Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Pawell18    13

qq zasiana 17stego, wczoraj(22) opryskana

siew 135zł/ha


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

U mnie planujemy jak co roku na początku maja/pod koniec kwietnia zasiać zeby jeszcze przymrozki nie wyskoczyły. Camry z jakiego regionu jesteś ze tak wcześnie siejesz - południowa część Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

U mnie planujemy jak co roku na początku maja/pod koniec kwietnia zasiać zeby jeszcze przymrozki nie wyskoczyły. Camry z jakiego regionu jesteś ze tak wcześnie siejesz - południowa część Polski?

tak jestem z południowej części ,zasiałem wcześniej ponieważ obawiałem się suszy w tym roku kukurydza jest na pagórkach ,ziemia gliniasta tam lubi być bardzo sucho ,z burakami cukrowymi zawsze wchodzę na te pagórki wcześniej jak pozostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Kto Ci siał???

Wróblewski


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Hmm nie znam.Znaczy się coś kojarzę.czasem nie kosza qq?????? On chyba z za Bieżunia? To trochę drogo bo normalnie to po 120 u nas.No chyba,że z podsiewaczem brałeś.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

okolice Sławęcina, czy koszą to nie wiem, tak siew z podsiewaczem.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okenzi    0

Dzisiaj wrzuciłem 1 ha wczesnej z fao 220. Wiarus odmiana. Będzie koszona na zielono pewnie, Późniejsze, zagranieczne na kiszonkę wsieję pewnie za jakiś tydzień. Na długi łykend ma się ochłodzić podobno, cholera wie czy się z tego jakieś przymrozki nie urodzą...

Ogólnie z kukurydzą jest tak że temperatura powietrza to jedno, a temperatura gleby to inna sprawa. Jakiś tydzień temu dopiero zrobiło się na dłużej ciepło, więc myślę że ten wcześniaczek sobie poradzi, jednak z pozostałą wolę nie ryzykować. No i najważniejsze co chcecie z nią robić, jeśli na ziarno to może i warto ryzykować, jeśli kiszonka to i tak zdąży się ją skosić.

W tym roku sieję jeszcze jedną późniejszą aby ją zostawić do koszenia na zielono po zbiorze na kiszonkę... Jak dobrze pójdzie to przez jakieś 4 miechy będę miał świeżą do dawania a jak będa zapowiadać przymrozki to się skosi i zakisi...

 

O taki jeszcze ciekawy wykresik znalazłem :D Jak widać najlepiej siać gdy glebka na głębokości 5 cm ma około 14 stopni, czyli w praktyce po kilku dniach z temperaturą 10 w nocy 20 w dzień...

showpictu_enphwer.jpg

Edytowano przez okenzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Dziś rano posiałem kukurydze a od 11.00 cały czas leje. Czy kukurydza po wysiewie jest wrażliwa na nadmiar wody bo pewnie woda stanie w kałużach na jednym niskim kawałku?

 

Tak się wyrwałem z tym siewem pierwszy w okolicy , żebym tyko nie musiał siać drugi raz jak mi wygnije.

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okenzi    0

Dziś rano posiałem kukurydze a od 11.00 cały czas leje. Czy kukurydza po wysiewie jest wrażliwa na nadmiar wody bo pewnie woda stanie w kałużach na jednym niskim kawałku?

 

Tak się wyrwałem z tym siewem pierwszy w okolicy , żebym tyko nie musiał siać drugi raz jak mi wygnije.

NIc się nie martw kolego. Stanie ciepło i pogoda i będziesz się cieszył że jeszcze nigdy tak szybko i tak gęsto Ci kukurydza nie powschodziła. 2 rzeczy są tutaj potrzebne.Ciepło i wilgoć. Trochę ciężej będzie jak lało i zabiło, alejak tylko taki rzęsisty padał to luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

Zasiane 18.IV już widać jak wschodzi. ;) byle nie zdążyła zrobić 2-3 liście przed przymrozkami :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Dziś zasiana kukurydza. Odmiana Pioneer P8400. 8ha.

 

Już wiem kto mi cały nakład kukurydzy wykupił. Akurat trzy jakie zamówiłem w tym p8400 już nie było i muszę się zadowolić PR39A98 wczoraj sianą. Pochwal się fotkami przed zbiorami


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

będę sieć po 5 maja tj po nadchodzących swietach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepur78    8

 

 

Już wiem kto mi cały nakład kukurydzy wykupił. Akurat trzy jakie zamówiłem w tym p8400 już nie było i muszę się zadowolić PR39A98 wczoraj sianą. Pochwal się fotkami przed zbiorami

 

Ok. Póki co to widze, że już wykielkowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zasiane 18.IV już widać jak wschodzi. ;) byle nie zdążyła zrobić 2-3 liście przed przymrozkami :wacko:

 

To co jak nie będzie miała 3 liści to przymrozki jej nie groźne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okenzi    0
Napisano (edytowany)

ja wczoraj całą resztę wysadziłem, z tą którą wcześniej wysadziłem nie wiem co będzie, dzisiaj już prawie wychodzi. od jutra ma się zimno zrobić więc mam nadzieję że przeczeka jeszcze te parę dni pod ziemią, zresztą jak będzie sam kiełek to też za wiele jej się nie powinno stać. Ogólnie bardziej boję się o koniczynę która z tydzień temu powschodziła, w mieszance z trawą jest i pewnie skończy się tak że sama trawa zostanie...

Edytowano przez okenzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj