żiarno spęcznieje a wyjdzie na wierz 1 dzień szybciej niż ta siana w maju , oj widzę duże wilgotności w żniwa na póżnych odmianach a tylko takie mam.

Co do wschodów - zgoda, majowa kukurydza wychodzi dużo szybciej ALE.... kukurydza siana wcześnie ma nieporównywalnie lepszy system korzeniowy. Przetestowałem to rok temu a potwierdził to człowiek pracujący w ODR ( zajmuje się badaniem kukurydz ponad 15 lat). Pole obok pola - różnica w siewie 10 dni i z jednej strony piękna i dorodna a z drugiej bieda z nędzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady może te stanowisko obok było na eko? Fakt system lepszy ale i wieksze narażenie na wymarzanie. Wsiałem mieszankę zbożową w marcu przed wszystkimi z 2 tygodnie i fakt teraz jest piekna a te pozostałych marne dopiero wschodzą. Kukurydzę wsiałem w poniedziałek. San nimba reduta witras 6.6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Bez przesady może te stanowisko obok było na eko? Fakt system lepszy ale i wieksze narażenie na wymarzanie. Wsiałem mieszankę zbożową w marcu przed wszystkimi z 2 tygodnie i fakt teraz jest piekna a te pozostałych marne dopiero wschodzą. Kukurydzę wsiałem w poniedziałek. San nimba reduta witras 6.6 ha

 

Odmianę San siałeś na ziarno ? Bo ja mam Sana i Fabell na ziarno i nie wiem czy to dobry wybór.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ja tam sieje dopiero 4 maja, u znajomego siałem 2 tyg temu i patrzyłem w piatek (29.04) to dopiero kiełek miał 1mm - jak dla mnie to te siewy wczesne to tylko karmienie dzika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Ja własnie czekam za deszczem bo kukurydza już wychodzi.

Temperatury są super tylko deszczu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

u mnie siewy 50 proc, pierwsza wysiana 23 miała  kiełek ok.1 cm w niedzielę temperatura gleby 9,5 stopnia przedwczoraj między domami w ogrodzie dziś na pewno poszła do góry, jest dużo wilgoci w glebie gdyby nie deszcze i mała awaria podsiewacza już była by wiecha.Wczoraj kukurydza zasiana ok.16.04 jeszcze siedzi w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

wczoraj pierwsze 6ha z 40 jak pogoda pozwoli to do końca tygodnia skończymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Siana 3 tygodnie temu i dopiero kiełek pod wierzchem w tym tygodniu pewnie już wyjdzie na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U mnie na dwóch hektarach wschodzi, w mocnych dołkach tylko nie wyszła,reszta siana w ubiegły czwartek i z tego co widzę, dość szybko wyjść powinna. Dzików pod dostatkiem xD na szczęście ciepła i wilgoci też nie brakuje;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

temperatura gleby obniżyła się o z 9 do 7 stopni , wcześniejszy wysiew nic nie da bo pójdzie do ziemi jak do magazynu tyle że żiarno spęcznieje a wyjdzie na wierz 1 dzień szybciej niż ta siana w maju , oj widzę duże wilgotności w żniwa na póżnych odmianach a tylko takie mam.

 

Ja siałem 3 tygodnie temu i jeszczxe nic n ie wschodzi chyba trochę się pospieszyłem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

na pewno powschodzi i będzie dużo lepsza od tej sianej obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Ja siałem 12 kwietnia.Wilgoci ma dosyc ale gdzie ziemia cięższa z gliną to jeszcze troche posiedzi.

Gdzie piasek to już gdzie niegdzie rajki znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Jaki oprysk polecacie? Po siewie od razu i powschodowy? pole czyste,Bez perzu


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj