Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARABUS    6

witam, do kiedy najpóźniej można posiać kukurydze ? kroi mi się duża dzierżawa i nie wiem czy się w to pakować, bo nakład finansowy jest spory a szkoda by było stracić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

a to sało jako nie urzytek bo jak tak pierwszy rok zasiać zborze bo nie wiadomo co to za ziemi i czy coś urośnie... a nasiona i chemia jest doś droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Kukurydzę możesz zasiać i w czerwcu. To czy będzie coś z tego w dużej mierze zależy od pogody. Jak nie będzie sprzyjających warunków, to i urośnie, ale ziarno nie naleje. Tak było w ubiegłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kukurydze siać po 20 kwietnia też już mam umówioną usługę.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

pawel2793@ kolego weź około 150 złoty za hektar u mnie biorą nawet po 200 zł/ha ale to już 6 rzędowym siewnikiem.Maszynka musi zarobić na siebie :D

Nie rozumiem twojej wypowiedzi :blink: . Co z tego ze 6 rzędów jak i tak za ha się płaci. 6 po prostu szybciej zrobisz i więcej zasiejesz. zeby na godziny było robione to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Zadałem to pytanie w innym temacie ale nie uzyskałem odpowiedzi, a więc czy ktoś z was stosował nawozy donasienne w kukurydzy, bo mam ochotę zrobić takie dośwadczenie czy taki nawóa nie przyspieszył by wschodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigBull    0

NO troche przyspieszy ALe dopiero jak będzie deszcz;p Ja dzisiaj siałem kukurdze tylko teraz sie boję czy przyjda przymrózki....Jak kukurydza wejdzie z ziemi i przyjdzie mróz to stanie sie coś tej kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Ja skończyłem dzisiaj swoja siać (ostatnie 2 ha). Na razie Hukinol i pasta do butów działa i dzik tylko delikatnie przerył przy samym lesie.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś zauważyłem 1 kwitnącego mniszka więc sianie można już zacząc. Chociaz w okolicy nikt jeszcze nie próbował.

 

Co do przymrozków jak wykiełkuje i będzie lekki mróz to qq powinna to wytrzymać, ale już taki przymrozek większy od -2 to już konsekwencje mogą być złe...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

U mnie przedwczoraj skończyliśmy siać 200 ha kukurydzy.U mnie tez się sieje jak mlecz wyjdzie, ale w tym roku trza było szybciej zasiać bo z ziemniakami jest dużo roboty (60ha).Zwykle zawsze staramy się siać przed świętami. Pozdrawiam Mateusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja sieje po swietach, przedwczoraj zaoraliśmy obornik, moze popada i bedziemy siac ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Ja wczoraj Skończyłem siać QQ Jako pierwszy na kiszone Wszyscy posiali ale tylko pod ziarno :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

koledzy śpieszcie się z sianiem kukurydzy bo w tym roku optymalny termin siewu wyznaczyli do 27 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Kto wyznaczył że w tym roku siew do 27 kwietnia to optymalny termin? :blink:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

U mnie dzisiaj posiane wszystko (5ha) teraz przydał by się delikatny deszczyk :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja zasiałem 2 tygodnie temu na kiszonkę, pierwszy we wsi ogólnie i powiem, że nie żałuje, zawsze lepiej wcześniej niż później. Dodatkowo powiem, że zasiałem poznaniakiem, bo nie mam własnego siewnika do qq. Siewnik przerobiony lekko do qq ale nie sieje tak głęboko jak do qq, ale dzięki temu ziemia nasiąkła do głębokości nasion, a deszczyk nie był za obfity. Sprawdzałem dzisiaj jak kiełkują i korzenie mają już średnio ponad 6cm.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

u nas siali 21 kwietnia


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

koledzy śpieszcie się z sianiem kukurydzy bo w tym roku optymalny termin siewu wyznaczyli do 27 kwietnia.

 

Czemu optymalny? Jak dalej będzie tak sucho to optymalny termin siewu to będzie wtedy gdy zacznie padać deszcz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Jak jest sucho to trzeba siać jak najszybciej dopóki wilgoć jest w ziemi. @losiek13

z tym terminem to zależy który rejon ale to ogólnie masz racie. Ja siałem na początku zeszłego tygodnia i najprawdopodobniej kuku wzejdzie już na majówkę tak jest ciepło i niestety sucho. Oby tylko mocnego przymrozku nie było.

 


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj