Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

eMWu    485

Jest to odmiana Pyroxenia, której hodowca jest firma Oseva. FAO 130 jak kolega wcześnie napisał. Jest jeszcze jedna wczesna odmiana z firmy Saaten Union, z dostępnością Pyroxenii różnie bywa, założę się, że Czesi wykupią cały zapas, jak im woda zejdzie z pól (jeśli już nie wykupili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackdino    0

czy siał ktoś z was kukurydzę odmiany pyroxenia(oseva) na ziarno.jest bardzo wczesna FAO130 i kusi mnie zeby zasiać ja po ozimym jęczmieniu.wczene ziemniaki po jęczmienu mi sie udały to może z kukurydza też sprubuje?? blink.gif od lipca do listopada trochę czasu jest.co o tym szatańskim pomyśle myślicie???

 

Witaj kolego i co udała się tobie ta kukurydza ? Ja widziałem kukurydzę zasianą po jęczmieniu zimowym była ładna tylko niewiem czy poszła na ziarno czy na ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja będę siać jak zobaczę pierwszy kwiat mniszka lekarskiego tak myślę iż to będzie około 10 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z tego co wiem to mniszek kwitnie gdy jest optymalna temperatura gleby również dla kukurydzy. Rok rokowi nie równy ale w centralnej wielkopolsce mniszki pojawiają się koło 20 kwietnia - 1 maja i tak też kształtują się zasiewy. Z jakiego rejonu jesteś kolego ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z okolic białej podlaskiej -siedlec w 2012 początek kwitnięcia /pierwsze kwiaty na podwórku za stodoło 5.04/w 2013 15.04 i tak też zaczynałem siać kukurydzę a sieje mało około 1 ha więc jak by wymarzła to niewielki koszt odsiewu co jednak nie miało miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z tego co wiem to mniszek kwitnie gdy jest optymalna temperatura gleby również dla kukurydzy. Rok rokowi nie równy ale w centralnej wielkopolsce mniszki pojawiają się koło 20 kwietnia - 1 maja i tak też kształtują się zasiewy. Z jakiego rejonu jesteś kolego ? :)

W miejscach nasłonecznionych już nawet 10 kwietnia mniszek kwitnie, i jeżeli mamy takie pole które jest silnie usłonecznione to siew można przyśpieszyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiłem nasiona i czekam na mniszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja rowniez kws ricardinio, siew planuje na 25 kwietnia. Tylko mam problem z pedrakami w ziemi, najprawdopodobniej jest to zuczek majowy, biale larwy, co z tym zrobic?

 

Ja rowniez kws ricardinio, siew planuje na 25 kwietnia. Tylko mam problem z pedrakami w ziemi, najprawdopodobniej jest to zuczek majowy, biale larwy, co z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485
Napisano (edytowany)

Mogłeś zamówić z zaprawą owadobójczą, nie pamiętam jak to się nazywa, chyba gaucho, drogie to w chol... Mesurol tez ma jakieś działanie, jest ono jednak dużo słabsze, ale np. larwy ploniarki zwalcza, zobacz sobie, jakiej wielkości są larwy co Ci żerują w qq, jeżeli wielkości ploniarki to może i mesurol pomoże.

 

Ew. przed agregatem - uprawą (bezpośrednio przed!, najlepiej w czasie deszczu) 4-5l dursbanu, ale wtedy też zabijasz wszystko co korzystne w glebie, więc bardzo nie polecam.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

A jesli mam teraz nasiona zaprawione przez kws orginalnie to moge jeszcze do tego zaprawic je jeszcze raz samemu przeciw pedrakom?

 

Larwy okolo 1cm maja takie biale z brazowym lebkiem i nozkami cos jak pszczola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Już nie da rady. Larwy ploniarki mają ok. 0,5cm, więc może i mesurol dałby radę. Pozostaje oprysk, może ktoś ma inny pomysł, wiem, że pryskają perytroidami (karate zeon), ale nie wiem czy daje to jakieś efekty, jest jeszcze dursban, ale zabieg ten musiałby być wykonany jak najpóźniej, najlepiej do kilku dni przed siewem, pisałem o warunkach (ewentualnie po siewie w trakcie dużego deszczu, na jego początku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Na szkodniki glebowe zamówiłem Nuprid. Tylko że nie ma rejestracji na qq w tym roku. Więc nie będę wykazywał stosowania a faktura do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jakoże mam pytanie techniczne związane z siewem qq, toteż ten temat wydał mi się najbardziej odpowiedni (coby nie zakładać nowego). Czy u Was podczas siewu koła ciągnika ugniatają ziemię przed sekcją siejącą (siewnik talerzowy)? W tym roku chciałbym siać NH T7050 z oponami 600 przód i 710 tył. Siewnik 6-rzędowy. Do tej pory był T6050 i tak koła rozstawiłem, że szły między rządkami. Jak sądzicie, czy ugnieciona ziemia przez ciągnik przed siewem może mieć poważne konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A jesli mam teraz nasiona zaprawione przez kws orginalnie to moge jeszcze do tego zaprawic je jeszcze raz samemu przeciw pedrakom?

 

Larwy okolo 1cm maja takie biale z brazowym lebkiem i nozkami cos jak pszczola

 

jak najbardziej nupridem lub gaucho możesz jeszcze zaprawić ta kukurydze, zaprawy fungicydowe i owadobójcze można łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jakoże mam pytanie techniczne związane z siewem qq, toteż ten temat wydał mi się najbardziej odpowiedni (coby nie zakładać nowego). Czy u Was podczas siewu koła ciągnika ugniatają ziemię przed sekcją siejącą (siewnik talerzowy)? W tym roku chciałbym siać NH T7050 z oponami 600 przód i 710 tył. Siewnik 6-rzędowy. Do tej pory był T6050 i tak koła rozstawiłem, że szły między rządkami. Jak sądzicie, czy ugnieciona ziemia przez ciągnik przed siewem może mieć poważne konsekwencje?

podejrzewam jak będzie sucho podczas wegetacji to zagęszczona gleba pomoże a jak mokro to zaszkodzi. Tak jest w przypadku wielu roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie na usługach nikt nie ustawia siewnika w międzyrzędzia i w ubiegłym kiepskim mokrym roku była duża różnica między tymi dwoma rzędami za kołami a pozostałymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja w ubiegłym roku przejechałem kołem ciągnika po zasianej kukurydzy no i powschodziło tylko 20%

 

Fakt że było mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Z tego co piszecie to cale poprzeczniki by nie wschodzily. Przeciez sieje sie najpierw pole dookola pozniej jedzie sie proste i zawraca na juz posianym i jakos wszystko wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Ja od tego roku będę robił usługi z siewem kukurydzy amazone 8 rzędowym . Nie wiem jak u Ciebie kolego sieją ale ja zawsze zostawiam Sobie miejsce na końcach żeby móc zawrócić . Co do ugniatania to u mnie nie ma tego problemu bo mam w siewniku za kołami redlice . Wcześniej jak siali mi inni usługodawcy to tylko w jednym roku zdarzyło się że na mokrym nie wzeszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ale najpierw siejesz dookola pole a pozniej nawracasz na tym posianym a nie odwrotnie. Pozniej kombajnem tez jedziesz dookola wykosisz pole i pozniej dopiero proste i masz gdzie nawracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Z tego co piszecie to cale poprzeczniki by nie wschodzily. Przeciez sieje sie najpierw pole dookola pozniej jedzie sie proste i zawraca na juz posianym i jakos wszystko wschodzi.

U mnie to nawet na tych ubitych poprzeczniakach szybciej wzejdzie jak na reszcie pola ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj