Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1975    1396

Czy jest teraz sens siać kukurydzę na ziarno? Nie jest już za późno?

Jak masz wilgoć w polu to siej , mój kolega dwa lata temu siał 10 czerwca bo mu wygniła i siał drugi raz i QQ była lepsza jak wcześniejsze u ludzi , pamiętam że za 4 dni już wykiełkowała. Kosił razem ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No właśnie, byle przymrozek nie zatrzymał wcześnie wegetacji. Nie wie ktoś może gdzie mogę kupić odmiane pyroxenia z osevy i ile mniej więcej może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacPaw    1

Ale ogólnie to chodzi o pryskanie na chwasta ? czy rsm'y i inne odżywki ?

 

Myślę, że jak na 30ha kuku to można poświęcić jeden rządek na niższe wschody przy 21metrach. jeżeli mówimy o pryskaniu przedwschodowym no i w sumie powschodowo też tak można bo ja miałęm takie sytuacje że powschodowo sie jechało i do fazy 5 liscia to co najmniej połowa się podnosiła po najechaniu.

 

Gorzej z odżywkami i rsm bo wtedy kuku jest bardzo krucha. Może warto pomyśleć nad zmianą scieżki w zbożach ? chyba to będzie łatwiejsze (nie wiem jaki siewnik) ale jeżeli planujesz więcej kuku siać to myśle że nie ma sensu kombinować z rozstawami siewnika kuku bo później kombajnista straci kilka włosów na głowie jak rządek nie będzie trafiał przez całą długość pola :P

Edytowano przez MacPaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

a może ustaw roztaw w siewniku na taki na jaki będzie ci pasował a dobry kambajnista i tak ci wykosi dobrze aby dzioby tylko nagięły kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ostatnio jechałem do Dani i tam jak i na północy Niemiec w większości zostawiają normalne ścieżki technologiczne. Czyli nie sieją rządków gdzie jeździ ciągnik. A 90% upraw tam to właśnie kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja mam koła do oprysków w ciągniku zrobione na felgach wypukłych tak że ciągnik okracza trzy rządki kukurydzy i koła idą idealnie pomiędzy rządkami. Rozstaw środka opon to 225 cm a opony 12,4 szerokości. W zbożu robię też takie szerokie ścieżki i jest super. Ciągnik NH TL100 trochę śmiesznie wygląda, nazywamy go kaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Po wyrzuceniu wiechy wydłużają się jeszcze międzywęźla, w zależności od odmiany 30cm do 1metra.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik5738    1

kukurydza lubi mieć ciepło,a jak zasiejesz ją w zimną ziemie to będzie schodziła długo albo kulka odbije w duł i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

I jak Panowie kiedy ruszacie z kukurydzą? bo u mnie to każdy patrzy na każdego kto pierwszy wyjedzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Po okolicy nie widziałem żeby ktoś się odważył siać, zresztą ostatni zboża skończyli siać, nie prędzej jak ok. 25 kwietnia będziemy próbować. Zwykle jest tendencja do przymrozków w majowy weekend więc lepiej jak ten czas w ziemi przeleży.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kiedy siejecie na podkarpaciu? ja mysle juz po 15 cos posiac, nie za wczesnie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jest tu ktoś z powiatow zambrow sokolow ostrow i sąsiednie zainteresowany wymiana nasion kukurydzy w celu przetestowania, interesuje mnie wymiana w ilości min 2 kg ewentualnie kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Czy można posiać nasiona kukurydzy z tamtego roku bo mi trochę zostało. Dodam że qq na ziarno czy zakupić nowe nasiona?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A czy można posiać kukurydzę wysuszoną z tamtego roku?Bo na działce parę rządków chce wysiać na zielonkę dla kaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak najbardziej z tamtego roku można posiac, co roku mi zostaje i wysiewam następnego roku i jest ok, grunt to odpowiednie przetrzymanie, żeby nie zlapalo wilgoci, co do ziarna wykruszonego z kolby, w tamtym roku testowałem, 4 rzadki było zasiane takim ziarnem i nie zauwazylem zadnej roznicy. Nie które firmy zastrzegają sobie takich praktyk, tzn siewu kukurydzy ich odmian ziarnem bez kwalifikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A czy można posiać kukurydzę wysuszoną z tamtego roku?Bo na działce parę rządków chce wysiać na zielonkę dla kaczek.

Wysuszoną naturalnie czy w suszarni?  Naturalnie wysuszoną to można, fakt szału nie ma ale urośnie, jeśli chodzi o kukurydze suszoną w suszarni to nie widziałem żeby ktoś siał i jakie były tego efekty, ale podobno ziarno jest jakby spalone i tragedia z tego wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

a czym się rozni ta wykruszona od tej z centrali? niczym oprócz zaprawy która daje centrala.  sa rolnicy którzy sieja kawalek na nasienie, w centrali nasiona tez biora się z pola, z nie koniecznie optymalnie wyrosnietej kukurydzy. jeśli pierwszy rok po centrali roznicy nie powinno być widać, co innego jak ktoś by kilka lat pod rząd ta sama odmiane sial z własnego ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj