Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Prezes1352    14

No u nas ogólnie ceny koszenia sa spore bo malo jest sieczkarni w okolicy. A jak ktos juz najmuje to woli juz drozej zaplacic ale zeby to bylo scięte i ziarno dobrze zgniecone.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

popieram poprzednika. Uprawiam kukurydze paszową juz od dawna i nik mnie nie namowi zeby siać gesciej niz 75cm czy 80 tys. nasion na ha -_- . Co z tego ze urośnie wysoka jak kolby nie wykształci, a stamtąd własnie pochodzi energia. ^^ juz od 7 lat nie korzystam z polskich nasion i chyba do nich nie powróce bo roznice tez są kolosalne. Ze strawnością też jest lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

Grzegorz132 to już sam dostrzeżesz kiedy ona będzie dobra na podstawie rozwoju kolb...nie ma stałego terminu ponieważ zaduża jest rozbierzność w siewach...jedni sieją w kwietniu inni nawet czerwcu więc rozbierzność w zbiorze jest oczywista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I duża rozbieżność w FAO, w okolicy widziałem kukurydze z FAO 310, ciekawe kiedy dojdzie :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam ,mam siewnik do kukurydzy ale sieje w rzędzie co 16cm ,a rozstaw co 72 cm, na kiszonkę było oki ale teraz chcę zasiać na ziarno,siewnika nie mogę inaczej ustawić bo nie mam więcej kół zębatych (trzeba by je dorabiać). Jeśli zrobię rozstaw co 80 cm i nadal 16cm w rzędzie,byłoby dobrze ? czy nadal będzie za gęsto? i przy koszeniu kombajnem nie będzie problemów? .Taki rozstaw byłby mi na rękę bo akurat wchodziłby by mi ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio55555    29

panowie nie ma konkretnej daty siewu wszyscy wiemy ze jest to uzaleznione od pogody powiem najprościej jak mozna siew zaczynamy w momencie kwitnienia mniszka lekarskiego (mlecz jak kto woli) tak profesor na studiach uczył czyli prawda musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

my siejemy od kilku lat po 20 kwietnia chociaż tendencja w okolicy jest taka żeby siać coraz wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

A na "Polach klasy S" organizowanych przez Syngentę była kukurydza siana w ostatniej dekadzie kwietnia jak i dwa tygodnie starsza i ta starsza była lepiej rozwinięta i sporo wyższa niż ta późniejsza (w dn. ok. 30.05) i dlatego padały stwierdzenia że jednak warto przyspieszyć siew.

U mnie zawsze sieje się w dniach 20-30 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Masz rację, tylko jest jedno ale. To też zależy od pogody. Jak była ładna pogoda, bez przymrozków, to wiadomo, ta wcześniejsza będzie ładniejsza. Jednak jeśli Dajmy na to byś posiał 10 kwietnia, a drugą 25, a załóżmy że 20 byłbym przymrozek w nocy, to ta wcześniejsza mogłaby się tak schamować i przystanąć, że ta późniejsza jest ją w stanie nawet wyprzedzić :) My w tym roku planujemy zacząć około 15 siew, na lepszych działkach, a na tych chłodniejszych 20-25. Wszystko kwestia pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

W naszych rejonach siejemy kuku dopiero po zimnych ogrodnikach tj po 15maja. Wcześniej to może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dwa lata temu próbowałem siewnik i zasiałęm 20 arów na początku kwietnia. Efekt był taki że w maju wymarzła całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

ja po 8 maja sieje a raz zasiałem w czerwcu bo wcześniej było mokro i w tedy rosła jak szalona bo ziemia ciepła i wilgotna :) po dwóch dniach powschodziła.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Koledzy dopisujcie jeszcze może regiony w jakich siejecie kukurydze bo to też ma spore znaczenie. U mnie okolice Konina, Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie kiedy robicie orkę pod QQ jesienią czy wiosną? Jak według was jest lepiej , ja zawsze wyoruję wiosną ale słyszałem że dobrze jest wyorać na zimę.

Jak wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Agregat podorywkowy jesienią i orka wiosną a siew 10-20 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Na zimę wg mnie lepsze wzrosty bo więcej wody się zatrzymuje.Przykład z zeszłego sezonu sąsiad na wiosnę wywiózł obornik i zrobił orkę,gdyby nie późniejsze dość obfite deszcze to by nie miał się za bardzo z czego cieszyć.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas część orzemy jesienią a część wiosną w marcu i nie ma różnicy. Pole zdąży się odleżeć do końca kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigerqq    1

ja zawsze część na jesień a część zostawiam na wiosnę bo wywożę obornik pod kuku i przeważnie ta orana na wiosnę jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj