Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

parada    0

kolego po pierwsze każdą odmianę sieje się inaczej w zależności od przeznaczenia, żyzności gleby i dostępu wody, terminu siewu i są odmiany kiszonkowe np. z pioneera gdzie na słabych ziemiach sieje się 75 tys. nasion na ha a są polskie których obsada zalecana to 110 tys. na ha. Ja wiem jedno 110 tys. na ha to za dużo zwłaszcza na słabych glebach najpierw martwym się o dostęp wody który na piachach jest jak na lekarstwo a dopiero potem o dostęp do światła. Co do szerokości rozstawu są różne szkoły ale myślę że przy obecnie stosowanych środkach ochrony roślin gdybanie że szybciej zagai i mniej będzie chwastów są jak gdybanie w latach 80tych o używaniu pielnika do międzyrzędzi, no chyba że stosujesz jakiś badziewny środek i później przeplatasz uszami co zrobić z chwastem albo popełniłeś błąd z dobrym środkiem. Akurat po to są rzędy 75 aby jak najdłużej kukurydza z sąsiednich rzędów nie walczyła o światło. Porównaj zasiej sobie na próbę i dopiero się wypowiedz, niby nie dużo ale jest różnica. A już nie ma co dyskutować bo 90 tys. w rozstawie 75 bije na łeb 120 tys. w 65. O ilości i wypełnieniu kolb nie wspominając. Znam takich orłów co sieją na wagę

mimo tego że powielasz moje napisane opinie co do siewu kukurydzy to chyba dokładnie tego nie czytasz co do ilości wysiewu nie rozdrabniając się co do firm napisałem na słabszych ziemiach do 90 tyś i tak dalej.co do oprysków nawet na najlepsze herbicydy muszą być zachowane pewne sprzyjające warunki pogodowe, zwłaszcza chodzi mi tu o wilgotność bo staram się zawsze stosować po siewie i po trzecie nie pisz mi o jakiejś walce o światło w odstępach międzyrzędzi co 65 lepiej napisz jak już o walce w RZĘDACH przy rozstawie co 75 i tej samej ilości wysiewu czyli na lepszych kawałkach około110tyś.A JUŻ nie wspomnę o tych orłach co sieją na wagę.Dlatego pisałem o nacipoleniu w rządkach.

 

CO do terminu przez ostatnie 4 lata siałem 22-23 kwietnia ale ten rok jest niezwykły i obawiam się przymrozków będę, siał 2-maja ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie powieliłem nawet jednego słowa, przeczytałem co najwyżej błędnie 90 a nie do 90 tys. na ha za co przepraszam, zawsze piszę swoje opinie i doświadczenia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Wczoraj w sąsiedniej wsi widziałem DF'a z siewnikiem do kuku jak siał :) wujek planuję troszkę po niedzieli posiać kuku


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja dziś zakończyłem siew QQ na ostatnim mokrym polu :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A do mnie kuzyn dopiero za 1,5 godziny przyjedzie siać jak dobrze pójdzie. Już mu zadzwoniłem i powiedziałem, że do 21 czekam a jak nie to w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Dzisiaj posiane odmiany opoka i subito ok 2 jednostki na ha w mojej okolicy w tym tygodniu już większość rolników posiała. W okolicy bardzo sucho kurzyło się ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tym roku sialiśmy kukurydzę 20,23 i 24 kwietnia w sumie 10ha. Powinny być ładne wschody bo w ziemi dużo wilgoci już jest dobrze skiełkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Mam pytanko: w jakim celu bronuje się kukurydzę 1-2 tygodnie po siewie? Kukurydza z przeznaczeniem na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Ja przymierzam się do uprawy kukurydzy powiedzcie mi opłaca mi się to? Musiałbym najmować siewnik i kombajn? Pole ugorem jest i nie chcę już więcej siać jęczmienia jarego bo będe miał 15hektarów już jego i cięzko już z magazynowaniem będzie a kukurydzę koszę póżniej więc miejsce sie znajdzie bądź sprzedam mokrą. Chciałbym z 2-3 hektary obsiać. Jeśli warto to jakie polecicie mi nawożenie? jaką odmianę kukurydzy? Zależy mi by jeszcze po niej posiać pszenicę, pole 4a-4b chodź u mnie z terminem koszenia nie ma problemu bo jestem z dolnego śląska znajomy kosił w listopadzie i siał w listopadzie pszenicę więc nie ma problemu. Z góry dziękuje za odp:)

No kolego Ja też w tym roku po raz pierwszy zasiałem nawożenie dałem takie: mocznik pod agragat i w podsypnik do siewnika polifoska6 zasiałem 6 ha tylko ja mam dobrze bo u mnie na wsi jest dużo QQ i taki dalszy sąsiad ma siewnik kombajn i suszarnie więc on wszystko porobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Mam pytanko: w jakim celu bronuje się kukurydzę 1-2 tygodnie po siewie? Kukurydza z przeznaczeniem na ziarno.

Pierwsze słysze że ktoś bronuje kukurydze... 2tyg po siewie to już prawie zawsze kukurydza powschodzi więc byś ją uszkodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Masz prawo nie wierzyć. Jak w czwartek zobaczyłem to też się mocno zdziwiłem (akurat bronowali pole równo po dwóch tygodniach od siewu). Dlatego właśnie stwierdziłem, że zapytam na AF. Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby ktoś to robił. Ba. Została zabronowana kukurydza, która wcześniej była wałowana :blink: !!!!!! A mówią, że gdzie zaczyna się wojsko tam kończy się logika :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak to po co się bronuje.... żeby poprawić krzewienie. Najlepszy efekt gdy bronujemy taką 20-30cm.

 

 

 

 

 

:D :D :D :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Taa :) . Ciężkimi bronami 96 kg sztuka. Cześć pól bronują, ponieważ było siane w talerzówkę, jest sporo ziarna na wierzchu i takie bronowanie mogę zrozumieć. Tylko po co bronować kukurydzę posianą w zaorane pole, tego moja głowa nie pojmuje. Co najlepsze jedno pole najpierw wałowali, a po paru dniach bronowali <_<. Nadmienię tylko, że to pole było orane i bez wałowania ładnie to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Panowie kukurydze z PIONEER-a lepiej siać gęściej czy rzadziej. W tym roku zasiałem gęściej niż zawsze. Kukurydze sprowadziłem z Austrii na 74ha.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

u mnie już wzeszła :D a co odmiany to 67 odmian razem (mieszaniec) B) z każdej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wczoraj siana przed samym deszczem. Jeszcze 5 min i byłoby po robocie :P Aby nie dolało bo kawałek troche nisko położony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ja wczoraj zakończyłem siew kukurydzy. Tylko sucho strasznie. Mogło by ze dwie noce popadać.:P.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

A co to za odmiana to już nie pamiętam. A kukurydza troche droga bo na hektar płaciłem 600zł.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja siałem na 6cm i po 6 dniach kukurydza wzeszła.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ja siałem na głębokośc 6cm bo trochę sucho. A co do odmiany to na prawdę nie pamiętam. Ojciec siał. :P ja zajmowałem się uprawą. No co miałem poradzic. Trzeba kupic.

JAk się hoduje bydła dużo to trzeba czymś to wyżywic. Do tego brałem oprysk jakiś co dawało się bodajże 1 litr płynu na 1 hektar. Przeciwko chwastą. Dlatego taka suma wyszła. :)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No nie mów że te ponad 70 ha to dla bydła na kiszonke... :blink: To ile tych ogonów spaceruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Swoją kukurydzę wsiałem 30kwietnia,poszła głęboko bo na 8cm,odmiana PROSNA-jak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Pawelo@ no troche musi być paszy. Na dzień dzisiejszy posiadam 510sztuk bydła z czego 212 to krowy. A więc muszę mieć czym wyżywić. Do tego mam nie chce skłamać ale chyba dokładnie 92ha łąk.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj